Svěřencům nového trenéra TVD Slavičín Petra Slončíka stačila k vítězství v úvodním kole skupiny E na půdě Přerova jediná branka v podání střídajícího Jakuba Žůrka.

„Nejspokojenější byl týmový pokladník Lukáš Mezírka – byla to má vítězná trenérská premiéra, stejně jako gólová mladého Žůrka. Přesnou částku neznám, ale snad to nebude tak drahé jako v lize,“ smál se po utkání spokojený kouč, v minulosti úspěšný fotbalista.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) se ve 3. kole FORTUNA:LIGY utkali s Jabloncem. Sobotní duel se hrál ve velkém vedru.
Bílkovi sázka na dlouhány vyšla. Je výhoda mít vysoké útočníky v týmu

PŘEROV - SLAVIČÍN 0:1 (0:0)

Valaši dominovali od první minuty s výjimkou úvodu druhé půle.

„Měli jsme zápas pod kontrolou, v prvním dějství jsme nastřelili dvě tyče a břevno,“ zalitoval Slončík, jehož týmu přineslo úspěch až prostřídání a změna rozestavění.

„Gól visel ve vzduchu. Přinesl jej až přetažený centr na zadní tyč, vrácení míče do vápna a polonůžky Žůrka,“ popsal rozhodující moment zápasu.

„Škoda dalších zahozených šancí, museli jsme se o výsledek strachovat do konce, ale zvládli jsme to,“ setřel si pot z čela Petr Slončík.

Branka: 65. Žůrek. Rozhodčí: Řezníček, 132 diváků.

Slavičín: Vypušťák - Fojtík, Zvoníček, Kocián, P. Švach, Goňa (59. Žůrek), Školník (90. Horáček), Mezírka, Kalus, Vaculík (81. Salajka), T. Švach. Trenér: P. Slončík.