„Potřeboval bych víc odpočinku, ale snad to nějak zvládnu,“ doufá krajní bek, který na konci června oslaví dvacáté narozeniny.

Jako dárek k významnému životnímu jubileu by mohl dostat šanci v prvním týmu. Po odchodu beka Martina Cedidly do Jablonce mu ubyl konkurent, pravá strana obrany je volná.

„Mám velkou motivaci předvést se. Teď, když odchází Ceďa, mám větší šanci dostat se do kádru, hrát za áčko. Udělám maximum, abych si vybojoval místo,“ říká odhodlaně.

Pryč je nejen Cedidla, ale i další odchovanci a kamarádi. Slončík přestoupil do Plzně, Bužek podepsal smlouvu ve Slavii Praha.

„Je to pro nás další motivace, kluci nám ukázali cestu. Je vidět, že když se vám povede jedna sezona, kariéra může jít strmě nahoru. S kluky jsme se potkali na ukončení béčka. Pokecali jsme a v novém angažmá jim popřáli hodně štěstí,“ líčí.

Také o rodáka z Holešova je zájem jinde. V zimě ho lanařila Kroměříž, nyní se ozval Prostějov. Přednost má ale zatím Zlín. „Uvidíme, jak se to tu vyvrbí, ale je jasné, že bych se chtěl zase posunout, hrát druhou ligu,“ přiznává.

Polášek má za sebou velmi povedený půlrok. V třetiligové juniorce patřil ke klíčovým mužům. Kromě toho, že piloval lajnu a dobře bránil, dával taky důležité góly, týmu pomáhal nejen ofenzivními výpady, ale i asistencemi.

„Jaro se mi povedlo, na konci sezony jsem se dostal do formy,“ přitakává.

Nyní chce přesvědčit kouče Červenku, že má na to, aby hrál pravidelně i druhou ligu.

Někdejší mládežnický reprezentant s prvním týmem absolvoval již zimní přípravu, jaro ale ještě prožil v béčku. Teď je hlavně na něm, jak chytne šanci.

Má na to měsíc, aby zaujal, ukázal se.

Letní příprava mu prý nevadí. „Je kratší než zimní, tolik se neběhá bez míče,“ říká.

Polášek poslední zápas odehrál v pátek 7. června proti Zlínsku, rozlučkový duel v Hlučíně už po domluvě vynechal. S parťáky Kulíškem a Švachem si v té době užíval pobytu u moře.

„Byli jsme v Řecku, na Rhodosu. Koupali jsme se v moři, váleli se na pláži,“ přiznává s úsměvem.

Nyní už je zpátky doma a plní si klubové povinnosti. Bez fotbalu ovšem není ani ve volnu. Když má čas, stejně jako ostatní sleduje zápasy mistrovství Evropy. V zahajovacím utkání jej zaujal výkon pořádajícího Německa proti Skotsku, zhlédl i duel Anglie se Srbskem a v úterý bude fandit českému výběru v zápase s Portugalskem.

„Týmu věřím, postup ze základní skupiny je reálný,“ míní.