Branky ševců zaznamenali Tomáš Hellebrand, Miloslav Jeřábek a Stanislav Petruta, za hosty se trefil Yehor Andriiak, který v závěru neproměnil pokutový kop. Domácí hráli od 54. minuty bez vyloučeného Miloslava Jeřábka, ale dlouhé oslabení zvládli a i bez několika opor slavili cennou výhru.

„Radost i úleva je velká. Všichni víme, že jsme hráli o život. Pro nás jsou to hodně důležité body. Soupeři jsme odskočili, v tabulce jsme se posunuli výš a nyní jsme o něco klidnější. I když vyhráno zdaleka nemáme, situace je lepší než před týdnem,“ ví dobře asistent trenéra Zlína Radoslav Rojko.

Mladší ševci klíčovou bitvu zvládli velmi dobře, cestu za potřebnými body si ale sami zbytečně zkomplikovali.

„Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Soupeř k nám přijel s defenzivní taktikou. Vycházel z jisté defenzivy a čekal na naše chyby. Pro kluky to bylo psychicky hodně náročné, ale popasovali se s tím velice dobře,“ uvedl Rojko.

Domácí šli do vedení ve 30. minutě, kdy se povedenou střelou prosadil Tomáš. Jinak byla první půle poměrně vyrovnaná, bez nějakých extra velkých šancí.

Zlíňané byli častěji na míči, tlačili se do zakončení, Frýdek byl ale organizovaný, pozorně bránil.

Ševcům skvěle vyšel nástup do druhé půle. Po rohu Marcaníka tečoval míč kapitán Branecký a stoper Miloslav Jeřábek zblízka uklidil balon do sítě.

Fotbalový Zlín se opět po roce se zapojil do akce Dny otevřených sportovišť. Na Vršavu dorazilo několik stovek dětí.
Podívejte se: na Vršavu dorazily stovky dětí. Hitem byly podpisy Tkáče či Žáka

Autor druhé zlínské branky pak ale při dalším útočném rohu hloupě kopl kolenem hostujícího a Andriiaka a sudí Julínek domácího zadáka bez váhání vyloučil.

„Je to velká škoda, nedisciplinovanost. Byla to dětská stupidita. Zbytečně jsme se nechali vyprovokovat,“ zlobil se Rojko.

Zlíňané šli do deseti a soupeř nejen ožil, ale v 70. minutě i zápas zdramatizoval. Snížení přinesla trefa Andriiaka.

„Silový a důrazný soupeř vycítil šanci, zjednodušil hru a místy nás dostal i pod tlak. V deseti jsme to měli složité. Nedokázali jsme se už tolik udržet na míči, celkově jsme to však zvládli dobře,“ míní Rojko.

Závěr byl hektický, napínavý. Zlín v oslabení dokázal skórovat. Petruta sice pokutový kop neproměnil, ale při dorážce již uspěl a zvýšil na 3:1.

Hotovo ale pořád nebylo. Hosté bojovali, hráli až do konce. Odměnění ale nebyli.

V 88. minutě neproměnil Andriiak pokutový kop, když míč poslal vedle pravé tyče. Vzápětí chytil soupeři tutovku skvělý zlínský gólman Husták a další velká šance soupeře šla mimo.

Doma proti Frýdku – Místku uspěla i zlínská sedmnáctka, která zvítězila 6:0 a v tabulce je devátá.

Dorostenci Zlína se pokusí na domácí úspěchy navázat i za týden v Ostravě.

I. Celostátní liga dorostu, 23. kolo -
U 19: FC ZLÍN – FK FRÝDEK - MÍSTEK 3:1 (1:0)
Branky: 30. Tomáš Hellebrand, 47. Miloslav Jeřábek, 80. Stanislav Petruta – 70. Yehor Andriiak. Rozhodčí: Julínek– Dorotík, Kostelník. Červená karta: 54. Miloslav Jeřábek (Zlín). Diváci: 100.

U 17: FC ZLÍN – FK FRÝDEK - MÍSTEK 6:0 (2:0)
Branky: 13. a 65. Jan Pastyřík, 18. a 79. Radim Bětík, 54. David Jeřábek, 75. Šimon Maděra. Rozhodčí: Dorotík – Julínek, Kostelník. Diváci: 60.