Na Letnou zamířil coby volný hráč z pražské Dukly.

„Je to pro mě nová výzva. Snad chytnu šanci za pačesy a budu platný,“ doufá Buchvaldek.

Do Zlína dorazil v pondělí, kdy podepsal novou smlouvu a odpoledne absolvoval s týmem první trénink, na který dorazil se zpožděním.

„S trenérem Červenkou jsem mluvil jenom krátce. Kluci mě přijali, ještě se budeme poznávat. Cítím se tady fajn, pocity jsou příjemné. Líbí se mi stadion, kabina je fajn,“ říká.

Z nových spoluhráčů dobře zná jenom Filipa Žáka. Společně se potkali při působení v mládeži Sigmy Olomouc, vystudovali stejnou střední školu. „Jinak kluky znám jenom jako protihráče,“ poznamenal.

Někdejší velký talent prošel několika hostování, z Olomouce v létě 2020 přestoupil do Dukly Praha, kde se stal oporou, nejproduktivnějším hráčem.

Další sezony už ale tak dobré sezony neměl, v poslední ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehrál jenom šest utkání, i tak slavil triumf v soutěži, postup do nejvyšší soutěže, kterou ale zase hrát nebude.

Na Julisce neprodloužil smlouvu, vrací se zpátky na Moravu. Kariéru restartuje ve Zlíně.

„Když jsem hrál, byl jsem docela produktivní. Vím, že góly i asistence se ode mě očekávají j teď. Snad budu platný a týmu pomůžu,“ doufá.

Letní přípravu zahájil s Duklou. Jelikož mu ale končila smlouva, od mužstva se brzy odpojil a připravoval se individuálně. Od středy do neděle měl volno, chodil sám běhat.

Nyní už je ve Zlíně a připravuje se s ševci. Cíl je jasný, okamžitý návrat mezi tuzemskou elitu.

„Nečeká nás nic lehkého. I loni s Duklou jsme byli schopní porazit každého, ale taky s každým prohrát, naštěstí jsme to zvládli. Doufám, že i ve Zlíně budeme úspěšní a vrátíme se zpátky do ligy,“ přeje si.

Do Baťova města zatím zamířil sám, manželku nechal v Praze, kde pracuje. „Bydlení budeme řešit za pochodu,“ dodává.