„Šlo poznat, že je to derby a hra byla bojovná. Po krásné kombinační akci jsme sice vstřelili druhý rozdílový gól, soupeř ale poté zjednodušil hru a my jsme se tomu přizpůsobili,“ zlobil se po utkání trenér Slavičína Petr Slončík.

SLAVIČÍN – BRUMOV 4:1 (1:0)

První polovina se nesla v duchu aktivního a kombinačně velmi pohledného fotbalu ze strany Slavičína, Brumov byl nucen hrát defenzivně. Problémem pro domácí byla koncovka.

To potvrdil i stav po konci první půle, jediný gól padl v 11. minutě. Po zbytečném faulu brumovského Sviečky následoval pokutový kop, který zkušeně proměnil Školník.

„S prvními dvaceti minutami jsem byl celkem spokojený. Trápila mě ale naše herní stránka. Dobré akce a kombinace střídalo nesmyslné, křečovité nakopávání,“ hodnotil utkání kouč domácích. „Druhý poločas byl velmi podobný konci toho prvního,“ doplnil.

Hosté dokázali pouze korigovat výsledek, když vystřídavší Křivánek utekl obraně a přinutil faulovat gólmana. Sám pak proměnil nařízenou penaltu a snížil na průběžných 1:2.

„Slavičín od začátku dominoval, řadu šancí neproměnil. Svým výkonem potvrdil, že se po právu nachází na špici soutěže,“ sportovně uznal trenér hostů Martin Kolář.

„Rozdíl mezi námi je veliký, Slavičín pro nás není tým, se kterým bychom se mohli srovnávat. Jejich hru jsme se jim snažili co nejvíc znepříjemnit, byli hráčům nablízku a minimalizovali prostor a čas na hru. Slavičín je ale zkušený a sehraný tým, dokáže jít do risku, jsou schopni rotovat na hřišti a rychle měnit pozice. Zachytit jejich styl je prostě strašně těžké. Rozdíl mezi námi byl obrovský. I tak ale náš výkon nebyl nejhorší,“ ocenil kouč Brumova.

„Naším cílem je stabilizovat kádr, dlouhodobě na sobě pracovat, vybudovat si určité návyky a udržet se v divizi. Klukům nic nevyčítám, dnešní zápas vnímám jako školu do budoucna, kterou musíme zúročit proti týmům, se kterými budeme hrát o záchranu,“ nabádá Martin Kolář.

„Stojím si za tím, že v divizi slabého soupeře nenajdete. Sice to tak může vypadat, ale o opaku hovoří i výsledky. Výhru jsme si ale nyní v derby zasloužili,“ dodal Petr Slončík, jehož výběr měl ve středu sehrát úvodní kolo Mol Cupu doma proti druholigovému Třinci.

„Kvůli povinnosti mít testy na Covid 19 jsme se ale odhlásili,“ vysvětlil trenér Slavičína.

Slavičín: Jelínek – Škubník, Kocián, Horáček (69. Salajka), P. Švach (86. Šťastný), Goňa (73. Žůrek), Školník, Mezírka, Juřica (86. Staněk), T. Švach, Rožek (69. Kalus). Trenér: Slončík. Brumov: Pjajko – Vlček, Kolouch, Sviečka, Mokrička, Dmukhovskyi, Bublák, Kocourek, Kubiš (82. Fojtík), Šenkeřík (63. Bartozel), Novák (56. Křivánek). Trenér: Kolář.