„Pozvání přijali hokejista Petr Čajánek, lyžařka Klára Křížová, sportovní gymnastka Jana Komrsková a současný plavecký mistr světa juniorů Miroslav Knedla, který má splněn limit na letošní LOH v Paříži,“ uvedla učitelka dějepisu a tělesné výchovy a spoluorganizátorka akce Markéta Zvonková.

Ani změna trenéra fotbalistům Zlína k záchraně v I. lize nepomohlo. Návrat mezi elitu bude složitý, což ví za vedení klubu i Zdeněk Grygera.
Krize zlínského sportu! Co a kdo za to podle osobností může?

Žáci 7. třídy si na úvod besedy nachystali prezentaci, kde shrnuli sportovní kariéru a úspěchy každého z hostů. Následovala diskuze na téma sportovní příprava, kde se žáci ptali na vše, co je zajímalo. „Dozvěděli se tak spoustu cenných informací a historek ze světa sportu. Na závěr besedy měli žáci možnost si s hosty udělat společnou fotografii,“ doplnila Zvonková.

Za jednu z překvapivých otázek označila tu na Kláru Křížovou. „Jestli má svou oblíbenou sjezdovku – Svatý Vavřinec, to by mě osobně nenapadlo. Žáci se také ptali na emoce spojené s úspěchy, či na to, jaké to bylo pro Petra Čajánka v NHL. A prý to zrovna jednoduché vůbec nebylo,“ poznamenala moderátorka besedy. „Rozebíraly se také chyby či vztah sportovců ke škole a jejich studijní úspěchy.“

Fotbalisté Tečovic (ve žlutém) v předposledním kole I. B třídy skupiny B sice podlehli Chropyni 0:1, přesto si po utkání užili oficiální předání poháru a medailí pro vítěze soutěže.
Podívejte se! Ani klopýtnutí postupové oslavy Tečovicím nepokazilo!

Už před rokem se přitom Zvonkové podařilo na 1. ZŠ ve Zlíně zprostředkovat zajímavé setkání s legendou vytrvalostních sportů Petrem Vabrouškem. Chystá tedy do budoucna něco dalšího? „Nechám si to projít hlavou, ale v příštích měsících mě určitě něco napadne,“ směje se Markéta Zvonková.