Předchozí
1 z 7
Další

HLUK – KUNOVICE 2:0 (1:0)

Aleš Zlínský, trenér Hluku: „Pro nás to byl těžký zápas. Derby je vždycky specifické. Kunovice byly organizované, hrály úplně jinak než minulý týden s Těšnovicemi. Změnily systém, sestavu, taktiku. My jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body, které jsme potřebovali. Takové zápasy bývají nejtěžší. Nakonec to ale klidně mohlo skončit 5:0. Kunovice si nevytvořily ani jednu vyloženou šanci. Oproti Buchlovicím jsem měl k dispozici kompletní obranu. Nastoupili Lipoti s Horákem, což jsou pro nás stěžejní hráči. Kdybychom je měli před týdnem, tak jsme v Buchlovicích neprohráli. Bez nich jsme to na tamním malém specifickém hřišti měli těžké. Oproti minulé sezoně nám nechybí jenom Martiš, ale i Zelinka, který byl pro nás velmi platným hráčem. Ale věřím, že Štefan Bartošek, Lipoti či Hladiš pro nás budou posilami. Po zápase s Kunovicemi bych je chtěl pochválit.“

Petr Chaloupka, trenér Kunovic: „Zápas se mi hodnotí těžko, protože jsme ho prohráli, ale bral jsem v potaz to, v jaké jsme zase nastoupili sestavě. Bylo to jinak poskládané než minulý týden doma proti Těšnovicím. Tentokrát jsem byl nachystaný i já. Soupeř vyhrál zaslouženě, protože dal dva góly, my žádný. Ani jsme se nedostali do žádné vyložené šance. Možná jsme v prvním poločase měli jeden závar, který mohl skončit gólem. Domácí měli v první půli hodně standardních situací, hlavně rohů, ze kterých však nic nevytěžili. Problémy nám ale dělaly náběhy z naší levé strany. Vypracovali si dvě nebo tři gólové šance, které chytil brankář nebo šly vedle. Hluk ale vyhrál po zásluze. Oproti minulému týdnu se nám vrátil Jaroněk, se sebezapřením hráli Váňa s Abrhámem.“

Branky: 28. Roman Sopůšek, 48. Martin Kukla. Rozhodčí: Mičkal. Diváci: 130.

DOLNÍ NĚMČÍ – NEDACHLEBICE 1:0 (0:0)

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Ráz utkání ovlivnila čtvrtá minuta, kdy jsme propadli ve středu hřiště a Nedachlebice se kolmicí dostaly do protiútoku, což si vyhodnotil gólman tak, že nakonec fauloval v situaci jeden na jednoho a byl vyloučen. Celý zápas v deseti stojí samozřejmě hodně sil, a proto jsme postavili blok z něhož jsme vycházeli do brejků. První poločas jsme ale nebyli ve svojí kůži, nemohli jsme se dostat do tempa, naší hře chyběl náboj, což jsem klukům v poločase velmi důrazně vyčinil. Druhou půlku jsme hráli už důstojnou hru a i přes oslabení jsme si vytvořili brankové příležitosti a jednou nastřelili břevno. Nedachlebice hrály celý zápas stejný styl hry, což nám trošku usnadnilo bránění, ale musím přiznat, že nás alespoň třikrát podržel zaskakující gólman Škařupa. Utkání nakonec rozhodl zaslouženě Ondřejka, který zakroutil trestňák nechytatelně za tyčku. Řekl bych, že jsme si ten gól a nakonec i výhru zasloužili, ale oceňuji fotbalovou hru soupeře, což mě samotného překvapilo. Klukům patří velký dík za to, že dokázali máknout a těžké utkání zlomit v náš prospěch. Teď se musíme připravit na středeční pohár se Stráním a příští týden se nám pojede už do Bylnice veseleji.“

Ondřej Čtvrtníček, trenér Nedachlebic: „Skoro celý zápas jsme hráli proti desíti, protože domácí hned ve 4. minutě přišli o vyloučeného gólmana. Bohužel dlouhou přesilovku jsme nedokázali využít. Dneska jsme ztroskotali na mizerné koncovce. Bohužel jsme nedali hned několik vyložených šancí, čtyřikrát nebo pětkrát jsme se ocitli sami před náhradním domácím gólem, ale nic z toho jsme nedali. V 82. minutě nás soupeř potrestal z trestného kopu. Porážka nás všechny mrzí, protože jsme měli v Dolním Němčí vyhrát. V sestavě ale máme nové hráče, takže si to furt sedá.“

Branka: 82. Václav Ondřejka. Rozhodčí: Kovářčík. Červená karta: 4. R. Kadlček (Dolní Němčí). Diváci: 100.

MLADCOVÁ – TĚŠNOVICE 1:4 (1:1)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Těšnovice proti našim dětem nastoupily s daleko zkušenějšími staršími hráči, v tom byl obrovský rozdíl. Kdybychom ale ve dvacáté minutě vedli 3:0, nikdo by se nedivil. Bohužel zahazujeme šance, nedáváme góly. Jednu šanci jsme ale v úvodu proměnili a šli do vedení. Za stavu 1:0 jsme přežili penaltu, kterou gólman chytil. Měli jsme je možnost potrestat, ale další příležitosti jsme nedali a soupeř pak po naší chybě srovnal do přestávky na 1:l, což byl rozhodující moment. Kluci si pak úplně přestali věřit. Od té doby byla naše hra vyloženě špatná. Kazili jsme přihrávky, nic se nám nedařilo, přesto jsme si za stavu 1:3 vypracovali tři tutovky a mohli dát tři góly. V závěru jsme hráli v deseti, protože se nám zranil jeden hráč a my už nemohli střídat. Porážka je zasloužená. Hosté byli produktivní, taktiky silní. My jsme podali velmi špatný výkon.“

Petr Suchánek, hrající trenér Těšnovic: „Jsme spokojení s výsledkem i třemi body. Start jsme ale měli poněkud těžší. Na rozdíl od minulého týdne jsme do Mladcové přijeli s poněkud okleštěnou sestavou. Chyběli nám čtyři hráči, z toho dva neb tři ze základu. Při pohledu co zápisu nám bylo jasné, že bychom měli chytnout začátek, protože Mladcová měla v sestavě mladé kluky, kteří na nás budou chtít vlítnout. Navíc soupeř byl natěšený po minulé výhře v Koryčanech. Podle toho vypadal i začátek, když jsme hned ve 2. minutě dostali gól. Prvních dvacet minut hrála Mladcová fakt dobrý, pohledný, kombinační fotbal. Celkem jim to šlo. My máme starší tým, takže fungujeme jako dieselový motor. Vždycky potřebujeme nějaký čas na rozehřátí. S přibývajícími minutami jsme ale začali vyrovnávat hru. Janoštík byl za stavu 0:1 faulovaný, ale penaltu neproměnil. Vzápětí naštěstí po individuální akci, když na půlce soupeře vzal balon, povodil tři kluky přesně zakončil a srovnal na 1:1. Nám se ve druhém poločase povedlo dát ze dvou brejků dva góly. Dostali jsme se do vedení a kontrolovali hru. Nechtěli jsme se zbytečně vysilovat útočením, otvírat hru, abychom se neutavili. Nakonec asi rozhodla naše zkušenost. Jinak chválím i rozhodčího, kteří podali dobrý a na obě strany férový výkon, což vždycky potěší.“

Branky: 2. Tomáš Haloda - 50. a 87. Michal Brázdil, 34. Radek Janoštík, 56. Jan Urubek. Rozhodčí: Hrubý. Diváci: 150.

KORYČANY – BOJKOVICE 2:4 (0:3)

Karel Rotter, trenér Koryčan: „Zápas rozhodl první poločas, kdy jsme si opět nechali dát tři laciné branky. Kór před druhou Budík vymyslel neskutečnou penaltu a tím se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Třetí gól jde zase za brankářem. Hlavně kvůli tomu byl poločasový výsledek hrozivý 0:3. Jinak hra byla poměrně vyrovnaná. Druhý poločas už byl z naší strany daleko lepší. Soupeře jsme zatlačili, přehrávali jej. Odměnou nám bylo snížení na 2:3. Měli jsme několik dalších možností k vyrovnání zápasu a klidně i k otočení výsledku. Bohužel nic dalšího jsme neproměnili a hosté v samotném závěru nám do otevřené obrany přidali čtvrtou branku, kterou pečetili svoji výhru. Na startu sezony nás sráží individuální chyby hráčů, proto po dvou domácích zápasech máme hrozivé skóre 4:8 a nula bodů. Pokud se jich neodprostíme, body sbírat nebudeme. Proti Bojkovicím nám chyběl Posolda, který měl povinnosti ve Slovácku, a zraněný Hofírek.“

Martin Liška, trenér Bojkovic: „Začátek nám vyšel na výbornou. Již v 5. minutě jsme se dostali do vedení a po dalších dvou vstřelených brankách v průběhu první půlhodiny to vypadalo na pohodový zápas. Po laciných chybách v rozehrávce a dvou brejkových situacích jsme ale dostali domácí znovu do hry a v poslední půlhodině se hrálo o to, zda se podaří Koryčanům ve hře vabank vyrovnat, nebo inkasují do otevřené obrany. Situaci na obou stranách bylo nepočítaně. Naštěstí pro nás vyšla až v samotném závěru druhá varianta a domů jsme si mohli odvést všechny body.“

Branky: 49. Miroslav Budík, 60. Rostislav Gejdoš – 5. Adam Kalina, 26. z penalty a 32. Daniel Vacula, 90. Patrik Martinec. Rozhodčí: Mitáček. Diváci: 120.

ÚJEZDEC – BUCHLOVICE 4:4 (2:1)

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „Myslím, že jsme po celý zápas byli lepším mužstvem a po většinu času vedli, bohužel v závěru jsme po naší nedůslednosti dostali gól na 4:4. Jinak kluky po další remíze musím za předvedený výkon pochválit. Hra nebyla špatný, výhra by asi byla spravedlivější. Chtěli jsme hrát fotbal, Buchlovice jenom nakopávaly balony dopředu a hrozily ze standardních situací. Z nich se snažili vytěžit co nejvíc.“

David Křiva, hrající trenér Buchlovic: „Pro diváky to bylo jistě zajímavé utkání, když padlo celkem osm branek, ale po fotbalové stránce to nebylo až tolik dobré. Spíše šlo o bojovné utkání. My bod bereme, je pro nás dobrý. S tím jsme do Újezdce také jeli, že nechceme prohrát. Zápas byl poměrně vyrovnaný, hrálo se nahoru a dolů. Domácí v prvním poločase měli o něco více šancí, ale celkem jsme to ustáli, byť jsme o gól prohrávali. Na našem výkonu šlo dost poznat, že postrádáme hned tři záložníky. Kromě Belanat nám scházel i Ondra Vašek mladší a Tomešek. Bez nich nám vázla kombinace, od nás to byla trochu holomajzna. Nedostatky ve hře jsme se ale snažili nahradit bojovností. Taky jsme si pomohli standardními situacemi, po kterých jsme dali hned tři góly. Za stavu 2:1 jsme nastřelili tyč a hned z brejku dostali branku na 3:1. V tu chvíli to pro nás bylo takové kruté. Kluky musím pochválit, že jsme se za nepříznivého stavu zvedli a výsledek dokázali hned dvakrát dorovnat. Jsem rád, že jsme fyzicky neodpadli, spíš mě přišlo, že ke konci jsme začali Újezdec přehrávat. Remíza je za mě zasloužená, na víc jsme neměli.“

Branky: 27. Jan Gazdík, 29. David Pomajbík, 54. Roman Vacula, 81. Maksym Pavlenko - 38. a 89. Tomáš David, 55. Jiří Mikula, 67. James Gachogo Njambi. Rozhodčí: Zelený. Diváci: 210.

ŠUMICE – NIVNICE 1:1 (0:1)

Martin Zicha, trenér Šumic: „Pocity jsou takové smíšené. I když jsme sahali po třech bidech, ve finále jsme rádi i za bod. Vstup do zápasu nám moc nevyšel, strašně brzy jsme dostali gól. Hosté svoji pohlednou akci dobře vyřešili, když jejich hráč chytře přehodil našeho gólmana. Inkasovaná branka nás trošku probudila. Zvýšili jsme úsilí, snažili se s výsledkem něco udělat. Standardky nám moc nešly, přesto jsme měli nějaké dvě šance, ale branku jsme nedali. Ve druhé půli jsme začali ještě víc běhat, bojovat. Vytvářeli jsme si i šance, ale několik z nich jsme neproměnili. Naštěstí nám vyšla jedna akce a po centru ze strany jsme dali gól na 1:1. V tu chvíli jsme se začali nadechovat, ale zpět nás srazila červená karta Koktavého, který byl za zbytečný skluz oprávněně vyloučen. Vůbec tam nemusel takto chodit. V deseti jsme se chvilku srovnávali, měli i mírný tlak, ale druhý gól nepřidali. Na druhé straně i Nivnice měla nějaké možnosti ke skórování.“

Pavel Barcuch, trenér Nivnice: „Bod bereme, za mě je výsledek spravedlivý. Na začátku utkání jsme byli jasně lepším týmem a vypracovali si tři gólovky. Proměnili jsme ale jenom jednu. Bohužel ve druhé půli jsme ustoupili od aktivní hry, nesmyslně jsme zalezli a jenom se bránili. Domácí zaslouženě vyrovnali. I přes jejich jednoduchou hru jsme tam měli nějaké náznaky. Po vyloučení jsme byli o něco lepší, ale výsledek se nezměnil. Bohužel jsme po zákroku na kriminál přišli o Otrusiníka, kterého odvezla sanitka do nemocnice. Udivuje mě, co dokáží diváci udělat s pomezními, jak moc ovlivňují jejich výkony. Nám chyběl Bumbalík, při rozcvičce se navíc zranil náhradník Patrik Valenta, takže jsme měli na lavičce jenom dva hráče.“

Milan Bršlica, vedoucí mužstva Nivnice: „V týdnu u nás bylo novinek poskrovnu čili žádné. Zklamání z minulého týdne už také spolykal čas a bylo nanejvýš potřebné se připravit na první výjezd v sezóně. Toho se znovu několik členů kádru nezúčastnilo (J.Hulín je na dovolené a D.Bumbalík se brodí Vltavou), ale my budeme preferovat ty, co do Šumic odjeli. Tam jsme nastoupili s jedinou změnou, když hrál navrátivší se R.Otrusiník na místo D.Bumbalíka a tak jsme museli improvizovat zejména ve středové řadě. Pokud nechceme začít volat o pomoc už po dvou kolech bylo nanejvýš vhodné, aby naše jedenáctka zabrala a něco zkusila přivést. Nejlépe nějaký ten bod. Když už jsme na začátku nakousli novinky, tak jednou můžeme sloužit v kádru soupeře. Toho posílil na jaře stávkující Tonda Popelka, který naposledy chytal právě u nás a to třiadvacetkrát. Nebylo tedy pochyb, že se bude chtít vytáhnout. U nás jsme žádný pohyb nezaznamenali, ač by chuti ještě bylo, ale veškeré tahy jsou na mrtvém bodě a tak budeme doufat, že není všem dnům konec.    Samotný duel začal svižně a rychle, ale najít v nějaké úvodní osmiminutovce šanci se nám nepodařilo, jelikož špatná rozehrávka domácích v 6.minutě skončila u kopaček T.Kelíška, jenž místo individuálního průniku do vápna nahrával obsazeným spoluhráčům a to ještě všelijak. Sotva byl tento nezdar sepsán tak padla první branka utkání. V 9.minutě ji S.Josefíkovi připravil přesnou nahrávkou za obranu V.Soukeník a náš útočník s grácií přehodil vyběhnuvšího brankáře Popelku - 0:1. Ve 13.minutě jsme poprvé psali o domácích a konkrétně o jejich střeleckém úsilí. To dopadlo slabou střelou Andrlíka vedle a nestálo zhola za nic. V 16.minutě kopal přímák do vápna V.Soukeník na O.Kolaju, jemuž chyběl klid a netrefíc balon byl odzbrojem golmanem Popelkou. Tímto okamžikem můžeme říct o naší úvodní převaze, že ji odvál čas a domácí byli na naší polovině čím dál častěji. Poreferovat můžeme například o centru Žampacha z 20.minuty, leč hlavička z dílny Andrlíka skončila vedle. Ve 26.minutě točil do vápna další standardku domácí Červenka, ale pozorný V.Velecký ji na zadní tyči hlavou odvrátil tak daleko, že můžeme povědět, žeji  hlavou odkopl. Ve 30.minutě se do odvráceného balonu opřel Červenka, ale o nebezpečí naší branky si mohl nechat leda zdát. Za minutu už to na domácí straně vypadalo celkem fotbalově, když s balonem kšeftovali Žampach a střílející Žáček, ale pozorný P.Kratochvíl poslal balon na roh. Ve 38.minutě nás domácí ždímali nadále na naší polovině, ale mnoho starostí z toho nebylo. Bodejď by také ano, když přímák Červenky z rohu velkého vápna skončil kdesi v harampádí a hlavička Žampacha po rohu ve 45.minutě v místech podobných. Přesto jsme konec první poloviny přivitali a povděkem a jednobrankové vedení ještě více.   Ve druhé půli nás čekalo hájení branky u kabin a o to byla naše práce složitější. Šumičané na nás vletěli ve stejném stylu jako končili v poločase prvním a my nevěděli ani kde nám hlava stojí. Jako příklad může sloužit  koncovka Havlíka z 53.minuty, kterou s vypětím všech sil vytáhl na roh P.Kratochvíl. Po následujícím rohu se vznášel nejvýše Žáček a po jeho hlavičce nám solidně zatrnulo, ale i ta cílovou čárou neprošla. V 57.minutě přihrával ze strany Andrlík Žampachovi a krve by se v nás po střele z prvního doteku nedořezal v krátkém sledu podruhé. Asi jste se z těchto řádků dovtípili, že na hřišti bylo jenom jedno mužstvo a těm méně chápavým prozradíme, že to bylo to domácí. Také u dalších dvou fotbalových procesů jsme byli jenom v řadách diváků. V 61.minutě jsme sledovali tutovku M.Koktavého po přihrávce Žáčka, ale tento sotva dorostu odrostený chlapec nemaje zkušeností pálil zblízka zbrkle vedle. V 70.minutě už jsme nápor domácích nevydrželi a zkrácený centr M.Kelíška uklidil na zadní tyči hlavou do naší branky Andrlík - 1:1. Domácí byli v euforii a tranzu, ale hned po rozehraní došlo k incidentu, který na další minuty utkání neblaze ovlivnil. Domácí obránce a nejmladší hráč na hřišti O.Koktavý nasedl léto-neléto na saně a oběma nohama napřed poslal koliky svých bot do stojných končetin našeho R.Otrusiníka. Trefil naštěstí jenom jednu… Jednoznačná červená karta bez předchozího napomenutí ještě více vybláznila několik rozumu zbavených domácích diváků, jejichž chování nemá v soutěži obdoby, a každé další písknutí proti domácím si hlavní rozhodčí musel dvakrát rozmyslet, ale zvládt to. Následujících šest či sedm minut se nehrálo a pro našeho fotbalistu musela přijet sanitka a o zbytku utkání si bude muset přečíst. Snad nebude mít nic zlomeného a brzy se na trávník vrátí. Po pauze domácí v jistém tlaku pokračovali, ale naše obrana s brankářem stála na pevných nohách a centry a jiné pašované míče do našeho vápna celkem s přehledem vracela do pryč. K tomu se začala probouzet i naše útočná letka a v 81. minutě jsme po křídelním útěku T.Kelíška mohli zpět do vedení, ale střelu S.Josefíka domácí bek zablokoval a odvrácený balon poslal P.Valenta na hřbitov (bez nadsázky). V 84.minutě (pěkných pár minut bude nastaveno) hlavičkoval I.Pilka nad naši branku a to byla asi poslední akce značící jakési nebezpečí ze strany domácích. U nás se ještě urodit mohlo. O krátkou malou domů svedl s brankářem Popelkou souboj O.Kolaja, ale oběma míč ve finále uskočil a to domácícm stačilo k oddechnutí. Tečku za rušným střetnutím napsal v nastavení  na levé straně ocitnuvší V.Soukeník, který po zaseknutí míče udělal tón s míčem navíc a také jeho skladba  po branku nedozněla. To bylo vše a utkání, kdy už se paprsky loučily se dnem, skončilo.  Domácí v něm byli lepší a častěji na míči, ale nic platné jim to nebylo a byl z toho nerozhodný stav. Z naší strany by bylo záhodno pochválit zadní řady a nejvíce asi V.Veleckého a P.Stojaspala, kteří domácí drzé kasuáry odháněli, co mohli. Po dvou kolech máme dva body, když jsme dva ztratili doma s Újezdcem a jeden získali v Šumicích."

Branky: 70. Tomáš Andrlík - 9. Stanislav Josefík. Rozhodčí: Dobiáš. Červená karta: 70. Koktavý (Šumice). Diváci: 200.

ZBOROVICE – BYLNICE 10:1 (3:1)

Radomír Barnet, trenér Zborovic: „Začátek zápasu nám utekl, když jsme hned ve 4. minutě inkasovali po nakopnutém míči a úniku středem hřiště gól. Byl to trochu šok, ale vzápětí jsme skóre ze standardní situace srovnali. Pak jsme začali kombinovat, balon si dávat rychle od nohy. Soupeře jsme přitlačili na jeho polovinu a stříleli góly. Čekal jsem, že soupeř bude lepší, klást větší odpor. Vím, že jim minule chybělo osm hráčů ze základní sestavy. Nevím, jak na tom byli teď, působili hodně odevzdaným dojmem. Vzpomněl jsem si na zápasy v I. B třídě. Chyběli nám jenom gólman Harásek a Macák.“

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Zápas se mi těžko hodnotí. Do Zborovic jsme přijeli bez osm hráčů základní sestavy, kteří jsou na dovolených, další dva kluci jsou zranění, Jendíky borcům ze starých pánů jsme mohli utkání nějakým způsobem odehrát. V této sestavě jsme ale nebyli schopní Zborovicím konkurovat, neměli jsme šanci tam uspět. Domácí mají kvalitní tým. V sestavě zkušené hráče, rychlé mladé krajní záložníky a taky Ordoše, který jim vpředu rozdával balony. Doufám, že už příští víkend budeme kompletní. Teď nás bylo i se dvěma brankáři dvanáct. Kdo se podívá do zápisu na ročníky, tak je mu to jasné.“

Branky: 15. z penalty, 67., 75. a 89. Michal Ordoš, 64., 69. a 90. Martin Hanus, 6. Ondřej Slaměník, 20. Dominik Knap, 88. Michal Baran - 4. Josef Lysák. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 205.