"Jednání, do kterého bylo zapojeno vedení fotbalového klubu, generální sponzor, město Slavičín i hráči A-týmu, byla náročná a prováděná v časovém presu, ale konstruktivní. Diskutovali jsme o různých aspektech postupu, včetně finančních, organizačních a sportovních faktorů. Na základě důkladného posouzení jsme ale došli k závěru, že v současném okamžiku postup do Moravskoslezské fotbalové ligy nebudeme realizovat," píše se v prohlásení slavičínského klubu.

Nabídku postupně odmítly další kvalitní celky, aby ji nakonec přijal třetí celek divize D – Tatran Bohunice.

„Postupovat měl vítěz divize E Kozlovice, ale posun odmítly, takže přišly na řadu druhé týmy z divizních skupin, které postup také zamítly. Pro nás to bylo velice složité rozhodování, ta soutěž něco stojí. Rozpočet je diametrálně odlišný než v divizi. S předsedou klubu (Lubomírem Němcem - pozn. red.) jsme nad tím od rána debatovali. Oslovili jsme partnery, kteří se k postupu stavěli velmi pozitivně a ať to stoprocentně přijmeme. Stejně tak kluci byli jednoznačně pro postup," řekl Deníku trenér Bohunic František Schneider.

Fotbalisté Bohunic (v bílých dresech) si i v příštím ročníku zahrají derby se Startem (v červených dresech), tentokrát v MSFL.
Bohunice do MSFL? Velmi těžké rozhodnutí, hráči i partneři byli pro, říká kouč