V utkání slabší úrovně hrané místy za silného deště měli fotbalisté Mladcové hru a míč téměř po celý zápas pod kontrolou. „Bohužel jsme se až příliš přizpůsobili kvalitě soupeře,“ posteskl si na klubovém webu místopředseda oddílu Radek Klepal.

Gambrinus Cup 2023
Skupina A: Výsledek: FK Mladcová – SK Louky 2:0 (1:0). Branky: 17. Fabík, 67. Čihánek. 
Mladcová: Liška – Hoza, Korvas, Vaněk, Slavický – Kahaja, Blažek, Kočica, Fabík – Čihánek, Hájek. Střídali: Hanák, Pokorný.

Hned v úvodu Kahaja z Mladcové téměř v rozporu s fyzikou trefil volejem všechny tři tyče brankové konstrukce a míč pak přistál v rukou brankáře Louk.

V dalším průběhu zápasu účastník I. A třídy skupiny B nastřelili tyč ještě dvakrát. „Po několika nevyužitých šancích jsme se ujali vedení na konci první dvacetiminutovky, když kombinační akci úspěšně zakončil Vlasťa Fabík, což jistě, vedle našich dresů s reklamou firmy, potěšilo jeho otce, který se na utkání chvíli zastavil cestou za pracovními povinnostmi na Slovensku,“ uvedl Klepal.

Louky se před branku Mladcové dostávaly pouze ojediněle, víceméně po již tradičních nepřesnostech v rozehrávce soupeře.

Ve druhé půli se po jedné z mála pohledných a přesných akcí ještě gólově prosadil Martin Čihánek.

Gambrinus Cup 2023 pokračuje zase o víkendu, kdy jsou na Lapači v Uherském Brodě na programu čtyři duely. Šlágrem je souboj Nivnice s Újezdcem v sobotu ve čtrnáct hodin.