Předchozí
1 z 7
Další

Na poslední místo klesly Kunovice, tři body mají i Koryčany. A právě jejich trenér Karel Rotter na pondělní schůzi výkonného výboru nabídne svoji rezignaci.

ZBOROVICE – TĚŠNOVICE 2:1 (1:1)

Radomír Barnet, trenér Zborovic: „Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, který si v zápase vypracoval více brankových příležitostí, ve druhém poločase nedal ani penaltu. Stejně jako před týdnem v Kunovicích nás při ní podržel gólman Harásek. Zápasu by více slušela remíza, nerozhodný výsledek by byl spravedlivější, při nás tentokrát stálo i štěstí, ale utkání jsme zvládli i svou bojovností a zarputilostí. V obraně jsme ale stejně jako v Kunovicích byli poněkud horší. Začali jsme dobře a po gólu Hanuse vedli 1:0. Pak si ale naši dva hráči dávali přednost, čehož soupeř využil a po hrubé chybě jsme inkasovali lacinou branku. Zatímco hostům po vyrovnání narostla křídla, my jsme znejistěli. Těšnovice nás zlobily, neustále hrozily z brejků. My jsme byli vzadu nejistí, ale zase jsme Hanusem využili dvě standardní situace. Pro diváky to byl celkově zajímavý a otevřený fotbal. Hrálo se nahoru a dolů. Bylo vidět, že se potkaly dva týmy z popředí tabulky. Hlavně začátek ale ovlivnil vydatný déšť, který se před úvodním hvizdem spustil. Hrálo se i v dešti. Na mokrém terénu to klouzalo, hra byla hlavně na začátku plná nepřesností.“

Petr Suchánek, kondiční trenér Těšnovic: „Přesvědčili jsme se, že každá šňůra má svůj konec. Na začátku utkání nám pěkně sprchlo. Byla to slušná průtrž i s kroupami. Prvních deset minut to bylo nehratelné. Dostali jsme gól po standardní situaci, ale celkem rychle jsme se vrátili do hry, když Janoštík vyrovnal na 1:1. V prvním poločase jsme měli o trochu víc šancí, které měli skončit gólem. Byla velká chyba, že jsme soupeři do přestávky neodskočili. Také druhý poločas byl od nás relativně dobrý. Bohužel za stavu 1:1 Janoštík neproměnil penaltu, což na nás trošku zanechalo stopy. Chvíli jsme byli pod dekou, čehož Zborovice využily a ze standardky se jim podařilo dát druhý gól. Ve zbytku utkání jsme se měli mírně navrch. Soupeře jsme dostávali pod tlak dlouhými nakopávanými balony, ale zbytečně jsme to tlačili na sílu. I tak jsme si vypracovali šance na vyrovnání, ale v koncovce se nám nevedlo. Zatímco doteď nám to vpředu šlo, nyní jsme si vybrali smůlu. Blízko ke gólu jsme byli v nastaveném čase. Kopali jsme roh, v šestnáctce soupeře byli všichni včetně gólmana. Večerka měl na noze vyrovnání. Balon trefil přímo z voleje, ale letěl přímo domácímu brankáři do náruče. Pokud by to šlo jinam, byl by to jasný gól. Jinak diváci viděli zajímavý a vyrovnaný zápasy. Na šance jsme byli lepší, ale hraje se na góly a Zborovice daly o jeden víc, proto vyhrály. My jsme do utkání nastoupili i s Karlem Majkričem, který k nám zamířil z Kvasic. Zatímco my byli kompletní, domácí oslabení nejen o vyloučeného Ordoše, takže jsme toho chtěli využít, což se nám ale nepodařilo.“

Branky: 10. a 62. Martin Hanus - 15. Radek Janoštík. Rozhodčí: Havrlant. Diváci: 240.

ŠUMICE – HLUK 3:2 (1:2)

Martin Zicha, trenér Šumic: „Vstup do zápasu nám vyšel. Brzy jsme dali gól ze standardní situace a vedli 1:0. Pak jsme si vytvořili další dvě šance, které jsme ale neproměnili. Hluk se nadechl, zaslouženě vyrovnal a posléze ze standardky výsledek otočil na 2:1. Za tohoto stavu hosté kopali penaltu, ale Sopůšek ji nedal, když přestřelil naši bránu. První poločas už se nějak dohrál. Ve druhé půlce toho Hluk moc neměl. My jsme chtěli zápas zvládnout svojí bojovností, nasazením a chtíčem a ne fotbalovostí, protože jsme byli poslední a Hluk má kvalitní tým. Nakonec se nám výsledek podařilo otočit. Jsem spokojený v výhrou a třemi body, ale první poločas pořád nebyl úplně dobrý a stále máme na čem pracovat. Závěr byl kvůli penaltě trochu emotivní. Hostující hráč byl po dvou žlutých kartách vyloučen.“

Martin Dostal, sekretář Hluku: „Na hodovou neděli do Šumic jsme přijeli nekompletní a to bez Horáka, Lipotiho a Hladiše, se Sopůškem na postu stopera. Začátek zápasu byl stejně jako v Mladcové děsivý. První útok domácích, první roh v 1. minutě a míč se dostal do naší sítě, ani nevíme jak. Střelec byl Koktavý. My jsme se z toho vcelku rychle otřepali, začali jsme hrát a byli jsme lepším mužstvem. V 11. minutě dostal do běhu míč Bartošek a nedal Popelkovi šanci. Nadále jsme domácí tlačili, sem tam se vyznamenal Popelka, až došla 22. minuta a po rohovém kopu Sopůška dopravil míč do sítě Skovajsík. 1:2. Mohlo být lépe, za chvíli jsme kopali za faul ve vápně pokutový kop, který však Roman Sopůšek střelil tak, že málem rozbil okno na místních kabinách. Domácí Pěgřima vůbec neohrozili, ani se nedostali do žádné šance. Čekali na roh a nějaký trestný kop. Ty kopali do našeho pokutového území, kde však vládl David Uhlíř. Druhý poločas jsme mohli zvýšit, kdy byl Kukla sám před Popelkou, ale nedali jsme. Potom začal nápor domácích. Hlavně začali urputně bojovat o každý míč, my jsme zaostávali v osobních soubojích. Naše obrana sice držela domácí na uzdě, ale záloha a útok lehce ztrácely balony. Sice jsme sem tam vyplašili i Popelku, ale pouze dvě šance, které vyrazil na roh, byly za druhý poločas málo. To se nám nevyplatilo, protože v 75. minutě se prosadil hlavičkou Andrlík a bylo to 2:2. Asi by to byla spravedlivá remíza, Po dalším centru do pokutového území, pomezní signalizoval hlavnímu Filgasovi ruku. To byla taková hodová penalta, která zajistila domácím tři body. Rozhodnout jsme měli už v prvním poločase. Brankář Pěgřim byl bez práce, přesto se míč třikrát ocitl v brance. Každopádně jsme si utkání prohráli sami, svojí špatnou hrou ve druhém poločase.“

Branky: 1. Ondřej Koktavý, 75. Tomáš Andrlík, 88. Jan Žampach z penalty - 10. Štefan Bartošek, 22. Tomáš Skovajsík. Rozhodčí: Filgas. Červená karta: 92. Šimoník (Hluk). Diváci: 180.

BOJKOVICE – NIVNICE 4:1 (1:1)

Martin Liška, trenér Bojkovic: „Dnes rozhodlo srdíčko. I přes další ztráty v sestavě jsme zaslouženě vyhráli. Všem hráčům musím za dnešní výkon poděkovat. Vím, že další zápas může byt vše jinak, ale dnes proti Nivnici klobouk dolů před kluky. Hosté mne zklamali, na možnosti a kádr, kterým disponují, nepředvedli nic. Rád si přečtu hodnoceni zápasu na jejich webu. Tímto chválím úroveň a nezvykle i objektivitu. Zklamal mne výkon hlavního arbitra. Byl moc vidět, zbytečné emoce během celého zápasu šly hlavně za ním.“

Pavel Barcuch, trenér Nivnice: „Za druhý poločas jsme si určitě bodovat nezasloužili. Byl jsme tragičtí. Asi je na čase udělat pořádné změny v sestavě, protože za mě si tak ostudný výkon, jako jsme předvedli ve druhém poločase, dlouho nepamatuji. Přitom první půle byla poměrně vyrovnaná. V 9. minutě jsme dali gól, ale vzápětí jsme po podklouznutí našeho obránce nechali vyrovnat. Jinak první poločas byl od nás celkem slušný. To, co jsme vak předvedli po změně stran, s fotbalem moc společného nemělo a na kluky jsem docela naštvaný. Soupeř vyhrál zaslouženě. Tři body mu nikdo neupírá, jen mi vadí, jak byl ubrečený. V zápase se nám zranil po faulu Karlík, nehráli ani Hulín a Otrusiník.“

Branky: 10. Vít Dolina, 47. Tomáš Gorčík, 75. Zdeněk Spáčil, 87. Filip Kalík - 9. Josef Karlík. Rozhodčí: Gargulák. Diváci: 150.

DOLNÍ NĚMČÍ – KUNOVICE 2:0 (0:0)

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Po celý zápas jsme byli lepším týmem, avšak nutno podotknout, že Kunovice si k nám přijely alespoň pro bod s pevnou defenzivou. První poločas jsme sice měli jasnou optickou převahu, ale nedokázali jsme ji přetavit v žádnou branku. Drželi jsme míč na kopačkách, avšak dokázali jsme si vytvořit málo gólových situací. Jednou jsme nastřelili břevno a dvě jasné příležitosti jsme neproměnili. Ve druhé půli jsme drželi míč, ale nedokázali jsme se dostat snad do žádné šance. Hráli jsme pouze po soupeřovo vápno. Kunovice hru kouskovaly, občas až komicky zdržovaly. Jejich strategie se jim ale nevyplatila, když už proti oslabenému soupeři jsme v 88. minutě konečně skórovali, když po nedorozumění hostující obrany obešel Hložan (Tomáš Hibler – pozn. red.) gólmana a z těžkého úhlu trefil prázdnou branku. Druhý gól jsme poté už chytře přidali do otevřené kunovické obrany. Dnes jsme si bohužel nevytvořili tolik šancí jako v minulých zápasech, ale velmi si ceníme i této vybojované výhry. Soupeř neměl za celý zápas snad žádnou nebezpečnou situaci, kluci si to vzadu bez problémů pohlídali. Hráčům dneska patří dík za poctivý, i když možná pro diváka nepříliš atraktivní, výkon. Pro domácí fanoušky jsme potřebovali získat plný počet bodů, což se nám nakonec podařilo a doufám, že nás stejně podpoří i v dalších domácích utkáních.“

Petr Chaloupka, trenér Kunovic: „Zasloužené vítězství domácích. Bohužel s tím přístupem, co jsme předvedli, tak jsme akorát za kašpary. Nebyli jsme schopni si dát dvě nahrávky za sebou. Byli jsme bez pohybu, bez nějaké aktivity, snahy hrát fotbal. Každý si na hřišti dělal, co chtěl. Ani jednou jsme nevystřelili na branku, což je vizitka našeho výkonu, který byl snad nejhorší, co tady jsem. Začalo to již přístupem, kdy se omlouvají hráči ve dvanáct hodin v den zápasu. Dále jsou to faktory plynoucí z přístupu ke tréninkům, kde se všechno promítá do zápasů. Náš výkon nebyl hoden ani úrovně okresního přeboru, čímž se nechci žádného týmu z okresu dotknout. Těžce se mě to hodnotí, ale s tímto přístupem se tato třída hrát nedá. Zápas hodnotím jako jednu velkou komedii z naší strany. Z našeho výkonu jsem dost znechucený.“

Branky: 89. Tomáš Hibler, 90. Martin Krchňáček. Rozhodčí: Tvardek. Červená karta: 81. Abrhám (Kunovice). Diváci: 100.

KORYČANY – BUCHLOVICE 2:4 (2:2)

Karel Rotter, trenér Koryčan: „V Koryčanech byly hody, takže jsme doma chtěli samozřejmě vyhrát, čemuž nasvědčoval i začátek, kdy jsme po dvou přesných zásazích Gejdoše vedli 2:0. Pak jsme měli stoprocentní šanci Farmačkou, který z malého vápna poslal hlavou míč nad branku. Pak jsme ale přestali nepochopitelně hrát a soupeři darovali dvě hodně laciné branky a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Druhá půle byla vyrovnaná, ale srazily nás další dvě laciné branky. Hlavně kvůli nim si soupeř odváží výhru 4:2. Je k zamyšlení, jak moc byly Buchlovice efektivní, když ze čtyř střel na naši branku dali čtyři góly. Naopak my se na gól neskutečně nadřeme, což nás ale sráží delší dobu. A taky dostáváme neuvěřitelné branky jako nějací žáčci. Jsem velmi zklamaný. Z šesti zápasů jsme hned čtyři hráli doma a máme jenom tři body a hrozivé skóre. Jelikož mi záleží na fotbale v Koryčanech, na pondělní schůzi výboru nabídnu svoji rezignaci. Jestli by to mělo pomoct mančaftu, nemám s tím žádný problém. Současný stav mě deprimuje, je to hrozný vysavač energie. Jsme v křeči, krize se prohlubuje. Mužstvo si po porážkách nevěří. Přijde mi, že je to čím dál horší. Nechápu, jak jsme mohli vyhraný zápas takto prohospodařit a darovat hostům tři body. Bohužel nás ani gólman nějak zvlášť nepodržel.“

René Krystýnek, asistent trenéra Buchlovic: „Pro nás to jsou krásné tři body po parádním obratu. Hráče jsme před zápasem upozorňovali na nejlepšího domácího hráče Rosťu Gejdoše a přesto jsme po jeho dvou gólech prohrávali 0:2. Věděli jsme, že nesmíme zaspat začátek. V úvodu jsme měli šanci, kdy Kuba Kořínek potáhl míč po levé straně, dal Belantovi pod sebe na vápno a ten se trefil přímo gólmanovi do rukou. Pak začal úřadovat zmiňovaný Gejdoš. Před jeho prvním gólem byla chyba na kraji hřiště, když jsme propadli po autu. Druhá branka Koryčan padla po naší chybě ve střed hřiště, kde jsme ztratili balon a Gejdoš z protiútoku švihl míč křížně k levé tyči. Za nepříznivého stavu jsme se s Davidem Křivou dohodli, že půjde z útku do zálohy, což nám pomohlo. Hra najednou vypadala úplně jinak. Prostě jsme s tím potřebovali něco udělat a tento tah nám vyšel. Po závaru i díky teči Lukeštík snížil na 1:2, následně si Belant s Křivou vyměnili míč a David střelou z dvaceti metrů srovnal na 2:2. Myslím, že kdyby se hrálo ještě o něco déle, tak jsme výsledek otočili již v poločase. Koryčany si ale po změně stran vytvořily první šance a kdyby dali gól, kdoví, jak se se zápas vyvíjel. Postupem času jsme ale začali domácí fyzicky přehrávat. Obrat zařídil Lukeštík po pasu od Belanta. V závěru šanci soupeře zmařil brankář Valeš, který vytáhl skvělý zákrok. Pojistku přidal Dacid Křiva, který dostal balon k lajně, obešel hráče a střelou k tyči upravil na konečných 4:2. Koryčany se na konci nadechovaly k náporu, ale naše obrana to ustála. Vyhráli jsme zaslouženě. Dneska znovu sklapla známá Csaplárova past. Utkání jsme zvládli, i když nám chyběl nejlepší střelec Tomáš David a krajní obránce Pavel Kunc. Všechny nás překvapil výkon Roberta Lukeštíka na kraji zálohy. Neskutečně bojoval, dřel.“

Branky: 10. a 37. Rostislav Gejdoš - 41. a 52. Robert Lukeštík, 43. a 79. David Křiva. Rozhodčí: Zicháček. Diváci: 120.

MLADCOVÁ – ÚJEZDEC 3:1 (2:0)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Jsem rád, že kluci poslední zápas pod mým vedením zvládli za tři body. Vítězství je zcela zasloužené. Hostům patřil začátek, v prvních pěrti nebo deseti minutách zahrávali snad sedm rohových kopů, ale nic z toho neměli. My jsme postupem času převzali iniciativu a do poločasu dali dva góly. Další čtyři vyložené šance jsme neproměnili. Myslel jsem si, že ve druhé půle přidáme další dva nebo tři góly, ale přidali jsme jenom jeden. Soupeř pak po střele z trestného kopu snížil a jakože zápas zdramatizoval, ale závěr jsme si pohlídali. Do dalších zápasů přeji Mladcové hodně úspěchů.“

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „První půlku jsme herně propadli a byli horším mančaftem. Zaslouženě jsme prohrávali. Nevyhráli jsme totiž žádný souboj. Bojovnost, která nás zdobila v předcházejících zápasech, zůstala v Újezdci. O přestávce jsme sestavu trochu přeskládali, a když jsme se dostávali do tlaku, dostali jsme z ojedinělého útoku branku na 3:0. Pak jsme sice snížili, ale na body to nestačilo. Alespoň druhá půlka už snesla přísnější kritéria. Od nás byla rozhodně lepší. Chyběl nám Broňa Červenka i další kluci, v týdnu jsme ale udělali dva přestupy, aby nás bylo dost. Přišel k nám Lukáš Švec z Popovic a Tomáš Sláma z Nivnice. Oba nastoupili od začátku a rozhodně nezklamali.“

Branky: 13. Ondřej Blažek, 36. Tomáš Haloda, 55. Filip Hájek - 67. Maksym Pavlenko. Rozhodčí: Mičkal. Diváci: 80.

NEDACHLEBICE – BYLNICE 1:0 (0:0)

Ondřej Čtvrtníček, trenér Nedachlebic: „Hosté k nám přijeli s defenzivní taktikou, do brány postavili autobus. Chvíli trvalo, než jsme se s jejich obrannou taktikou dokázali vypořádat. Nějaké šance jsme sice měli, po celou dobu jsme hosty tlačili, Bylnice ale hrála v hlubokém bloku, takže jsme se strašně těžko prosazovali. Hra do plné obrany nám neseděla, navíc hodně poršelo, takže terén byl těžký . Podařil se nám ale jeden centr na velké vápno, kde si to náš hráč zpracoval na prsa a střelou po zemi do protipohybu gólmana utkání rozhodl. Soupeř hrozil jenom z brejků, žádný z nich ale nedotáhl do konce.“

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Do Nedachlebic, které byly hratelné, jsme jeli pro bod. Věřili jsme, že bychom ho mohli s tímto mančaftem uhrát. Sice jsme nebyli kompletní, ale sestava nebyla nejhorší. Více než absence nám uškodilo počasí. Půl hodiny před zápasem začalo v Nedachlebicích vydatně pršet. Podmínky ale byly pro oba týmy stejné. Domácí určitě byli na balonu silnější, ale hráli jenom po šestnáctku. Dál se nebyli schopní dostat, něco vymyslet. My jsme si v první půli vypracovali Svaťou Beněm vypracovali dost velkou šanci ke skórování, ale z dobré pozice netrefil branku. Pak se nám zranil Krahula a my museli protočit sestavu. Ve druhé půli jsme dostali ušmudlaný gól. I přes prohru bych vyzdvihl výkon našeho brankáře. Strašně nám pomohl. My jsme po obdržené brance hned z rozehry šli sami na bránu, ale opět jsme šanci neproměnili. Myslím, že by utkání více slušela remíza, ale na zahozené šance se nehraje. Blahopřeji domácím ke třem bodů, my jsme utkání bohužel zazdili. Jedeme ale dál.“

Branka: 72. Michal Hána. Rozhodčí: Schnürmacher. Diváci: 220.