Svěřenci trenéra Petra Slončíka po pohárovém postupu přes Znojmo uspali i v nedělním 5. kole doma proti Dětmarovicím.

Ve třetí minutě nastavení vstřelil jedinou branku střídající Vaculík. „Měli jsme štěstí, ale to přeje připraveným,“ směje je se spokojený kouč TVD.

SLAVIČÍN – DĚTMAROVICE 1:0 (0:0)

Přestože byli Valaši po celý čas lepším týmem, nebyli daleko od porážky.

„Deset minut před koncem kopal soupeř penaltu po naší ruce. Naštěstí gólman Vypušťák vytáhl zákrok zápasu,“ smekl Slončík, jehož tým zejména poté přeřadil na druhý rychlostní stupeň.

„Konečně. Celý zápas i přes naši větší snahu a nasazení se nehrál v tempu. Dětmarovice totiž vsadily na defenzivu a zdržování. K výhře jsme se protrápili,“ přiznal nový lodivod Slavičína.

„Sice nám chyběly jiskra a větší pohyb, za naši převahu a šance jsme přesto vyhráli zaslouženě. Byli jsme fotbalovější.“

Stejně jako v uplynulém týdnu čeká Valachy opt anglický týden. Již ve středu se představí v předehrávce 15. kola v Hranicích.

„Nemyslím, že bychom fyzicky uvadali. Když se vyhrává i v kratším časovém úseky se dobře regeneruje. Všichni už také vyhlížíme pohárový los. Klukům i fanouškům bych moc přál některého z prvoligistů,“ dodal Petr Slončík.

Ilustrační foto
Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji
Ibrahim Traore
Tahle ztráta moc bolí. Zlín pouští Traorého do Slavie

Branka: 90. Vaculík. Rozhodčí: Galář, 202 diváků. Slavičín: Vypušťák – Fojtík, Elšík, Horáček (61. Vaculík), P. Švach, Goňa, Školník, Mezírka (76. Salajka), Kalus (79. Zvoníček), Žůrek, T. Švach. Trenér: Slončík.
(mb)