„Bylo to hodně otevřené , z naší strany zpočátku ospalé. Kluci si nakonec alespoň zastříleli,“ pousmál se kouč TVD Petr Slončík. „V přípravě nám o výsledek nejde, jsem rád že jsme si opět vyzkoušeli pár věcí. Ladíme formu na začátek sezony, ale ideální to není,“ smutně přiznal zkušený kouč a bývalý úspěšný ligový fotbalista.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve 24. kole FORTUNA:LIGY hostili druhou Plzeň.
Stop the war! Kluby v kraji pomáhají ubytováním, dražbou dresů i financemi

Důvod je jednoduchý – přípravný zápas s Brumove, kdy ze sestavy Slavičína vypadli pro zranění hned čtyři hráči základní sestavy. „Pořád jsem naštvaný, bylo to Pyrhovo vítězství. Kluci se už pozvolna opět vrací do přípravy, ale tréninkové manko není malé,“ upozornil Slončík.

Poslední přípravné zápasy však ukázaly zlepšení. „Herně to není špatné, věřím, že se dáme dohromady. Ale stejně jako na podzim, kdy jsme se vzpamatovávali v covidové pauzy, to asi bude chvilku trvat. Před námi jsou ještě dva přípravné zápasy – nyní v pátek v Luhačovicích (18) a další neděli generálka v Kroměříži,“ upřesnil Petr Slončík.

FC TVD SLAVIČÍN – KVASICE 7:4 (4:3)

Branky TVD: Školník 2, P. Švach, L. Šebák, Rožek, Salajka, Žůrek. Slavičín: Vypušťák – Goňa, Kocián, T. Švach, Salajka, Šebák, Kalus, P. Švach, Školník, Rožek, Žůrek. Střídali: Staněk, Zvoníček. Trenér Slončík.

Dosavadní výsledky Slavičína v přípravě: V. Otrokovice 3:2, Nevšová 2:0, Brumov 2:1, 1. FC Slovácko U19 1:4, Kvasice 7:4.