Úvod patřil Valachům. „Ovšem bez gólového efektu. Rychle jsme se přizpůsobili soupeři, jeho nakopávaným míčům. Z letargie nás vysvobodila až gólová standardka,“ přiznal trenér Slavičína.

Po přestávce byli hosté dál aktivnější.

„Výsledkem bylo dvoubrankové vedení. Pak ale kluci opět polevili na tempu a dovolili protivníkovi z ojedinělé šance mírně zdramatizovat zápas. Penaltový zákrok gólmana na Juřicu a proměněná desítka definitivně zlomila odpor Všechovic a my dohráli duel v poklidu. Z mnoha šancí jsme proměnili ještě jednu,“ zhodnotil duel Michal Švach.

„Jsem rád, že to vyšlo, tlak uspět u posledního byl velký. Stejně jako pokladníka, který mi premiéru prý v týdnu pořádně spočítá,“ směje se odchovanec Slavičína.

Po odchodu Petra Slončíka k ligovému Fastavu Zlín převzal žezlo do konce podzimní části.

„Pak se vše vyhodnotí a uvidíme. Určitě mě ale láká pokračovat i na jaře,“ netají se Michal Švach, jenž v minulosti již u prvního týmu působil. Dělal asistenta Milanu Otepkovi.

„Určitě naváži na práci Petra. Od něj jsou kluci dobře připravení, díky jeho metodám jsme se všichni posunuli. Pro nás ostatní to byla škola,“ přiznává nový kouč divizního týmu. „Petrovi moc angažmá u Fastavu přejeme, je dobře, že tuto rukavici zvedl,“ dodal Michal Švach.

VŠECHOVICE - SLAVIČÍN 1:4 (0:1)

Branky: 65. Orava - 31. Salajka, 58. Juřica, 69. Školník (pen.), 84. Žůrek. Rozhodčí: Švehla, 160 diváků. Slavičín: Jelínek - Salajka (72. Fojtů), Kocián, Horáček, P. Švach, Goňa (58. Kopilec), Školník, Mezírka, Kalus, Juřica (79. Žůrek), T. Švach. Trenér: M. Švach.