Po víkendovém skalpu Šumperku mají dvě kola před koncem náskok čtyř bodů, přičemž nyní se představí na půdě beznadějně posledního Ústí.

„Pořád není nic hotovo. Ano ,cítíme velkou šanci na úspěch, ale bez zodpovědného přístupu a výborného výkonu to nepůjde. Do té doby nebudu o ničem spekulovat,“ omluvil se trenér TVD Petr Slončík.

SLAVIČÍN – ŠUMPERK 3:0 (1:0)

Také nedělní dopolední duel měli Valaši od prvních minut ve své režii, ovšem klid na jejich kopačky dala až vedoucí trefa po půl hodině hry z penalty.

„Pomohla nám. Z pohledu soupeře ale zcela zbytečný faul na Petra Švacha, v nic neřešící situaci,“ poznamenal trenér domácích, jenž už předtím litoval několik šancí a nedotažených situací.

„Druhá trefa po hodině hry a krásné trefě Školníka z trestného kopu na zadní tyč zlomila odpor soupeře. Ale ten sympaticky hrál dál, třebaže v nastavení ze standardky potřetí inkasoval. Ano, byli jsme nebezpečnější a účelnější tým, ovšem Šumperk prokázal svou fotbalovost, chtěl kombinovat a držel balon, navíc měl výborného gólmana. Směrem dopředu ale už nebyl tak silný, neměl moc šancí,“ připustil Slončík, jehož výběr po dueleu v Ústí čeká další víkend domácí loučení s fanoušky proti Bruntálu.

Branky: 30. (pen.) a 65. Školník, 93. Kalus. Rozhodčí: Vrťo, 210 diváků.

Slavičín: Vypušťák – Elšík, Kořenek, Kocián (46. Goňa), Horáček (63. Šebák), P. Švach, Školník, Mezírka, Kalus, Juřica (78. Salajka), T. Švach. Trenér: Slončík.