„O Roberta jsme hodně stáli, měl by být důležitým článkem záložní řady. Jeho styl hry je hodně důležitý pro přechod do útočné fáze. Máme radost, že jsme jeho příchod dotáhli," mne si ruce generální manažer Fastavu Zdeněk Grygera.

K přestupu se pro oficiální stránky Baníku vyjádřil sportovní ředitel ostravského klubu Alois Grussmann. „Ozval se Zlín, který projevil zájem hráče získat na přestup, a poměrně rychle jsme sladili oboustranné představy o transferu. Robertovi přejeme hodně štěstí v novém týmu a samozřejmě děkujeme za odvedenou práci pro Baník," popřál štěstí 27letému záložníkovi.

Robert Hrubý je odchovancem pražské Slavie. V sezoně 2015/2016 se poprvé objevil v Baníku, během následující druhé poloviny sezony hostoval v Teplicích. Hrubý do sezony 2019/2020 v Ostravě odehrál 112 zápasů, ve kterých vstřelil 13 branek. Někdejší člen mládežnických výběr české fotbalové reprezentace uplynulý ročník strávil na hostování v Jablonci, kde ve 26 utkáních vsítil 3 branky, na další 4 přihrál.