„Jestli využijeme možnost postupu budeme řešit v příštích dnech, přesněji v úterý, kdy by se k celé situaci měli vyjádřit i hráči. Do té doby ale situaci nechci komentovat,“ omluvil se trenér Slavičína Petr Slončík, který svou premiéru v seniorské kopané proměnil v úspěch.

„Doteď jsme trénoval jen mládežnické celky, o to větší radost mám. Nyní jsem si ale nasadil laťku hodně vysoko,“ směje se a bere s nadsázkou bývalý úspěšný ligový fotbalista.

Valaši měli duel prakticky po celý čas pod kontrolou, obzvláště když po dvaceti minutách vedli již o dvě branky. „V první půli jsme kromě tří branek ještě dvakrát nastřelili tyč a zahodili jeden únik na bránu,“ upozornil Slončík, jehož tým po přestávce už přidal jen jeden gól.

„Druhá půlka již neměla takové tempo a dynamiku. Domácí navíc ze standardky potrestali naši chybu před šestnáctkou. I přesto jsme měli navrch a přidali další trefu, na kterou ještě jednou dokázal soupeř odpovědět. Ke cti domácím patří, že zápas nezabalili a třebaže jejich šance na záchranu byla spíše teoretická, makali do konce,“ poznamenal kouč TVD.

„Naše výhra je zcela zasloužená, třebaže nějaké výpadky a nekoncentrovanost se nám nevyhnuly a inkasovali jsme zbytečné góly.“

Po utkání byla radost jeho svěřenců větší než standardně. „Ale žádné oslavy, šampaňské či doutníky se nekonaly. Vše si vynahradíme a užijeme v sobotním domácím loučení i s fanoušky. Teď bude prostor na vymýšlení rozlučky.“

Valaši ovládli divizi E spanilou odvetnou částí, kdy prohráli jen jeden zápas – na půdě rivala Frýdlantu nad Ostravicí.

„Po podzimu jsme zjistili, jakou máme v sobě sílu, navíc bylo potřeba respektovat zákony, které fotbal potřebuje. Kluci to pochopili a zcela zaslouženě soutěž ovládli,“ tleská svým svěřencům Slončík.

„Postupem času si vše začalo sedat, zapracovali se noví, mladí hráči. I kdybychom postup do MSFL přijali, je našim společným cílem a požadavkem, aby hráli místní kluci,“ má jasno Petr Slončík. 

ÚSTÍ – SLAVIČÍN 2:4 (0:3)

Branky: 66. a 87. Sencovici - 17. Šebák, 19. Fojtík, 39. Juřica, 85. P. Švach. Rozhodčí: Jahoda, 100 diváků. Slavičín: Vypušťák – Fojtík, Kořenek (82. Šťastný), Kocián, Horáček, P. Švach, Goňa, Kalus, Šebák (46. Salajka), Juřica (60. Fojtů), T. Švach. Trenér: P. Slončík.