„Podzimní část se nám hrubě nevydařila. Musíme zapracovat na tom, aby to na jaře bylo mnohem lepší. Čeká nás však hodně práce,“ uvědomuje si Vilímek

„Stále máme hodně mladý mančaft, úspěchy se na hráčích zřetelně podepisují. Na jedné straně jsou prohry, na té druhé převáděné výkony.“

Brumovu se přitom úvodní dva zápasy herně vydařily – nejprve sice prohrál na půdě Všechovic 1:3, posléze v divokém zápase doma přehrál 1. HFK Olomouc 5:3. Následně odehrál zápas na hřišti silného Slavičína, kde přišla prohra 1:4.

„Nastoupili jsme tam až s přílišným respektem, naše výkony přitom předtím byly slušné, bohužel jsme na ně nedokázali navázat. Posléze jsme víceméně už kvalitně sehráli druhý poločas v Bzenci, nepřálo nám však štěstí,“ smutní Ladislav Vilímek.

Vedení klubu pouhé tři týdny před začátkem ročníku na pozici hlavního trenéra podruhé angažovalo Martina Koláře, který ve funkci nahradil Pavla Charváta.

„Touto optikou je příliš brzy hodnotit onen krok. Martin přišel k týmu, ve kterém znal už většinu hráčů. Nejednalo se tedy o žádný nepopsaný list,“ připomíná předešlé dvouleté angažmá 37letého kouče.

Měnění trenérů není náš směr

„V současné době má naší důvěru. Musíme hledat cestu, jak se z této situace dostat ven. Neustále měnění trenérů rozhodně není náš směr,“ zdůrazňuje Vilímek.

Fotbalisté Brumova vzhledem k vládním opatřením dosud poslední opatření sehráli 10. října, kdy padli v Hranicích 0:6.

„Přerušení sezony bylo očekávané. Na podzim nám ještě zbývají odehrát tři zápasy, z pohledu divize však nevidíme problémy, aby se případně přesunuly na jaro. Nedomnívám se, že se v následujících dnech podaří sport uvolnit,“ připouští Vilímek, který přiznává, že současná situace jeho klubu pomohla.

Jaká je tedy cesta k lepším výsledkům?

„Primárně je to o hlavě. Rozhodně jsme schopni předvádět lepší výkony, které však nezaručují body a výsledky. Pochopitelně máme také vytipované určité posily, není to však jednorázová záležitosti. Mimo jiné záleží na pracovních možnostech nebo ambici hrát vyšší soutěž,“ dodává na závěr Ladislav Vilímek.


Načítám tabulku …