„Nemám pocit, že by Osvětimany měly divizní ambice. Od nikoho z klubu jsem to neslyšel. V rámci našich časových možností k tréninku a cestování na zápasy to ani nevidím jako reálné,“ přiznal gólman Petr Chvojka jinak ambiciózního klubu, který pod trenérem Pavlem Němčickým vyznává ofenzivní pojetí hry.

Fotbalisté Nevšové (ve žlutém) se na podzim trápili, s příchodem staronového kouče Vladislav Durdi došlo ke zlepšení.
Zachraňující se Nevšová rozhodila sítě. Kde loví? A komu přeje kouč Durďa titul?

I proto byly předsezonní ambice ještě vyšší, než výsledky, kterých na podzim dosáhli. „Nejsme spokojení, vše mohlo být lepší! Poztráceli jsme zbytečně hodně bodů, především na hřištích soupeřů,“ bolí nejvíce brankáře, který při absenci Veliče Šumulikoského převzal kapitánskou pásku.

Do paměti fanoušků se Osvětimanští, kteří se těší podpoře dosluhujícího kancléře prezidenta republiky Vratislava Mynáře, zapsali vysokou výhrou 9:0 nad Nedašovem. „Výsledkově to byl nejpovedenější duel, ale herně nejlepší byl paradoxně prohraný zápas se Stráním, kde jsme se o lepší výsledek připravili špatnou koncovkou,“ mrzí ještě nyní Chvojku. „Zápasů, na které bychom nejradši zapomněli, je víc, ale vyberu z nich dva – utkání v Bystřici pod Hostýnem a doma s Brumovem.“

I díky už letní obměně kádru se další během zimní přípravy neočekává. „Po postupu z I. A třídy se kabina dost proměnila, přišlo několik kluků z béčka Slovácka, ale i další hráči. Mně osobně se na podzim nejvíc líbily výkony Davida Poláka,“ prozrazuje z optiky strážce svatyně Chvojka.

Fotbalisté Slušovic (v hnědo-žlutém) patří poslední sezony ke štikám krajského přeboru.
Trenér fotbalistů Slušovic Jan Večeřa o podmínkách pro divizi či chuti po změně

Pátý celek krajského přeboru nemá důvod cokoliv zásadně měnit, dál by tak měl kormidlovat loď nováčka trenér Němčický.

„Určitě se do přípravy B týmu Slovácka vrátí u nás hostující kluci a uvidíme, kdo z nich tam zůstane. O dalších odchodech zatím nevím,“ popisuje aktuální stav v kabině kapitán. „Zásadní bude pro nás před jarní částí ustálit sestavu, než přivádět další hráče. Ale pokud se nevrátí kluci z béčka Slovácka, tak bude potřeba i někoho přivést,“ cítí.

Doba odpočinku v Osvětimanech skončí 13. ledna. „Trenér nic neslibuje, ale víme, že společná příprava bude náročná. Soustředění proběhne jako vždycky v domácích podmínkách penzionu Malovaný. Nástřel přípravných utkání nám už trenér poslal, k pilování formy nám pomohou přáteláky mimo jiné se Starým Městem, Mutěnicemi a Lednicí,“ upřesnil Chvojka.

Fotbalisté Strání (černožluté dresy) se stali suverénně nejlepším týmem podzimní části krajského přeboru. I přes odchod asi trojice hráčů bude patřit i v odvetách k hlavním favoritům na postup do divize.
Lídra krajského přeboru Strání opouští hráči. Stále však chce postup!

A kdo je podle něj největší favorit na prvenství a postup? „Ten je jasný – Strání. Já bych si přát získat maximum bodů a udržet postavení do pátého místa,“ dodal Petr Chvojka.