„Se vznikem třetí moravské skupiny je divize lákavější. Už se nemusí tolik cestovat, soutěž byla chytře regionálně rozdělena. Pokud bychom soutěž vyhráli, asi bychom vážně o postupu uvažovali,“ potvrdil trenér po podzimu čtvrtého celku krajského přeboru Jan Jelínek.

V uplynulé kovidem předčasně ukončené sezoně ale tým z lázeňského města nejvyšší ambice neměl.

„Favorit byl jasný, Kvasice nedominovaly náhodu, byly kvalitou kádru i hrou nejlepší, soutěž by ovládli,“ nepochybuje s odstupem času kouč Luhačovic, pod jehož vedením rovněž dobře namixovaný výběr mladíků a zkušených hráčů dokázal čeřit vodu.

„Vždy chceme favoritům jejich roli znepříjemnit, hrát co nejlepší fotbal a špici. Tento plán budeme mít i nyní na podzim. Pokud vycítíme šanci na postup, určitě šlápneme na plyn,“ potvrzuje.

Nejlepší běžec: 111 km za 6 dnů

Jako většina celků krajských soutěží již opět společně trénují. V Luhačovicích ale nikam nespěchají a hlavní porci přípravy si teprve schovávají na červencový čas.

„Scházíme se dvakrát týdně a docházka je příkladná, kvůli opatřením mají všichni více času a jsou patřičně fotbalově hladoví,“ vypozoroval Jelínek, který ale na pilu netlačí.

„Věnujeme se spíše zábavnému bezstarostnému fotbalu. I přes dlouhou dvouměsíční pauzu je většina kluků dobře připravená. Nejlépe Marek Polách, který nejen hodně shodil, ale v běžecké výzvě týmu byl nejlepší - za šest dnů zvládl 111 kilometrů,“ ocenil trenér.

„Většina kluků se v době volna hýbala, plnila individuální plány. Nejvíce kil, čtyři pět, jsem tak nabral já. Moc jsem si volna a času stráveného s rodinou užíval. Navíc manželka výborně vařila, o to více nyní při shazování váhy trpím,“ směje se.

Plány na tribunu zastavil virus

Do prázdnin v Luhačovicích absolvují jeden dva přípravné zápasy, s kondiční přípravou začnou v polovině července.

„Dvě třetiny hráčů má kondiční predispozice, při výběru hráčů jsme měli štěstí. Naši předsezonní formu prověří tradiční Lázeňský pohár, jeden z nejstarších v tuzemsku. Už se moc těšíme,“ netají se trenér Jelínek.

Ani v Luhačovicích žádné zásadní změny v kabině týmu pro krajský přebor neplánují.

„Máme stabilní tým, a pokud ho doplníme o nějakého hráče do ofenzivy a rychlonohého krajánka, může být ještě silnější. Možnosti jsou ale omezené. Měli jsme totiž budovatelské plány, chtěli udělat tribunu pro diváky, ale koronavirus vše zastavil,“ dodal smířlivě trenér Jan Jelínek.