1 z 7
Další
Zdroj: Libor Kopl

STARÉ MĚSTO – VLČNOV 2:0 (0:0)

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „S výsledkem jsem spokojený, i když výhra mohla být daleko vyšší, hra ale nebyla podle našich představ. Sice jsme měli od začátku utkání převahu, ale tlak byl takový platonický. Vpředu chyběla myšlenka, větší důraz, přesnost. Naštěstí jsme ve druhé půli alespoň dvě šance proměnili a zápas rozhodli. Vlčnov se po většinu času jenom bránil. Nevybavuji si, že by měl nějakou gólovou šanci. Konečně jsme sešli téměř kompletní. Chyběli nám jenom tři hráči. Dva jsou zranění, jeden na svatební cestě.“

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Na úvod jsme to měli těžké, protože Staré Město má kvalitní a hlavně mladý tým. Po většinu času jsme se jenom bránili. Zatímco v prvním poločase jsme ještě se soupeřem stačili běhat, po přestávce už jsme fyzicky odpadli. Neměli jsme skoro žádnou šanci. Martinec osobně pohlídal našeho nejlepšího útočníka Hanáka, který se nedokázal prosadit. Nám se navíc hned ve 30. minutě zranil Ondřej Čagala, do hry tak musel jediný náhradník Nikola Daniel, který nehrál tři roky fotbal. Jedinou novou tváří je Lukáš Mimránek.“

Branky: 65. Filip Štaubert, 82. Adam Otáhal. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 150.

SLAVKOV – TOPOLNÁ 0:2 (0:1)

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „Výsledek je pro nás zklamáním. Bohužel nám chybělo sedm hráčů ze základní sestavy. V pátek nás bylo jenom devět, takže jsem musel zavolat další dva kluky, nakonec došli další tři, kteří dřív hrávali a teď nám vypomohli. Mimo je i Sedlář, který se zranil v pohárovém zápase se Stráním. I tak jsme si v prvním poločase vypracovali čtyři gólovky. Jednu měl Sládeček, jednu Kotek a dvakrát neuspěl Husták. Je to škoda, protože jsme po prvním poločase klidně mohli vést. Místo toho jsme prohrávali. Topolná hrozila jenom z brejků. Vystřelila dvakrát na naši branku, dala dva góly. My jsme se střelecky neprosadili. Doma jsme chtěli vyhrát, ale kluci hráli, na co měli. Po prostřídání šla kvalita naší hry ještě dolů. Porážku musíme skousnout.“

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „Slavkov před zápasem avizoval, že je oslabený, ale i nám chybělo čtyři nebo pět chlapů ze základu. Pro nás to jsou velice důležití tři body, protože máme těžký los a ze šesti zápasů hrajeme jenom jednou doma. Příští kolo hrajeme ve Zdounkám, kterým jsme vyšli vstříc a vyměnili jsme si s nimi pořadatelství. Ve Slavkově jsme začali dobře, prvních patnáct minut hráli dobře a byli lepší. Pak ale domácí převzali iniciativu, zahodili tři tutovky a do kabin klidně mohli jít s vedením 3:1. Druhý poločas jsme hráli velice dobře, bojovali. Navíc jsme přidali gól na 2:0 a závěr už si pohlídali. Slavkov po změně stran už nic neměl. Kluky jsem za přístup i výkon pochválil. Hlavně druhý poločas opravdu odmakali, nechali na hřišti všechno.“

Branky: 19. Jaroslav Hoferek, 65. Lukáš Večeřa. Rozhodčí: Kovář. Diváci: 80.

OŘECHOV – UHERSKÝ OSTROH 7:2 (2:2)

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „V prvním poločase jsme si neporadili hlavně se silným protivítrem. Navíc nás soupeř zaskočil dvěma góly. Problémy nám dělal hlavně zkušený Jurčeka, který proti nám ještě nehrál. I když jsme prohrávali 0:2, pořád jsem byl v klidu. Byla jen otázka času, kdy se prosadíme, což se nakonec potvrdilo. Přestože jsme měli v prvním poločase míč pod kontrolou, chyběla nám finální přihrávka. Nemohli jsme se pořádně dostat do zakončení. Navíc nám dost střel pochytal šikovný gólman Ostrohu Burian. Naštěstí se nám podařilo ještě do poločasu vyrovnat na 2:2, což bylo hodně důležité. Po přestávce už jsme hráli s větrem a hru ovládli. Svoji převahu jsme vyjádřili i brankově, byť těch gólů klidně mohlo padnout ještě víc. Měli jsme tam nějaké tyčky a břevna. Ostroh hrál ale až do konce otrevřeně, sympaticky. Chyběli nám Bartošík a Martykán. Potěšil mě hlavně výkon devatenáctiletého Radima Petřvalského, který hned v prvním zápase dal z pozice levého obránce dva góly. Všechny nás příjemně překvapil.“

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „První poločas byl od nás výborný, druhý byl naopak katastrofa. V úvodní části jsme favorita přehráli různými taktickými pokyny, dokonce i domácí trenér Hastík se divil, co jsme na ně vymysleli. (úsměv) Soupeř se dlouho nemohl pořádně prosadit, my jsme naopak svoje dvě šance proměnili. Byla velká chyba, že jsme do přestávky dostali góly na 2:2. V úvodu druhé půle jsme obdrželi další dvě branky a za stavu 4:2 jsme naprosto odešli. Z konečného výsledku jsme samozřejmě zklamaní, konečně jsme mohli z Ořechova odvést nějaké body, nakonec z toho byl zase debakl. Ale před zápasem nikdo nepočítal, že bychom tam mohli bodovat. Za první poločas patří hráčům pochvala, druhá půle nám však hrubě nevyšla. Chyběli nám tři hráči. V týdnu se nachystáme na derby se sousední Ostrožskou Novou Vsí.“

Branky: 44. a 51. Radim Petřvalský 56. a 65. David Hynčica, 39. Roman Trlida, 70. Tomáš Durna, 79. Jiří Kowalík - 20. Jiří Jurčeka, 36. Tomáš Fantura. Rozhodčí: Martinák. Diváci: 110.

POLEŠOVICE – PRAKŠICE 1:3 (0:1)

Miroslav Hlahůlek, trenér Polešovic: „První utkání nám nevyšlo, ale nemám být z čeho zklamaný, protože jsme prohráli zcela zaslouženě. Na obou mužstvech byl vidět obrovský rozdíl v tom, kdo trénuje a kdo ne. Hosté byli běhavější i díky nováčkovskému elánu bylo jejich nasazení enormní, kdežto my jsme byli odevzdaní. Když jsme mohli za stavu 0:1 zvednout, neproměnili jsme dvě obrovské příležitosti, navíc jsme potom dostali góly po takových hloupých chybách. Jinak to bylo korektní utkání. Hosté byli fyzicky lépe připravení, i tak s nimi šlo uhrát lepší výsledek. Tým jsme se v létě snažili nějak posílit, ale noví hráči nechodí stejně jako ti druzí. Více než prohra mě mrzí zranění šestnáctiletého Tomáše Gabriela, který si poranil rameno a musel do nemocnice. Snad to nebude nic vážného.“

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Podali jsme týmově velmi dobrý výkon podpořený skvělými individuálními výkony, Většina hráčů opravdu hrála velice dobře. Do prvního gólu jsme byli herně lepší. Pak jsme trošku polevili a domácí převzali iniciativu. Nám ale skvěle vyšel nástup do druhého poločasu. Hned po změně stran jsme dali brzký gól na 2:0, pak jsme přidali třetí branku. Polešovice korigovaly na 1:3 a my na konci střetnutí zbytečně znervózněli. Přitom jsme pořád měli v zádech dva góly. Domácí se snažili něco vymyslet, ale naštěstí se do žádných šancí nedostávali. Naše vítězství je zasloužené. Opravdu jsme podali velice dobrý týmový výkon. Chyběl nám zraněná útočník Sukup a stoper Ondra. Vzali jsme ale tři dorostence, takže jsme měli plnou lavičku.“

Branky: 72. Alexandr Machala - 52. a 70. Jakub Dynka, 26. Josef Hořínek. Rozhodčí: Ševčík. Diváci: 150.

ZDOUNKY – LHOTA 1:2 (0:1)

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Do zápasu jsme vletěli a prvních patnáct minut bylo v naší režii, bohužel bez koncovky. Soupeř se pak začal již více tlačit dopředu a hra se přelévala, brankáři však skvěle podrželi. Brankou do kabin se hosté ujali vedení, a když zvýšili o dvě branky, zdálo se být rozhodnuto. Podařilo se nám ještě snížit Syručkou, ale více nám již soupeř nedovolil.“

Stanislav Vávra, trenér Lhoty: „Ve Zdounkách je krásný areál i hřiště. Bohužel jsme tam odjeli bez pěti nebo šesti hráčů základní sestavy, kteří jsou na dovolených, proto jsem musel nastoupit i já. Z taktického hlediska jsme odehráli výborný zápas. Od všech to bylo odbojované, odmakané. Nechali jsme na hřišti 120 procent. Zdounky sice měly převahu, ale my jsme dobře bránili. V té sestavě, ve které jsme nastoupili, jsme nemohli nikoho převálcovat, proto jsme se soustředili na defenzivu. Domácí měli optickou územní převahu, ale přihrávali si spíše kolem půlky. Dlouhé balony ani průnikové přihrávky se jim moc nedařily. My jsme navíc v první půli dali gól po chybě gólmana a vedli 1:0. Ve druhém poločase jsme z brejku dali na 2:0. Zdounky hrozily hlavně z centrů, zahrávaly spoustu rohů a standardek. Kluci si ale vzadu počínali perfektně, odehráli to velice dobře. Soupeř měl sice i ve druhé půli územní převahu, ale byla spíš platonická, bez nějakého využití. Jsem rád, že jsme ve Zdounkách vyhráli i v té sestavě, se kterou jsem tam jeli. Měl jsem z toho trošku strach, ale musím kluky moc pochválit za to, co předvedli, jak to odbojovali, odmakali. Opravdu to odehráli na hranici svých možností. Vstup do sezony je výborný, potřebujeme takto pokračovat dál. Příští týden se zbytek týmu vrací z dovolených, na derby s Malenovicemi bychom měli být kompletní.“

Branky: 85. Milan Syručka - 44. Stanislav Vávra, 74. David Bartoň. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 110.

VELKÝ OŘECHOV – ZLECHOV 3:3 (1:3)

Pavel Kopl, trenér Velkého Ořechova: „V létě jsme absolvovali jeden společný trénink, což je velký posun. Jinak se u nás žádné velké změny v týmu neudály. Možná přibyli jeden nebo dva hráči, ale proti Zlechovu nenastoupili. Utkání jsme absolvovali bez našeho kapitána Lukáše Svízely, který se zranil v posledním zápase minulé sezony ve Vlčnově. Je to naše největší oslabení, ale nějak jsme se s tím poprali. Výsledek asi odpovídá dění na hřišti. Bohužel terén je u nás takový, jaký je. Jelikož je sucho a my nemáme možnost zavlažovat, trávník je strašně tvrdý a hrbolatý, takže nenahrává kombinačnímu fotbalu. Podmínky ale byly pro oba celky stejné. Diváci viděli bojovný zápas se spoustou soubojů. Soupeř byl důrazný, nepříjemný. První část zápasu lepší a vedl 2:1. Ve druhém poločase hosté přidali třetí branku. My jsme jim dva góly darovali. Jednou jsme udělali chybu v obraně, potom jsme si při nedůrazu nechali dát třetí gól. Na obou stranách byly penalty, obě byly spravedlivě odpískané. Tady není co řešit. Mě těší, že jsme hlavně posledních dvacet nebo třicet minut odmakali a šli za nějakým slušným výsledkem a vyrovnáním. Důležité bylo, že kluci ukázali charakter tým a získali alespoň bod. Taky jsem rád, že Jakub Talášček dal hezký gól na 3:3. Je to chlap, který potřebuje získat sebevědomí. Snad se tímhle uklidnil.“

Pavel Cigoš, trenér Zlechova: „Není možné, abychom takto ztratili vyhraný zápas. Ještě čtvrt hodiny před koncem vedeme 3:1 a nakonec máme jenom bod. Bohužel jsme nehráli, co jsme si řekli, ale tomu napovídal i terén, který byl opravdu špatný. Klukům na něj balon neuvěřitelně skákal. Zatímco u nás je pěkné, rovné hřiště, tam si to moc zemi moc dávat nemohli. V poločase jsem jim vysvětlil, že takto hrát nejde, bohužel se s tím nedokázali vyrovnat. Sice jsme dali dva góly, ale takto nemůžeme náskok ztratit. Soupeř nás zatlačil dlouhými nákopy, svým důrazem skóre vyrovnal. Kluci na konci nedodrželi, co jsme si řekli. Bohužel nás v týdnu opustil klíčový obránce Michal Bělaška, jenž se vrátil do Kovalovic. Už se ale pracuje na posile, a pokud se to vyřeší, opět získáme pevnou půdu pod nohama. Ve Velkém Ořechově nám ještě chyběl Salinger, který je na dovolené.“

Branky: 26. Jaromír Mikel z penalty, 77. Robert Štěpánek, 89. Jakub Talášek - 15. Tomáš Vaněk, 41. Lukáš Kedra z penalty, 70. Tomáš Jurča. Rozhodčí: Janoš. Diváci: 60.

MALENOVICE – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 2:1 (1:0)

Luděk Hynčica, trenér Malenovic: „Na Ostrožskou Novou Ves jsme se snažili poctivě připravit. Víme, že je to kvalitní soupeř. Po letní pauze to ale byl spíše takový dovolenkový fotbal. My jsme dali Bartkem vedoucí gól a uklidnili se. Do přestávky jsme si vypracovali ještě nějaké šance, Bartek s Tormou neproměnili samostatné nájezdy, takže do kabin se šlo za stavu 1:0. O přestávce jsme si řekli, že musíme dát rychle druhý gól, což se nám Menšou podařilo. Hosté po chybě našich stoperů snížili a dostali se na kontakt. My jsme si už ale vedení 2:1 pohlídali. Jsem rád za tři body, jednoduché to ale nebylo. V létě jsme získali dva Ukrajince, Menša se vrátil ze Lhoty. Chyběli nám ale nějací dovolenkáři. V závěru jsme poslali do hry i dorostence Šrajera.“

Rostislav Kreisl, trenér Ostrožské Nové Vsi: „Naše porážka je zasloužená, domácí byli o ten gól lepší. V Malenovicích je ale hodně složité hřiště, velmi špatný terén. Domácí se s ním v prvním poločase vypořádali lépe, vypracovali si víc šancí, ale koncovka se jim úplně nedařila. Celkově to ale bylo takové neurovnané. My jsme měli komplikovanou sestavu. Chyběli nám čtyři lidi ze základu. Nastoupit v poli musel i náhradní brankář Radek Jelének, který se k nám vrátil z dorostu Břeclavi. Fotbal zase začali hrát bratři Lorencové. Naopak skončil Josef Jurásek nebo Marek Škrabal. Největší příležitost jsme si vypracovali v 88. minutě, kdy Tomáš Lorenc z malého vápna netrefil hlavou prázdnou bránu.“

Branky: 22. Martin Bartek, 59. Petr Menša - 76. Jan Doruška. Rozhodčí: Eichler. Diváci: 63.