Ilustrační foto
Podívejte se: Nej fotbalová adresa ve Zlínském kraji? Tady jsou nominace

„Favorit je jasný, papírově i výsledkově v rozehrané sezoně má Strání, ale my máme velké odhodlání,“ směje se kouč Slušovic Jan Večeřa. „Původně jsme chtěli v Nevšové pošetřit síly, poslali jsme do hry pár dorostenců, ale po nevydařené první půli jsme museli vše přehodnotit a s nejlepší sestavou výsledek otočit. Protože Strání hrálo již v sobotu dopoledne, má prakticky den a půl k dobru,“ spočítal trenér, který na první větší trofej čeká.

Fotbalisté Strání (žluté dresy) ve 22. kole krajského přeboru Zlínska deklasovali Osvětimany 7:1.
Krajský přebor: lídr si zchladil žáhu na Osvětimanech, Bystřice má další bod

„S kluky jsme se o tom bavili, v roce 2017 Slušovice také hrály finále, ale těsně padly. V kabině tak nemáme pamětníka, který by krajskou pohárovou trofej získal. O to více po ni toužíme, do hry nasadíme to nejlepší!“ zdůraznil Večeřa.

Také lídr, který se podle všeho po roce opět vrátí mezi divizní elitu, bude mít v ligovém stánku Zlína přání uspět. „Sezonu máme výborně rozehranou, rádi bychom dosáhli na double,“ netají se trenér Vladimír Stančík za celou kabinu a fanoušky Strání, kteří se na krajský fotbalový svátek chystají.

Generální manažer fotbalistů FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera.
Grygera se hájí: Náš klub byl vážně poškozený! Podáváme oficiální stížnost

„Očekávám pěknou atmosféru i fotbal, třebaže počasí asi nebude ideální. Tento fotbalový svátek si ale nechceme zkazit, jdeme vyhrát,“ burcuje kouč lídra krajského přeboru. "Pikantní je, že se se stejným týmem utkáme v rámci krajského přeboru i v sobotu ve Slušovicích," dodal Vladimír Stančík.

Uplynulý ročník krajského fotbalového poháru ovládli fotbalisté Kateřinic, kteří ve finále porazili Morkovice 1:0.