„Když pominu zimní přípravu, kluci se prakticky vrátí k fotbalu po téměř roce. To je šílená přestávka,“ poznamenal 34letý kouč Polanky Roman Kučerňák.

Kterou soutěž budou jeho svěřenci hrát, ještě není jisté. Spekuluje se totiž, že by se v krajském přeboru mohlo uvolnit minimálně jedno místo, které pak bude nabídnuto nejlépe umístěným celkům I. A třídy po podzimu.

A právě Valašská Polanka by po Osvětimanech měla dostat jako druhá nabídku případného postupu. Přihlášky ale budou odesílány na vedení krajského fotbalového svazu až na přelomu měsíce.

„Nemohu hovořit za klub, ale za sebe bych se postupu nebránil. Krajský přebor byl cílem kabiny, která prahla po vítězství v soutěži, chtěla si postup vykopat,“ potvrdil kouč.

„Navíc možnost hrát o soutěž výše by byla nejlepším impulzem opět začít tvrdě pracovat,“ cítí.

Nelehký koronavirový čas trávili jeho svěřenci dle svých možností.

„Ti svědomití na sobě tvrdě makali, další se více věnovali práci a odpočívali, možná nabrali i nějaké kilo. Každopádně svalstvo všech ochablo a bude nějaký čas trvat, než se dostanou opět do kondice,“ uvědomuje si Kučerňák.

Pokud nový soutěžní ročník odstartuje v srpnovém čase, chtějí v Polance začít s opětovnou přípravou nejpozději dva měsíce před restartem sezony.

„Nyní se již alespoň scházíme v pátky při fotbálcích a sledujeme vývoj ve fotbale. Nyní těžko organizovat, ale pokud sezona odstartuje standardně ve druhé půlce srpna, začneme se společnou přípravou dříve než obvykle, asi už začátkem července, bez ohledu na dovolené. Příprava bude delší a nějaký čas bude trvat, než bude s balonem. Nechci nic uspěchat, aby v přátelácích nepřišla zranění. Musíme zpět získat kondici a sílu, více se bude běhat. Začneme od píky, delší tratě budeme pozvolna zkracovat,“ má v plánu trenér lídra I. A třídy skupiny A.

Kádr by přitom měl zůstat pohromadě, opět bude vycházet z práce s vlastními odchovanci.

„Nějaké nabídky kluci mají, ale podle všeho by všichni měli zůstat, právě motivace si v Polance zahrát přebor je láká. Pokud kádr doplníme, tak jedině o některé navrátilce ze Slovácka či Zlína, kteří pochází od nás či nedaleké Lužné. Nechceme totiž nikoho nakupovat, když všichni hrají zadarmo, aby si udělali žízeň. A protože s visačkou zadarmo nikdo na trhu není, velké plány v posilování nemáme,“ pokrčil rameny lodivod, jenž u týmu v srpnu načne svou čtvrtou sezonu.

A jaké ambice bude mít Valašská Polanka v novém ročníku? „Pokud budeme hrát I. A třídu, tak opět zaútočíme na postup. Pokud se náhodou dostaneme již nyní do krajského přeboru, tak to na velké vyskakování nebude. Kvalita soutěže je už někde jinde,“ dodal Roman Kučerňák.