„Po první brance jsem ještě emoce trošku krotil. Věřil jsem, že ještě nějaká šance přijde. Naštěstí se to pak ke mně odrazilo a už to nešlo udržet,“ líčil po dramatu třiatřicetiletý brumovský odchovanec.

Z remízy mě velkou radost. „Ve druhém poločase jsme zjednodušili hru, šli si za tím. I když Karviná dál hrozila z brejků, třetí branku tam nedotlačila. Nějak jsme to ustáli a naštěstí zápas alespoň zremizovali,“ oddechl si.

Zlíňané ale první půli vůbec nezvládli, po brankách Boháče a Ezeha prohrávali už 0:2.

Hosty nastartoval až střídající Bartošák. V 54. minutě umístěnou střelou z 20 metrů k tyči snížil a ukončil tak 396 minut trvající střelecký půst svého týmu v lize.

„Měl jsem spoustu prostoru, nikdo na mě nevystoupil. Možná jsme vykopl i drn, ale spadlo to tam,“ radoval se.

Druhý zásah si nechal na závěru střetnutí, nastavení. Po závaru před karvinskou brankou se opřel do míče opět a ranou pod břevno překonal Ciupu. Dvě branky v jednom zápase zaznamenal poprvé v ligové kariéře.

„Pravou nohou jsem skóroval naposledy na Slovácku. Hlavně jsem chtěl trefit bránu,“ culí se.

Trenér fotbalistů Zlína Bronislav Červenka při utkání v Karviné.
Měli jsme srdce, ale chce to mít i hlavu, ví dobře trenér Červenka

Bartošák se stal hrdinou i přesto, že šel do hry až po změně stran místo Vukadinoviče. Trenér Červenka chtěl lehce zraněného srbského křídelníka využít alespoň na část zápasu, proto si nechal Bartošáka jako žolíka. „Roli jsem vzal. V týmu je každý potřebný. V kabině jsme si řekli, že musíme makat jeden za druhého a je jedno, zda někdo hraje nebo ne,“ prohlásil Bartošák.

Ševci na poslední chvíli unikli další porážce, nepohoršili si v boji o záchranu české nejvyšší soutěže, byť jsou stále v maléru, ale situace není beznadějná.

Sestup je však budí ze snů dál. „V nadstavbě už to není o fotbale, každý zápas to bude boj, válka,“ ví dobře.

Recept na úspěch zná, jenom to chce přenést do praxe, na trávník. „Musíme sbírat odražené balony, sypat tam jeden centr za druhým a věřit, že se něco odrazí,“ říká.

Ševci po dvou venkovních duelech hrají dvakrát doma. Ve čtvrtek přivítají na Letné České Budějovice, příští neděli vyzvou Bohemians 1905. „Musíme získat alespoň čtyři body," dodává.