„Jirka už v listopadu oznámil, že by rád trenérské žezlo Luhačovic předal. A protože já po odchodu z ligy převzal juniorku Zlína, nabídla se spolupráce, která v minulosti fungovala,“ upřesnil Jan Jelínek.

Jeho první zápas na hřišti Baťova zvládli jeho svěřenci výborně, když domácí divizní celek překvapení podzimu skupiny E porazil 2:1.

Fotbalisté Skaštic (ve žlutém)
Divizní fotbalisté Skaštic na úvod padli s Brumovem. V jaké sestavě?

„I když v přípravě nejde primárně o výsledek, vždy chceme vyhrát a prohra nás mrzí,“ přiznal trenér Baťova Pavel Gerych. „Nespokojen jsem především s předvedenou hrou, kdy jsme měli problém se zahuštěnou obranou. Za celý zápas jsme si vytvořili prakticky jen jednu dvě brankové příležitosti,“ nejvíce mrzela trenéra Baťova.

První novou tváří v kabině otrokovického výběru je obránce Jiří Pafka, který také dostal v prvním přípravném utkání prostor a podle všeho by měl v nejbližších dnech podepsat s nováčkem smlouvu.

„Vrátil se ze slovenské druhé ligy – Myjavy - domů, našel si zde práci a chce zůstat. Zatím s námi jen trénuje a uvidíme, jak se vše vyvine,“ pousmál se Gerych, jehož výběr čeká další duel příští sobotu s dalším celkem krajského přeboru – Brumovem.

BAŤOV – LUHAČOVICE 1:2

Branky: A. Bršlica – T. Kocián, Zábojník.

Baťov: Medek - Pafka, Sotolář, Bršlica P., Kraváček - Ondráš, Zapletal, Kašík, Kadlec - Krajča, Bršlica A. Střídali: Vitásek R., Bína, Štefka J., Štefka O.

Luhačovice: Pijak - Kryspin, Korenek, Garaja, Kocian, Hrubos - Slobodian, Cervenka O., Popelka, Hyzik – Zabojnik. Trenér: Jan Jelínek.

Připravujeme exkluzivní rozhovor s baťovskou posilou Jiřím Pafkou a luhačovickým Viktorem Zábojníkem.