„Porážka hodně bolí, soupeř byl k poražení. Ale když nám chybí pět hráčů základu, stávající jedenáctka statečných celý zápas nevydrží potřebné tempo a nasazení, citelně nám v závěru chybí zkušení hráči na vystřídání, oživení hry. Tím v posledních duelech ztrácíme dobře rozehrané duely,“ mrzí kouče Baťova Jindřicha Lehkoživa.

Jedním ze strůjců vysoké výhry fotbalistů Ludkovic nad Kelčí byl ještě dorostenec Jan Suchý, který nasázel hattrick. Foto: archiv hráče
Ludkovice táhne benjamínek Suchý. Vše o hattricku, snech i kvalitě soutěže

Také v páteční předehrávce 23. kola domácí skvěle začali. „Klid nám dalo rychlé vedení, soupeře jsme v prvním dějství prakticky k ničemu nepustili. Navíc jsme měli další vyložené šance, ovšem Kadlec ani Šiška své tutovky neproměnili. Dvakrát škoda, když po půlhodině hry jsme po nedorozumění Vitáska s Kadlecem dali vlastence a sami posadili soupeře na koně,“ smutně hodnotí duel Lehkoživ. „Druhý poločas už byl z naší strany nervózní, hosté zjednodušili hru a nákopy se dostávali do šancí, standardek, dokonce nastřelili břevno. Paradoxně jsme ale do vedení šli my, když jsme využili brejkovou situaci,“ potěšilo trenéra Baťova.

Klíčové okamžiky však přišly čtvrt hodiny před koncem, kdy soupeř dvěma slepenými trefami otočil výsledek. „Nejprve Nový Jičín potrestal naši nedůslednost ve vápně, vítězný gól dali po parádní trefě z přímáku. Kluci v závěru moc chtěli minimálně vyrovnat, ale už jsme na to neměli síly,“ přiznal Lehkoživ. „Tento duel jsme měli zvládnout, ale Jičín nás přetlačil fyzicky a standardkami.“ popsal největší rozdíly aktérů pátečního duelu.

3. stolně tenisová liga mužů, 2. semifinále play off, KST Zlín B - KST Nový Jičín B 8:9.
Béčku Zlína po prohře s rezervou Nového Jičína skončila stolně tenisová sezona

Po víkendu tak Baťov ještě více zabředl do záchranářských bojů. „Situace je o to kritičtější, že jsme po Kozlovicích přišli o dalšího hráče základu Nováka, který má se zlomeninou nohu v sádře. Mimo hru jsou oba Bršlicové (zlomeni, práce), Lendler (otřes Mozku), Kraváček (koleno) a i druhý gólman Medek (zlomený prst). Jsme v situaci, kdy v základu hraje dorostenec a na lavičce máme 16leté kluky. A když nemůžeme v závěru oživit naši hru, jsme tam, kde jsme,“ pokrčil smířlivě rameny trenér Baťova, jehož svěřence nyní čeká další těžký duel – v Bzenci.

„Jsme na tom, jak jsme, ale jsme rozhodnutí bojovat do konce! Nic rozhodně nevzdáváme,“ dodal odhodlaně Jindřich Lehkoživ.

BAŤOV – NOVÝ JIČÍN 2:3 (1:1)

Branky: 12. a 69. Votava – 33. Cecek, 74. Magdon, 77. Bartoň. Rozhodčí: Silný, 200 diváků.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...