Je stejný ročník jako reprezentant Michal Sadílek, který dnes působí v holandském Twente Enschede. Fotbalista Adam Jakubowicz v mládeži Slovácka hrával i s Filipem Kubalou, jenž nyní válí v Hradci Králové.

I když třiadvacetiletý křídelník to tak daleko jako zmiňovaní borci nedotáhl, na působení ve vyhlášené mládežnické akademii rád vzpomíná, byť ne všechny zážitky byly jenom pozitivní.

„Pro mě Slovácko byla jedna velká zkušenost, jak v dobrém, tak i ve zlém. Mám na něj pěkné vzpomínky. Poznal jsem tam hodně dobrých kamarádů a fotbalově mě to taky někam posunulo. Sice poslední rok a půl už tam byly problémy s některými trenéry, ale i to k fotbalu patří,“ říká Jakubowicz.

Odchovanec Kvítkovic v kariéře prošel i Baťovem a Slavičínem. Právě na angažmá v TVD vzpomíná nejraději. „Byla tam radost hrát,“ tvrdí.

Dotazník
1. Nejhezčí fotbalové zážitky? Začátky na Slovácku
2. Oblíbený klub, hráč? Borussia Dortmund, Zlatan Ibrahimovič
3. Oblíbený trenér? Petr Slončík
4. Fotbalový sen? Vyhrát Regions Cup
5. Kolik přátele máte na facebooku? 512
6. Největší fotbalový kamarád? Viktor Rožek
7. Nejhezčí místo na Zlínsku? Zoologická zahrada

Kvůli práci a nedostatku času musel Slavičín opustit, v létě zamířil o soutěž níž, místo divize hraje krajský přebor. Dohodl se v Napajedlech, kde přišlo několik nových lidí i nový trenér.

„Kontaktovali mě a mně se to líbilo. Věřil jsem, že budeme mít dobrý tým, což se potvrdilo. Krajský přebor má dobrou úroveň, ale uvidíme, co bude v létě,“ uvedl.

Vyšší soutěž jej láká, ale nabídka mu musí dávat smysl. Třeba o návratu do Kvítkovic nikdy nepřemýšlel,

S podzimní části sezony jsou v Napajedlech spokojení. Tým se v silné konkurenci drží nahoře, po první polovině sezony je čtvrtý.

„Půlrok hodnotím celkem dobře. I když jsme se pár zápasů hledali, nakonec si to sedlo, ale myslím si, že příprava bude i tak tvrdá,“ tuší.

Kromě klubových povinností Jakubowicz zvládal i kvalifikační duely Regions' Cupu. Krajskému výběru Zlínska pomohl až do republikového finále, k postupu do Severního Irska, na amatérské EURO!

„I v Napajedlech to máme slušně rozehráno, takže pro mě to byl parádní rok,“ říká.

Účast v krajském výběru bere jako velkou zkušenost. „Máme skvělou partu, skvělý realizační tým, což nás po celou dobu zdobilo. Taky to samozřejmě mělo velký vliv na dobré výkony. Od začátku jsem věřil, že bychom to mohli dotáhnout daleko,“ tvrdí.

Hodně dlouho bude vzpomínat především na kvalifikační turnaj v Belfastu. „Hlavně na to, že jsem byl na chvíli pro místní lidi Vladimír Coufal a Martin Goňa byl Tomáš Souček,“ směje se.

Obránce Slavičína Martin Goňa reprezentoval Zlínský kraj na Regions' Cupu.
Hvězdný výběr kraje: Goňa: Kamarádi slíbili, že na EURO přijedou udělat bordel

Úspěšné tažení krajského výběru sledovali také Jakubowiczovi rodiče a kamarádi. „Od začátku mně podporovali a fandili nám, což mě hrozně potěšilo,“ uvedl.

Pohledem trenéra
„Adam měl být už v původní nominaci, ale jelikož byl zraněný, první zápasy vynechal a připojil se k nám až v průběhu Regions' Cupu. Určitě splnil očekávání, svojí rychlostí a dravostí na soupeře platil. Hlavně v Severním Irsku předváděl velmi dobré výkony a hrál tak, jak jsme chtěli. Sice nyní hraje krajský přebor, ale divizi by taky bez problémů zvládl.“
Trenér Krajského výběru Lukáš Motal

Kvůli pobytu v Severním Irsku si musel brát dovolenou. „Ale naštěstí u nás máme skvělého vedoucího, takže to nebyl žádný problém,“ říká železář v pozemním stavitelství ve Zlíně.

Zatímco v Napajedlech nastupuje na levém křídle, v krajském výběru při rozestavení 3-4-3 hrál pravého útočníka. Úkoly měl stejné jako jakýkoliv hroťák. „Samozřejmě jsem měl dávat góly a vytvářet útočné akce,“ líčí.

Prosadit se však nebylo vůbec jednoduché. Kvalita soupeřů hlavně v Belfastu byla daleko větší než které běžně potkává v krajském přeboru. Nakonec ale celek ze Zlínska všechny nástrahy zvládl a těší se na letní EURO amatérů.

Dlouhé čekání na akci si Jakubowicz zpříjemnil také sledováním mistrovství světa v Kataru.

„Velkým překvapením pro mě bylo Maroko, které do semifinále dostalo jenom jeden gól a to dokonce vlastní. Na druhé straně velkým zklamáním pro mě byla Brazílie. Naopak fantastický turnaj odehrál Mbappé. Ve finále jsem ale fandil Argentině, titul jsem přál Messimu,“ přiznává.

Vánoce prožil s rodiči. „Byly klasické. Dívali jsme se na pohádky, dali si cukroví, zazpívali koledy. Prostě vládla domácí pohoda,“ dodává.