„Je to můj dlouholetý kamarád, známe se velice dobře. Za mě je to správná volba. Fotbal má velice rád. Spolupráce s kluky by mohla fungovat,“ míní Vávra.

Ve Lhotě coby trenér skončil z několika důvodů. Tím prvním byl nedostatek času. „Na jaře budeme stěhovat firmu, takže v zaměstnání toho bude víc,“ předpokládá.

Vávra se navíc na podzim stal zastupitelem obce, takže musí chodit na schůze, pomáhat Lhotě i jinak.

Třetím důvodem je samotné trénování, které Vávru nenaplňovalo tolik jako v minulé sezoně. „Po minulém podzimu jsme měli na kontě čtyři body a stejně jsme v předstihu zachránili. Loňské jaro bylo opravdu skvělé. Kluci makali, dřeli, práce nejen v zimní přípravě měla opravdu smysl,“ prohlásil.

Po záchraně I. B třídy ale euforie vyprchala. Přišlo uspokojení, přesun do jiné třídy. „V létě ani na podzim mančaft moc netrénoval, což se projevilo na výkonech i výsledcích. A jelikož mě práce nijak neuspokojovala, rozhodl jsem si dát na chvíli pauzu,“ vysvětluje Vávra.

K trénování se chce ale v budoucnu vrátit, fotbalovou Lhotu neopouští nadobro. „Určitě zůstáváme v kontaktu, protože si s nimi půjdu občas zatrénovat nebo se podívat na zápas,“ ujišťuje Vávra.

Mužstvo po něm převzal Radek Šohajek, jehož oslovil předseda klubu Prokop i někteří hráči. „S kluky se znám z Březolup, kde jsem dělal fotbal třicet let,“ říká.

V bývalém klubu působil jako hráč, trenér i manažer prvního týmu, k fotbalu se vrací po více než deseti letech.

„Měl jsem dlouhou pauzu, ale teď mám chuť Lhotě pomoct,“ pravil. „Jsou tady šikovní kluci a v jejich silách je I. B třídu udržet,“ míní.

Třiapadesátiletý kouč už má za sebou i premiéru v novém týmu. Lhota na umělé trávě v Napajedlech podlehla Loukám 2:4. Porážku mírnily branky M. Bartoně a a V. Bartoně.

„První zápas se nám příliš nepovedl, ale věřím, že to příště bude lepší,“ je přesvědčený.

Fotbalisté Lhoty se na jarní část sezony připravují dvakrát týdně, formu budou ladit hlavně na zimním turnaji v Uherském Brodě, kde se poprvé představí již v neděli.

„Čekají nás čtyři zajímavé utkání, pak si možná domluvíme ještě nějaký zápas,“ uvedl Šohajek.

Soutěžní premiéru si odbude na konci března v derby proti sousedním Malenovicím.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...