KROMĚŘÍŽ B – KUNOVICE 1:2 (0:1)

Timoteus Políček, vedoucí mužstva Kroměříže: „Utkání jsme chtěli co nejdříve rozhodnout. Již ve třetí minutě se dostal sám za brankáře Dočkal, ale slabou střelou nezakončil. Bohužel hosté měli velmi dobře zabezpečenou obranu a naše mužstvo se nemohlo prosadit. Ke konci prvního poločasu se krásnou střelou prosadil hostující Flek, který otevřel skóre. V poločasové přestávce proběhla v naší šatně menší diskuse a druhý poločas jsme začali opět náporem. Po ose Steiner, Berky krasnou akci zakončil Dočkal 1:1. Šance na navýšení skóre byly na obou stranách. V době našeho největšího tlaku jsme v obraně udelali jednu chybu a hosté nás potrestali. Vyrovnat jsme mohli při závaru před brankou, kdy Švajda nastřelil břevno. Z porážky si nic neděláme, hostům gratulujeme k výhře a budeme se připravovat na nedělní derby v Těšnovicich."

Jiří Vojtěšek, trenér Kunovic: „Podali jsme zodpovědný výkon. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany. Věděli jsme, že Kroměříž je silná na balonu, v sestavě měla rychlé a kvalitní hráče. Soupeř byl běhavý, technicky zdatný. V poli nás přehrál, ale kromě standardních situací nijak zvlášť nehrozil. Domácí jsme ze hry pustili možná do dvou velkých šancí, jinak dobře zahrávali rohy. Vzadu jsme to ale zvládli velice dobře. Do vedení jsme šli na konci první půle. Flek se hezky uvolnil a nechytatelnou křižnou ranou otevřel skóre. I ve druhé půli jsme poctivě pracovat, pokračovat v zodpovědném výkonu. Bohužel jsme krátce po změně stran udělali jednu chybu, když Kaňovský minul balon. Kroměříž šla dva na jednoho a vyřešila to gólem. My jsme si vzali vedení zpět po hrubce soupeře. Závěr jsme po taktické stránce zvládli velice dobře. Zápasu by možná více slušela remíza, my jsme samozřejmě spokojení se třemi body. Chyběli nám Perůtka, Mandinec a Králík. Šanci ale dostali další kluci, kteří se s tím popasovali velice dobře. Všichni, co nastoupili, odvedli maximum. Výhra nám pomohla v boji o druhé místo. Chceme se o něj v závěru sezony poprat.“

Branky: 50. Jakub Dočkal – 42. Daniel Flek, 65. Pavel Šmatelka. Rozhodčí: Ruman. Diváci: 86.

MLADCOVÁ – NIVNICE 0:7 (0:3)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Musím uznat, že soupeř byl jednoznačně lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Nivnice má velmi kvalitní tým, my jsme ale oproti minulému týmu zahráli velmi špatně. Na druhé straně dobře vím, Nivnice je úplně jiný mančaft než Šumice. Jsem naštvaný na kluky, že spoustu gólů soupeři vlastními chybami sami věnovali. Začátek od nás nebyl vyloženě špatný, po darovaných gólech jsme se ale položili. Zápas nedohrál Matyáš Hanáš, kterého kvůli poraněnému kolenu odvezla sanitka. Bylo to však bez cizího zavinění.“

Aleš Zlínský, trenér Nivnice: „Do utkání jsme šli s respektem k soupeři, který vyhrál v Šumicích 7:2. Měl jsme informace i od dalších trenérů, že Mladcová předvádí dobrý fotbal, že má mladý a běhavý tým, který vede zkušený trenér Somberg. Kluci to ale zvládli úplně skvěle. K utkání přistoupili velmi zodpovědně. Byli jsme jednoznačně lepší a svoji převahu vyjádřili i brankami. Utkání vyšlo hlavně Vlastikovi Veleckému, kterého jsme vrátili ze stopera zpátky na hrot útoku, odvděčil se nám pěti brankami. Po dlouhé době se do sestavy vrátil Jožka Karlík, který v prvná půli podal výborný výkon, zařídil první tři góly. Celé utkání jsme měli jednoznačně pod kontrolou, klidně jsme mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem. Mladcová za devadesát minut neohrozila našeho mladého brankáře Kolaju. Ke konci střetnutí dostal příležitost patnáctiletý Zetka, takže ke konci střetnutá jsme dohrávali se třemi dorostenci.“

Branky: 4., 27., 57., 62. a 82. Vlastimil Velecký, 20. Radim Straňák, 80. Ondřej Kolaja. Rozhodčí: Kovářčík. Diváci: 65.

Vlastimil Velecký se proti Mladcové blýskl pěti brankami.
Nivnice oddálila oslavy Kroměříže. Velecký dal pět branek, zářil Karlík

STARÉ MĚSTO – TĚŠNOVICE 0:2 (0:2)

Roman Abrhám, trenér Starého Města: „První poločas jsme prospali. V úvodní půlhodině jsme sice byli herně lepší, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili, spíše jsme tam měli jenom nějaké náznaky. Srazily nás dvě inkasované branky během dvou minut na konci první půle. Padly po našich individuálních chybách. Nejprve jsme nedostoupili protihráče, pak si kluci dávali přednost. Celkově bylo vidět, že to našim klukům po zranění nelepilo. Od Brázdila, Houdka či Straky jsme zvyklí na mnohem lepší výkony. Je vidět, že dlouho marodili. Ve druhém poločase jsme trošku přeskupili řady. Těšnovice jsme zatlačili na jejich polovině, ale i kdybychom hráli dalších 100 minut, gól bychom nedali. Hosté měli po změně stran dva nebezpečné brejky, které ale nevyřešili. Jinak se jenom bránili, skákali do střel, bojovali. Kolikrát jsme je nepustili z vápna, ale obětavým výkonem to zvládli. Kluky nechci jenom kárat. Za druhý poločas je musím pochválit. Byla to jízda, ale bez gólového efektu. Utkání rozhodli Majkrič s Janoštíkem, nám chyběli Popelka se Štaubertem.“

Petr Bíbr, trenér Těšnovic: „Pro diváky to byl pohledný fotbal. My jsme si v zápase vypracovali více tutovek. Proměnili jsme dva brejky a nakonec vyhráli. Na konci první půle nám dvakrát vyšla souhra Makriče s Janoštíkem. Nejprve nachystal Janoštík gól Majkričovi, pak si oba role vyměnili. Kluci podali neskutečný týmový výkon. Ve druhé půli se semkli, výborně bránili. Skákali do střel, soupeři moc šancí nepovolili. Pokud bychom dotáhli další brejky, mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Domácí spoléhali jenom na vysokého útočníka Brázdila, kterého jsme ale dokázali eliminovat. Jediná kaňka v utkání je vyloučení našeho Večerky v 83. minutě za kritiku rozhodčího, který byl za mě arogantní a Staré Město ke konci tlačil. Já jsem dostal žlutou kartu. Jinak to byl celkem klidný zápas.“

Branky: 41. Karel Majkrič, 43. Radek Janoštík. Rozhodčí: Nuc. Červená karta: 83. Tomáš Večerka (Těšnovice). Diváci: 80.

BOJKOVICE – NEDAŠOV 2:2 (0:1)

Martin Kolář, trenér Bojkovic: „V první poločase jsme nehráli náš fotbal. Chyběl nám trošku větší pohyb bez balonu a zároveň méně doteků na balonu. Soupeře znám velice dobře z působení v Brumově. Přesně vím, jak Nedašov hraje. Musím mu pogratulovat k tomu, že nám dokázal vnutit jeho jednoduchý způsob hry. My jsme na to bohužel přistoupili. Byla to pro nás obrovská škola. Bohužel jsme v první půli inkasovali branku. V poločase tam byly nějaké strkanice mezi hráči. Chtěl jsem situaci uklidnit vystřídáním. Jelikož to pokračovalo i na hřišti, stáhl jsem nejukecanější trojici Vargu, Gorčíka a Křičku, místo nich poslal do hry za nepříznivého stavu tři dorostence. Paradoxně jsme dali v závěru dva góly a skóre alespoň srovnali. Bod beru, i když v tomhle zápase nešlo o body, jako spíš o naše pojetí hry. Kluci už vědí, že si musí udržet odstup a nepřistoupit na jeho způsob hry, ať je jakýkoliv. Příště to chce větší disciplínu a trpělivost. Musíme umět i nějaké věci skousnout. Samozřejmě v zápase jsme měli dobré věci. Měli šance, nastřelili břevno.“

Tomáš Kolínek, trenér Nedašova: „Remízu bereme, protože venku jsme dlouho nebodovali. Jak se ale utkání vyvíjelo, jsme trošku zklamaní. Klidně jsme mohli v Bojkovicích vyhrát. Kluky musím pochválit za výkon i přístup, odmakali to, odpracovali. Bylo to bojovné utkání. Oba týmy si vypracovaly nějaké šance, nastřelily břevno. My jsme šli do vedení gólem Fojtíka, ve druhé půli přidal druhý gól Marek. Soupeř snížil po nastřelené ruce z penalty, vzápětí srovnali po závaru. My jsme si ke konci střetnutí vypracovali jednu vyloženou šanci, ale gól jsme už nedali. Utkání bylo celkem vypjaté. Pro nás to bylo takové derby, žádného bližšího soupeře totiž nemáme. Byli jsme kompletní., vypomáháme si však i dorostenci. S jejich trenérem se snažíme vyjít vstříc. Chceme, aby to v Nedašově fungovalo.“

Branky: 82. Jan Gago z penalty, 83. Tomáš Andrlík – 22. Josef Fojtík, 65. Jiří Marek. Rozhodčí: Schnürmacher. Diváci: 128.

ZBOROVICE – ŠUMICE 1:3 (1:1)

Martin Střelec, trenér Zborovic: „Znovu jsme měli obrovské problémy se sestavou. Máme hodně zraněných, tým se po začátku jara docela rozpadl. Od začátku jsme se spíše bránili. I když Šumice byly hratelné, herně měly navrch. Do vedení jsme šli ale my, když se z poloviny hřiště trefil Bejdák. Dalekonosnou ranou přehodil hostujícího gólmana. Šumice ale výsledek ještě do přestávky srovnaly na 1:1. Hosté byli víc na balonu, měli o něco víc šancí. Hned zkraje druhé půle dali po rohovém kopu na 2:1 chvíli na to na 3:1 a bylo po zápase. Kluci se snažili, celkem dobře bránili, ale moc šancí na zvrat nebylo. Cekově zápas moc velkou úroveň neměl. Pochválit ale musím rozhodčí, zvládli to velice dobře.“

Pavel Dvořák, trenér Šumic: „Jsem moc rád, že jsme dto zvládli a získali důležité body. Herně jsme byli lepší. Byli jsme více na míči, snažili se kombinovat, ale na menším hřišti jsme s tím měli docela problémy. I tak jsme si vytvářeli šance, které jsme neproměnili. Jednou jsme trefili i tyčku. Domácím se však podařilo dát gól z půlky hřiště. Výsledek jsme naštěstí do konce poločasu srovnali na 1:1. Prosadil se dorostenec Zuborňák. Druhou půli jsme začali aktivně a po krásné akci ze strany jsme skóre Kelíškem otočili. Pak jsme po standardní situaci přidali třetí gól a zbytek zápasu si v klidu pohlídali. Na výhře se podíleli i dva dorostenci. Kromě Zuborňáka také Košiba. Kluci to odjezdili.“

Branky: 34. Dominik Bejdák – 39. Alex Zuborňák, 49. Michal Kelíšek, 60. Libor Žáček. Rozhodčí: Rochovanský. Diváci: 90.

Fotbalisté Zlechova (červenočerné dresy) si ve 23. kole I. B třídy skupiny C vyšlápli na vedoucí Ořechov.
Souboj bratrů patřil brankáři. Zlechov srazil Ořechov, Kowalík spílal hráčům

DOLNÍ NĚMČÍ – NEDACHLEBICE 5:0 (2:0)

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Dnešní domácí utkání proti Nedachlebicím jsme chtěli zvládnout jak výsledkově, tak i herně. Od začátku jsme se tlačili do útoku a kontrolovali hru. Po několika neproměněných šancích otevřel skóre ve 22. minutě Tomáš Hibler, na kterého vzápětí navázal Pavel Krchňáček, jenž dorazil Hiblerovu vyraženou střelu. Hosté se snažili zkušenou obranou situace a hlavně rozehrávku řešit sice fotbalově, což bylo sympatické, ale příliš jim to nevycházelo. Ve druhém poločase jsme ihned navázali na náš neustálý tlak a agilní Tomáš Hibler zvýšil dvěma brankami na 4:0. Výsledek stanovil v 70. minutě opět Pavel Krchňáček na konečných 5:0 a to jenom pro to, že jsme do konce zápasu spálili dalších pět šancí. Od daleko většího rozdílu ve skóre hosty dnes zachránil gólman Hájek a velké množství našich neproměněných šancí špatně vyřešenou finální fází, zejména zakončením. Celý zápas jsme ale odehráli po dlouhé době v klidu a nebylo pochyb o našem zaslouženém vítězství, hosté si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Dneska jsme byli až na Martina Mikulce a Tomáše Stojaspala kompletní. Do základní sestavy se po zranění vrátil už Honza Růžička, příležitost dostali i kluci z dorostu. Těší mě, že si na zápas udělal v nabitém programu před cestou na EURO čas i David Jurásek, který byl sice v hledišti slyšet, ale musím mu připomenout, že nemá zákaz vstupu do kabiny s nějakou malou motivací."

Cyril Řezníček, vedoucí mužstva Nedachlebic: „Zápas jsme nezvládli. Soupeři jsme dokázali vzdorovat jenom poločas, který jsme prohráli 0:2. Nalomily nás dvě slepené branky. Začátek byl ale celkem vyrovnaný, nezáživný. Přišlo mi, jako by to byl přátelák. Dolní Němčí se uklidnilo, po změně stran přidalo další tři góly a nebylo co řešit. My jsme nastoupili do utkání bez klasických útočníků, na hrotě museli naskočit obránci. Utkání nedohráli Čtvrtníček s Hánou. Porážku házíme za hlavu. Nyní nás klíčové domácí utkání s posledními Koryčany. Musíme to zvládnout.“

Branky: 22., 56. a 66. Tomáš Hibler, 27. a 70. Pavel Krchňáček. Rozhodčí: Vitásek. Diváci: 150.

KORYČANY – ÚJEZDEC 1:0 (1:0)

Jaroslav Hastík, trenér Koryčan: „V kulisách doznívající hokejové extáze se Švédy a z hor od Klimentka přicházející bouře nebylo snadné se soustředit i na fotbal. Čtyři kola před koncem však naše naděje na záchranu A třídy stále žily a pokud úplně nepohasnou, musíme dál bojovat. Navzdory naší sestavě opět děravé jak cedník jsme se hráčům snažili vsugerovat, že Újezdec venku by mohl být hratelnější, než na svém plácku u Olšavy a že šance nad ním vyhrát určitě je. Ovšem už začátek pro nás tolik důležitého duelu byl z naší strany nezvykle rozpačitý. Už ve 2' se sám na našeho gólmana řítil Martin Vystrčil, aby Lukáš Rotter poprvé zažehnal pohromu. Další důležitý moment nastal jen chvíli poté, kdy kvůli svalovému problému musel odstoupit matador Miroslav Kobzinek. My se ale v přibývajícím dusnu do hry vkládáli jen pozvolna. Až přišla 17' a fatální chyba hostů při rozehrávce s vlastním brankářem, na kterou nejrychleji zareagoval forčekující Čestmír Kučera a umístěnou střelou po zemi k tyči překonal i couvajícího gólmana - 1 : 0! Hosté ale zvýšili obrátky a ve 22' po rohovém kopu už už zvedali ruce nad hlavu, náš stoper Patrik Frank jim však v poslední chvíli "holeňákem" na brankové čáře radost překazil. Jen o chvíli později nás pak Lukáš Rotter z bryndy vytáhl i podruhé. Ještě před přestávkou jsme však měli velkou příležitost i my po jednom z mála přečíslení a nabídce Jaroslava Tesaře, Filip Hanák však v dost nekomfortní poloze a z úhlu odkrytou bránu levačkou minul. V hromobití a s blesky nad hlavou pak do šaten všichni prchli už mokří na kost, my však i s nejtěsnějším náskokem.Do druhého dějství tým od Brodu vyztužil i ze zápasu mládeže Slovácka dorazivší Dominik Pěnička, což se ihned i projevilo. Technicky zdatná a běhavá záložní formace soupeře brzy ovládla střed pole. Naopak z naší strany to žádná Barcelona být ani nemohla a hrozili jsme spíš už sporadicky a většinou jen z brejků. Přesto jsme si vypracovali další gólové příležitosti. Filip Hanák však ze dvou slibných nájezdů branku nejprve netrefil a podruhé jeho prudkou přízemní střelu Jiří Pochylý vytěsnil na roh. Po průniku zprava a přesném centru Tomáše Rešky měl gól na hlavě i Petr Posolda, z pěti metrů však do černého nezamířil ani on. Daleko víc i větších šancí ale měli hosté a nebýt fantastického Lukáše Rottera v bráně a všech svatých kolem, odešli bychom s prázdnou. V 68' nám totiž pořádně zatrnulo, když náš brankář neodhadl odskok dlouhého nákopu a balón za jeho zády propadl jen kousek od naší opuštěné svatyně a v 71' pak Šimon Moravanský svůj parádní slalom půlkou hřiště zakončil pumelicí do tyče… Je třeba uznat, že Újezdec byl v utkání až nečekaně kvalitním protivníkem, byl fotbalovější a měl k vítězství určitě blíž. My jsme se však poměrně brzy dostali do vedení, které se nám nakonec i v těžkých podmínkách podařilo ubojovat a uhájit. A toho si cením. Pro nás je teď výsledek tím rozhodujícím…"

Jiří Vystrčil, trenér Újezdce: „Samozřejmě jsme zklamaní. Prohrát s posledním týmem tabulky jsme nechtěli a ztráta nás mrzí. Zápas rozhodl jediný gól, který padl po naší obrovské chybě. Střední záložník dal pomalou malou domů brankáři, domácí hráč to vystihl a prostřelil gólmana. My jsme už ve 2. minutě měli obrovskou šanci Vystrčilem, který šel sám na gólmana, ale neuspěl. Neujala se ani série rohových kopů, kdy to tam Koryčany po závaru vykopávaly z brankové čáry, Solaříka zázračně vychytal gólman. Ve druhém poločase po krásném sólovém uniku trefil Moravanský levou tyč. Jinak po změně stran to bylo jenom o našem dobývání. Na to, abychom se prosadili, nám chyběla větší kvalita. Celkově to byl upachtěný remízový zápas. Bod jsme si zasloužili. Vyhrál šťastnější.“

Branka: 17. Čestmír Kučera. Rozhodčí: Martinák. Diváci: 87.