Předchozí
1 z 9
Další

ROŽNOV P/R - KATEŘINICE 3:0 (1:0)

Radim Polách, trenér Rožnova p/R: „Proti Kateřinicím jsme odehráli výborné utkání a po zásluze si připisujeme tři body. Ústřední postavou duelu byl Vachník, který dvě branky dal a na jednu přihrál. První půli jsme zvládli i po taktické stránce a pomohla nám i branka ze 14. minuty. Ve druhém dějství jsme hosty už do vážnějších situací nepouštěli a sami jsme naopak dokázali dvakrát skórovat. Pochvalu zaslouží celé mužstvo za bezchybný výkon."

Fotbalisté Luhačovic (v černém) čekali sedm kol, než se v rozehrané sezoně poznali pocit vítězství. Na svém stadionu porazili 3:0 Kvasice.
OBRAZEM: Krajský přebor: kanonáda Osvětiman a první výhra Luhačovic

Vít Sacher, trenér Kateřinic: „Do Rožnova pod Radhoštěm jsme přijeli v kombinované sestavě bez několika stabilních hráčů. V první půli jsme si vytviřili pár dobrých příležitostí, ale do vedení šli domácí hráči ve 14. minutě. Do půle se skóre již nezměnilo. Ve druhé půli jsme chtěli s výsledkem ještě něco udělat, ale domácí hráči nás předčili v pohybu a kreativitě. Nakonec se jim podařilo stvrdit svoji výhru dalšímui dvěmi trefami. Výhra Rožnova pod Radhoštěm je tak naprosto zasloužená."

VIGANTICE - HRACHOVEC 1:0 (0:0)

Pavel Šturala, trenér Vigantice: „Ve Viganticích jsme slavili80 let od založení kopané v obci a k oslavám jsme chtěli přispět výhrou nad lídrem tabulky. V prvním dějství jsme hráli velmi dobře a vytvořili jsme si několik brankových příležitostí. Hosté zahrozili z trestného kopu, ale nastřelili jenom brankovou konstrukci. Do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu. Ve druhé půli jsme pokračovali v aktivní hře. Obrana hostí ale stále odolávala. Hrachovec šel po vyloučení Šnajdra do deseti. Milan Baroš z pokutového kopu netrefil branku. Rozuzlení kvalitního duelu přišlo v posledních sekundách, kdy se trefil Rezdar a vystřelil nám tři body. Naše výhra je však naprosto zasloužená."

Fotbalové Příluky úvod zaspaly, aby ovšem zabraly a smazaly čtyřgólovou ztrátu.
I. B třída – sk. A: Příluky vstaly z mrtvých, smazaly čtyřgólové manko!

Dušan Janošek, trenér Hrachovce: „Velmi dobrá, vynikající fotbalová bitva, se šťastným koncem pro soupeře. My jsme v prvním poločasu trefili tyčku a nás podržel dvakrát gólman Růžička. Druhý poločas se už odvíjel více na naší polovině, ale my jsme i přesto měli šance. Domácí samozřejmě hrozili, když trefil Macíček břevno, v závěru nedal Baroš penaltu. V 94. minutě se převážila miska vah definitivně na stranu Vigantic. Proto se dělá fotbal, aby takové zápasy byly. Chtěl bych závěrem poblahopřát Viganticím k 80 letům fotbalu všechno nejlepší a těšíme se na další zápasy, protože s Viganticemi je to vždy vynikající fotbal a perfektní zábava pro lidi. My jsme dneska prohráli jenom jednu bitvu, ale válka pokračuje dál. Ztracené body nás mrzí, my ale musíme uznat naši porážku. Ještě jednou blahopřeji Viganticím k jejich výročí. Nás to čeká s Podlesím v posledním kole."

VAL. MEZIŘÍČÍ B - PODLESÍ 2:1 (0:1)

Vladimír Kostka, trenér Val. Meziříčí B: „Derby jsme nakonec zvládli, i když cesta ke třem bodům byla hodně složitá. V první půli se hrálo dlouho bez branek. Situace se pro nás zkomplikovala ve 36. minutě, kdy byl vyloučen Gajdušek. Navíc jsme těsné před odchodem do šaten inkasovali úvodní branku. Ve druhé půli jsme rychle srovnali. Poté byl hostím vyloučen Němec a poměr sil na hřišti se tak srovnal. Dvacet minut před koncem nám vystřelil důležité tři body Veselý."

Tomáš Adámek, činovník Podlesí:

VAL. PŘÍKAZY - KELČ 4:4 (3:1)

Pavel Juřica, trenér Val. Příkazy: „Po nepovedeném utkání v Hrachovci jsem hráče upozorňoval na dnešní utkání proti Kelči, abychom hráli obětavě, s nasazením a bojovností. První poločas nám vyšel dobře - už v 7. min. jsme se ujali vedení našeho šutera Kušniera. Hru jsme kontrolovali a dali druhou branku zásluhou Ďurkecha. Ale Kelč ve 37. min. z rychlého brejku snížila na 2:1. Před koncem poločasu jsme zahrávali pokutový kop, ze kterého se opět nemýlil Kušnier. Začátek druhého poločasu z naší strany to byl hotový kolaps. Během jedné minuty Kelč srovnala na 3:3 a byla najednou lepším mužstvem. Nic se nám nedařilo. Kelč ještě jednou udeřila a bylo na nás, abychom se zápasem něco udělali. Naštěstí jsme za tři minuty vyrovnali. Hodně jsme se dneska trápili s přihrávkami a zakončením.Pro nás dnešní zápas je ztráta všech bodů."

Trenér Vsetína Andrej Titkov.
Házenkáři Zlína odjeli nečekaně s torzem kádru, Vsetín vyhrál

Lukáš Vadel, činovník Kelče: „V divokém utkání jsme nakonec vyválčili jeden bod. V první půli jsme ale tahali za kratší konec a nepodařilo se nám uhlídat domácího kanonýra Kušniera. Ve druhé půli jsme ale vysunuli svůj presink, donutili jsme domácí tým dělat chyby a podařilo se nám utkání otočit v náš prospěch. Poslední slovo měl ale opět domácí Kušnier. V závěru jsme dohrávali o deseti hráčích, nezměrnou bojovností jsme nakonec vydolovali jeden bod. Nakonec jsme z brejků mohli ještě vyhrát, ale remízu v konečném účtování musíme brát."

V. KARLOVICE - VIDČE 4:1 (2:1)

Jaroslav Valián, činovník Vel. Karlovic: „Oslavy osmedesáti let kopané ve Velkých Karlovicích jsme zvládli na jedničku a po zásluze si s kvalitním protivníkem připisujeme tři body. První půli jsme vyhráli o jednu branku. Ve druhé půli se hosté snažili vyrovnat, ale další naše dvě branky zápas definitivně rozhodly. Bereme tak zaslouženě tři body po nejlepším podzimním výkonu."

Vladislav Basel, činovník Vidče: „V sobotním pro domácí slavnostním odpoledni se zrodilo jejich zasloužené vítězství. Chvílemi však početná skupina videčských fanoušků, která na utkání dorazila doufala i v nějaký ten bodík ze hřiště soupeře, ale bohužel z Karlovic odjíždíme s prázdnou. Soupeři gratulujeme k dosažení významného sportovního jubilea a do dalších let přejeme hodně sil a úspěchů.
Úvodní minuty utkání hostujícímu mužstvu hrubě nevychází. Již v 7.min. propadáme při souboji ve středu hřiště. Domácí kapitán Štuler posouvá míč na velké vápno Jurajdovi a jeho přesná střela k levé tyči končí za zády Lobanova. Další šance domácích a málem naše vlastní branka. Aktivní Reshetniak posílá střílený centr do šestnáctky, míč odkopává Petružela pouze do Drdy a od něj naštěstí pro hosty míří těsně vedle pravé tyče na rohový kop. Ten v 17.min. posílá Jurajda na zadní tyč a po zaváhání hostujícího brankáře Lobanova se míč odráží od na malém vápně stojícího Kováře do sítě 2:0. Vzápětí obrovská šance na straně druhé. Špůrek nachází ve velkém vápně Heryána, ten krásně přiklepává na Zubíka jenže jeho střelu doprostřed brány reflexivně nohama vyráží Sedlák na roh. Následují tři šance domácího Reshetniaka. Ve dvou případech jej vychytává výborný Lobanov, ve třetí šanci míří svou střelu těsně vedle hostující brány. Jako blesk z čistého nebe přichází ve 42.min. akce hostí. Mičkal vysunuje do křídla Šimšu, ten se krásně uvolňuje a posílá přesný centr do šestnáctky na hlavu nabíhajícího Mičkala a ten míří přesně. Branka do šatny, hosté snižují na 2:1.

MISTROVSKÁ KOPANÁ

Povzbuzeni kontaktní brankou vstupujeme aktivně i do druhého poločasu. Daří se nám kombinace a vytváříme si i šance a do 65.min. zápasu jsme lepším celkem. Nejprve Cáb pěkně na hranici velkého vápna uvolňuje Babince, ten však z dobré střelecké pozice míří nepřesně. Další šance hostí v 61.min. již končí brankou. Trestný kop zahrávaný Mičkalem se odráží k Drdovi, který pohotově míč vrací zpět do šestnáctky. Míč si znovu nachází hostující kapitán, který na druhý pokus pohotově prostřeluje domácího brankáře Sedláka. Srovnáno. K překvapení hostí však vidí snad jen hlavní rozhodčí faul střelce a branku neuznává. Hosté vypadávají ze hry a domácí toho dokonale využívají. 71.min. po křídle hostující obraně uniká Reshetniak, Lobanov skvěle vyráží. Další šance domácích již končí brankami. V obou případech po akcích středem hřiště. 77.min. využívá nedorozumění hostující obrany patnáctiletý Gášek, který jako zkušený střelec proměňuje střelou k tyči své sólo na Lobanova. O dvě minuty později faulujeme ve velkém vápně a nařízený pokutový kop proměňuje s přehledem domácí Reshetniak 4:1. Závěrečná pětiminutovka a v ní dvě šance domácích. Chromčák vysouvá do tutovky Štulera, Lobanov skvěle chytá a opět Chromčák tentokrát postupuje sám na hostujícího brankáře, ale v zakončení míjí bránu. Skóre se tak již nemění."

PROSTŘ. BEČVA - JUŘINKA 2:2 (1:1)

Daniel Šulák, trenér Prostř. Bečvy: „Hrálo se kvalitní utkání, ve kterém jsme přišli o první body. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a hned ve druhé minutě se kopala penalta za naši špatnou rozehrávku. Hoste sice neproměnili, přesto se dostali do vedení po dorážce z blizka. My jsme se dostávali do tempa pomalu, ale šance jsme měli, nakonec vyrovnání přišlo z trestného kopu. POločas tak skončil výsledkem 1:1. Do druhého poločasu jsme začali hrát aktivně a po rohu jsme šli do vedení. Měli jsme velké šance na rozhodnutí, ale tentokrát se nám je nepodařilo proměnit a jak to tak bývá, soupeř z ojedinělé akce vyrovnal.Utkání tak skončilo dělbou bodů."

Fotbalisté Újezdce (červené dresy) doma prohráli derby se Šumicemi 1:2.
I. A třída sk. B: Mladcová vyškolila Bylnici, Chludil se trefil třikrát

Martin Särkozy, trenér Juřinky: „Utkání v Prostřední Bečva mělo několik fází. V té první jsme byli lepším týmem a Vavřík dokonce nedal penaltu. Za svoji aktivitu jsme byli odměněni po dvaceti minutách hry, kdy se trefil Macíček. Přišla druhá fáze duelu, kdy jsme polevili a domácí toho dokázali využít, kdy srovnali ve 37. minutě. Ve druhém dějství jsme zaspali začátek a domácí se dostali do vedení. Prostřední Bečva mohla své vedení navýšit, což se nestalo a my jsme toho dokázali využít. Zvýšili jsme bojovnost a deset minut před koncem se nám podařilo srovnat. V závěru jsme dokonce mohli výhru strhnout na svoji stranu. Bod u těžkého soupeře ale bereme v okleštěné sestavě všemi deseti."

VAL. POLANKA - HORNÍ LIDEČ 0:0

Jan Tajzler, činovník Val. Polanky: „Dnes jsme na branku čekali marně, z derby tak bereme alespoň bod. Udělali jsme pár změn v rozestavení, směrem dozadu to bylo v pohodě, trápíme se ale v zakončení. Diváci se tak v derby branky nekonec nedočkali, přes několik dobrých příležitostí na obou stranách."

Fotbalisté Kroměříže "B" (červeno-bílé dresy) jsou zatím bez ztráty bodů. Ilustrační foto.
I. B tř., sk. B: Šlágr kola patřil Kroměříži "B". Chropyně nadělila desítku

Vojta Číž, trenér Hor. Lideč: „Věděli jsme, že domácí po sestupu z Krajského přeboru nejsou v optimálním rozpoložení a chtěli jsme toho využít. Podařilo se nám eliminovat klíčové hráče domácích a z několika svých šancí jsme mohli utkání i rozhodnout. Fungovala nám na jedničku spolupráce brankáře s obranou a nějakých chyb se v defenzívě jsme se vyvarovali. Bod z derby určitě bereme a těší mne i neinkasovaná branka."