Svěřenci úspěšného kouče loni i díky vítězné domácí bitvě se Štípou dobyli okres a slavili další postup. Kdo by čekal, že se v kraji ztratí a budou hrát spíše o záchranu, ten byl na omylu, na poslední místo mají náskok 18 bodů. Třetímu Fryštáku a druhému Holešovu B navíc pořádně dýchají na záda.

„Jsme na čtvrtém místě, na druhé ztrácíme jen čtyři body. Zůstáváme však skromní, hlavně chceme zůstat v horní polovině tabulky, což je naším jarním cílem,“ zdůrazňuje Bořuta, který na první flek příliš nepomýšlí. „V minulé sezoně jsme vykopali I. B třídu, na hráče pořád nechci tlačit,“ usmívá se.

Až odvetné boje ukážou, jak se jim bude dařit. Připravovali se na ně dva měsíce.

„Přípravu jsme zahájili 18. ledna. Vesměs jsme trénovali na Hvozdné a jejím okolí, už týden jsme na přírodním hřišti. Na začátku je vždy větší elán, pak menším útlum, teď se to zase vrací. Celkově jsme s ní spokojeni. Jsme však rádi, že už skončila,“ směje se 57letý kouč.

Šlágr fotbalové Hvozdné a Štípy.
Navštívili jsme: Hvozdná rozmetla Štípu, přiblížila se kraji. Přišlo 460 diváků!

Čtvrtý tým I. B třídy skupiny B během zimního období absolvoval pět přípravných střetnutí.

„Dva zápasy jsme vyhráli, porazili jsme Újezd a Jaroslavice (oba okres), remizovali jsme s Loukami (I. B třída) a prohráli s Nevšovou (krajský přebor) a Ludkovicemi (I. B třída),“ informoval.

Zimu přežili bez zdravotní újmy. Přesto se větší část jara budou muset obejít bez zkušeného Petra Janoše.

„Dlouhodobě je zraněný, v lednu absolvoval operaci kolena. Je to stabilní člen našeho kádru, bude nám chybět. Teď k dispozici určitě nebude, možná až na konci jarní části,“ přiblížil Bořuta stav 36letého borce.

Zatímco bývalý hráč Vysokého Pole nebo Brumova se k mužstvu v dalších měsících vrátí, další zkušený fotbalista ho opouští. V klubu už nebude působit Václav Srovnal, jenž za tento tým nastupoval od léta 2017.

Václav Srovnal (číslo 12) proti Štípě vstřelil důležitý gól na 3:1. Nakonec byl vítězný.
První gól sezony a hned vítězný! Srovnal donesl kořalku už před zápasem

„Odchází kvůli pracovním záležitostem, nově bude hrát za Vizovice, kde to asi už dohraje. Hrál s námi od IV. třídy, kdy jsme postupovali nahoru,“ připomíná dlouhé působení 34letého hráče, který loni v červnu vstřelil vítězný gól proti Štípě.

Se Hvozdnou naopak trénuje 17letý mladík ze Slovácka Štěpán Vrána, včera byl na tréninku také Lukáš Pazdera. Bývalý prvoligový fotbalista a současný trenér divizního Vsetína by za mužstvo Vlastimila Bořuty mohl naskočit do prvního jarního zápasu s vedoucími Tečovicemi.

„Na utkání se už těšíme. Přijede k nám první mančaft, teoreticky v tomto zápase nemáme co ztratit. Jdeme si to s nimi rozdat!“ velí trenér loňského vítěze okresního přeboru, jenž v úvodním vzájemném zápase sezony s lídrem I. B třídy skupiny padl 0:2.

O týden později znovu doma hostí nováčka ze Záhlinic. Na jeho půdě v srpnu Hvozdná zvítězila 4:3.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...