„Jsme rádi za tři body, ale nutno přiznat, že to nebylo ono. Něco našemu výkonu chybělo. Nelepilo nám to, měli jsme spoustu ztrát. Naopak mladý soupeř byl aktivní, svým presinkem nám zamezil výstavbu a rozehrávku. Důležité ale je, že jsme zápas zvládli,“ zdůraznil kouč TVD Petr Slončík.

SLAVIČÍN - HFK OLOMOUC 3:1 (2:1)

Valaši šli přitom velmi rychle do vedení, kdy si Šebák zasekl míč dovnitř a obstřelení gólmana skončilo v šibenici.

„Je zrádné, když rychle vedete, neboť buď vás to nakopne, nebo uspokojí. V našem případě bych nerad hovořil o tom druhém, ale celkově jsme to dnes nebyli my,“ byl k sobě i týmu kritický Slončík.

Krok se Hanákům podařilo srovnat po necelé půlhodině.

„Předvedli pěknou kombinační akci a po našem nevystoupení proti míči skončil u naší tyče. Naštěstí do přestávky se nám podařilo dát vítězný gól, kdy po přečíslení přes levého obránce proměnil následný centr z náběhu Petr Švach. Právě touto hrou se chceme prezentovat,“ potvrdil trenér Slavičína.

I po přestávce byl k vidění bojovný fotbal, kdy se zlomit odpor hostů podařilo lídru tabulky v 83. minutě po faulu na Petra Švacha a následné proměněné penaltě Školníka.

„Důležitá výhra. Soupeř byl aktivní, popravdě jsme čekali opak. Soudě podle výkonu u nás jeho postavení v tabulce neodpovídá,“ dodal Slončík.

Ve středeční předehrávce se dopoledne Valaši představí v Havířově, poté o víkendu na půdě Frýdlantu. „Slezský soupeř je nevyzpytatelný a Frýdlant se netají svými postupovými ambicemi. To bude výzva,“ uzavřel kouč TVD.

Branky: 2. Šebák, 39. P. Švach, 83. Školník (pen.) - 28. Buček. Rozhodčí: Polák, 120 diváků.

Slavičín: Vypušťák – Elšík, Horáček, P. Švach, Goňa (66. Kalus), Školník, Mezírka, Juřica (81. Kořenek), T. Švach, Žůrek (58. Kocián), Šebák. Trenér: Petr Slončík.