Patrně je to jejich největší bolístka, bez fyzické připravenosti to už na této úrovni nejde. Fotbalově jsou přitom na tom pořád víc než solidně, což potvrzuje i současné umístění. „Vždy to samozřejmě může být lepší, ke konci zápasů však bohužel odcházíme fyzicky,“ posteskl si Málek.

Dříve měl o společné tréninky snahu, končilo to však fiaskem, na trénink mu kolikrát nepřišel nikdo. Alespoň tak kvituje, že někteří z jeho svěřenců zůstávají v kondici. „Někdo se udržuje, někdo ne. Běhat chodí Pepa Křenek, Mára Vavruša, u mladých je to horší. Na druhou stranu se snaží připravovat s dorostem,“ popisuje lodivod tamní lavičky.

Fotbalisté Tlumačova budou na jaře bez Martina Holuba. Ilustrační foto.
Tlumačov přišel o stěžejního hráče. Znovu by měli pomoct hráči z Baťova

Během zimního období se fotbalisté Fryštáku párkrát potkali, absolvovali tři přípravná střetnutí. „Hráli jsme se Štípou, Kovalovicemi (mančaft u Brna) a naposledy ve čtvrtek s Bystřicí pod Hostýnem. Všechna utkání jsme vyhráli. Poslední zápas nás čeká derbíčko s Kostelcem, to už bude generálka na jaro,“ líčí Málek.

Stoprocentní bilance během přípravy vždy přijde vhod. Stejně jako jeho trenérští kolegové ovšem výsledky ze zimy rozhodně nechce přeceňovat. „Ze zápasů mám pochopitelně dobrý dojem. Až mistrák však ukáže, jak na tom jsme,“ tuší.

Sám se trochu obává, jak třetí mužstvo I. B třídy skupiny B zvládne přechod z umělé trávy na tu přírodní. „Na umělce nejde poznat, že se netrénuje, není to tak fyzicky náročné. Míče navíc mají úplně jiný odskok, bude to jiný fotbal. Z toho mám největší strach. V kádru jsou dobří fotbalisté, hlavní bude, ať to vydržíme fyzicky!“

Slušovice B.
Rezerva Slušovic porazila Ludkovice. Myslí na TOP 5, návrat Večeři nic nemění

Kádr Fryštáku se přes zimu v podstatě nezměnil. Součástí týmu by pouze více mělo být k dispozici duo Jakub Toman, Pavel Rejžek. Toman už za A-tým naskočil během podzimu, Rejžek dva duely absolvoval v rezervním mančaftu Fryšták B/Lukov. „Kuba už byl s námi na podzim. Pavel se zatím jeví velmi dobře, i fyzicky, sám chodí trénovat. Podle přípravy je pro nás přínosem,“ pochvaluje si 53letý kouč.

V mančaftu by navíc znovu měli dostávat šanci mladí hráči. „Snažíme se zabudovávat dorostence, teď za nás hráli další dva Kuba Večeřa a David Uhlář, oba vypadají velmi dobře,“ dává příležitost 17letému, respektive 16letému borci.

Fryšták vstoupí do jarní části sezony příští neděli, 24. března ho čeká těžký start na půdě druhého Holešova B, oproti kterému má jen horší skóre. „Bude to masakr, pořádná prověrka, jak jaro bude vypadat. Doma navíc budeme hrát až ve třetím kole,“ ukazuje Jiří Málek na další venkovní střetnutí v Přílukách a poté první utkání před vlastními fanoušky s Chropyní.

Na vedoucí Tečovice ztrácí čtyři body. Odvetné boje můžou nabídnout velkou zápletku.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...