Předchozí
1 z 7
Další

ZDOUNKY – STARÉ MĚSTO 1:4 (1:1)

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Utkání s kvalitním soupeřem pro nás začalo skvěle. Hned v úvodu otevřel skóre Bondarenko. Poté již začal úřadovat soupeř, ale několik šancí nevyužil. V této fázi utkání jsme ještě trefili tyč Bondarenkem, ale následně po zmatečném rozehrání v obraně a úplně zbytečné penaltě darujeme vyrovnání soupeři. Po obrátce již produktivita hostí slavila úspěch a odváží si zasloužené tři body. Náš výkon byl oproti minulému kolu o dost lepší, ale na soupeře prostě nestačil.“

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „Začátek byl z naší strany špatný. Hned v páté minutě jsme dostali gól. Pak nám chvilku trvalo, než jsme se z toho vzpamatovali a převzali otěže zápasu do vlastních rukou. Už v prvním poločase jsme si vytvořili dost šancí na otočení výsledku, naštěstí jsme na hodně těžkém terénu výsledek do přestávky alespoň srovnali. Soupeř nehrál špatně, hrozil, měl nebezpečné hlavně standardky. Druhý poločas už ale byl vyloženě v naší režii. Domácí kolem šedesáté minuty odpadli, ve zbytku zápasu jsme je přehrávali. Nakonec jsme přidali tři branky a vyhráli. S výsledkem jsem spokojený, protože naposledy jsme ve Zdounkách dostali snad čtyři góly a ani jiným týmům se tam nehraje lehce. Naše vítězství je ale zasloužené. Udělali jsme další krok. Chyběli nám Smělík a Lahodný.“

Branky: 5. Yevhenii Bondarenko - 53. a 62. Vladimír Brázdil, 31. Filip Štaubert, 81. Ondřej Hastík. Rozhodčí: Dostálek. Diváci: 130.

LHOTA – OŘECHOV 0:8 (0:3)

Stanislav Vávra, trenér Lhoty: „Zápas rozhodly naše neproměněné šance v úvodu střetnutí. Do patnácté minuty jsme si vypracovali dvě nebo tři tutovky, ale nedali jsme je. Na konci první půle jsme ale dostali dva slepené góly, které nás úplně položily. Před soupeřem musím smeknout. Ořechov byl zatím nejlepší mančaft, se kterým jsme doposud hráli. Hosté se u nás prezentovali pohledným, kombinačním fotbalem. Vyhráli zcela zaslouženě. Pro nás je to až ostuda. Kluci se ve druhé půli úplně sesypali. Nezvládli to psychicky. Nedařilo se nám vůbec nic a zaslouženě jsme dostali nálož. Hráče tentokrát nemám za co pochválit. Naopak soupeři gratuluji ke třem bodům. Zasloužil si vyhrát. Pro nás je to poučení. Musíme se z toho debaklu oklepat a hodit jej za hlavu. Jinak to byl klidný zápas. Pochválit musím mladého rozhodčího, odřídil to s přehledem. Ve hře nebyly žádné záludnosti, tvrdé zákroky.“

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „V letní přípravě jsme Lhotu doma porazili 7:2, ovšem v soutěžním utkání jsme se asi střetli vůbec poprvé. Malou obec na návrší mezi zlínským a uherskohradišťským okresem, malebně usazenou na okraji lesů plných hub i houbařů, tak většina z nás navštívila poprvé v životě. Jestliže ve vskutku skromných šatnách jsme se mohli cítit jako doma, při vstupu na vyžehlený a šťavnatý pažit jsme už jen zírali jako v Jiříkově vidění. Snad se i v Ořechově takové parády někdy dočkáme! Ale pojďme k samotnému utkání… Do sestavy hrajícího trenéra Stanislava Vávry se po dvou kolech vrátil zkušený útočník David Bartoň, naopak z ní z rodinných důvodů vypadl sedmigólový střelec David Červenka, a to nám určitě nahrálo. Domácí si totiž hned v úvodu připravili dvě velké příležitosti, které však Lukáš Mikeštík a po něm ani Jakub Bartoň nevyužili. Nám chvíli trvalo se dostat do tempa, ale už v 8. minutě jsme poprvé vážně zahrozili i my, když po pěkné průnikové přihrávce Lukáše Ošívky z patnácti metrů břevno napálil Jakub Kolářík. Gólem poté neskončily ani další dvě slibné akce Davida Hynčici, po nichž hlavičkující Jakub Kolářík těsně minul šibenici a pronikající Roman Trlida si s parťákem Jakubem Koláříkem v pokutovém území soupeře spíš překáželi. Už o dvě minuty později však Peter Mazúch "ligovou“ (1. SFL) kolmicí vyslal do úniku podél lajny Lukáše Ošívku, jenž byl v rohu hřiště u balónu dřív, než váhající Jiří Mikeštík z brány. Na číhajícího Romana Trlidu už zívala jen opuštěná klec. Z následného rohového kopu měl vyrovnání na hlavě trestuhodně nepokrytý kanonýr David Bartoň, jeho pokus ale naštěstí pro nás postrádal razanci. Ve 25. minutě mohl naše vedení navýšit Stanislav Malůš, na prudký centr Davida Hynčici ale dosáhl jen dlouhou nohou a jeho volej se tak mezi tyče nevešel. Náramně nám však vyšel závěr první půle. Ve 42. minutě Roman Trlida bleskově rozehrál autové vhazování a rychlý brejk po jeho následném centru Jakub Kolářík pohotově nasměroval do sítě. Než se domácí stačili vzpamatovat, ostře z hranice velkého vápna vypálil i Tomáš Durna, brankář Jiří Mikeštík balón vyrazil jen před sebe a všudybyl Lukáš Ošívka se mohl radovat. Dvě branky inkasované těsně před odchodem do šaten domácími borci očividně otřásly a po změně stran se nám v krátkém sledu podařilo vsítit další tři góly. Už ve 47. minutě unikl po křídle i agilní Radim Petřvalský a přesným centrem nabil na volej Jakubu Koláříkovi - 0:4! V 53. minutě se středem do šestnáctky soupeře odvážně probil Stanislav Malůš a svojí levačkou, byť až napodruhé, balón z úhlu nekompromisně pověsil pod víko. Skóre se pak měnilo už za další dvě minuty, když po další nezištné přihrávce Lukáše Ošívky nasměroval po zemi míč přesně ke vzdálenější tyči Roman Trlida. Za výrazně příznivého stavu jsme po hodině hry z trávníku stáhli oba naše momentálně nejlepší střelce Romana Trlidu a Davida Hynčicu, které nahradili Roman Špendlík s Davidem Váňou. I poté jsme taktovku duelu třímali pevně ve své moci a v 69. minutě po pohledné kombinaci Tomáše Durny s Lukášem Ošívkou a povedené ráně Jakuba Koláříka z dálky přidali další gól a náš střelec jara i hattrick. V 72. minutě jsme však nechali naše vrátka otevřená příliš a Lukáš Mikeštík sólově pronikl až před naši bránu, jeho nebezpečnou střelu však Stanislav Kuchař bravurním zákrokem vytěsnil mimo. Naši kanonádu uzavřel po samostatné akci náš nejlepší hráč v utkání Lukáš Ošívka. Naše mužstvo musím za předvedený výkon pochválit. Vzadu jsme až na několik okének byli spolehliví a navíc i konstruktivní. Naši hru tentokrát zdobily i četné náběhy a solidní koncovka. Domácí si před zápasem určitě věřili a chtěli s námi hrát otevřenou partii. Své šance však nevyužili a nakonec na své sympatické herní pojetí krutě doplatili. K utkání byl dodatečně delegován teprve 22-tiletý divizní rozhodčí Kamil Prokůpek ze Zlína. Kéž by nám tak skvělý arbitr pískal každý další zápas! A klidně může dorazit až v poslední chvíli…“

Branky: 42., 47. a 69. Jakub Kolařík, 16. a 55. Roman Trlida, 43. a 79. Lukáš Ošívka, 53. Stanislav Malůš. Rozhodčí: Prokůpek. Diváci: 100.

TOPOLNÁ – PRAKŠICE 1:2 (1:0)

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „Pro nás je to smolná porážka. Celý zápas jsme byli herně lepší. Sice jsme měli míč častěji ve svém držení, ale nedaří se nám v útočné fázi. Bohužel nedáváme góly a body z venku nedokážeme potvrdit v domácích zápasech. Je škoda, že před vlastním publikem zbytečně ztrácíme body s hratelnými soupeři. Přitom zápas s Prakšicemi jsme měli dobře rozehraný a po prvním poločase vedli celkem zaslouženě 1:0. Hosté ale ve druhém poločase výsledek po správně nařízené penaltě za ruku vyrovnali a pak jsme po nějaké skrumáži a dorážce dostali branku na 1:2. Utkání se mi těžko hodnotí. Pro nás je to ztráta bodů. Bohužel takové zápasy bychom měli v domácím prostředí lépe zvládat. Všichni jsme z toho zklamaní. Chybělo nám záložník Jarda Hoferek a kapitán Haša, který už by měl v příštím zápase nastoupit.“

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Domácí měli v prvním poločase malinko více ze hry. Drželi víc balon, ale hodně se to hrálo mezi šestnáctkami. Topolná ve 36. minutě využila zaváhání naší obrany a šla do vedení. Soupeř pak měl ještě jednu velkou šanci, když stoper Ondra vykopával z branky jistý gól. Před poločase, náš Dynka spálil velkou šanci. Ve druhém poločase jsme zlepšeným výkonem, nasazením a bojovností a vůbec touhou po vítězství zápas otočili. Nejprve jsme z penalty Dynkou vyrovnali a potom Helísek zakončil do prázdné branky nějaký brejk. Pak se tam objevilo ještě několik náznaků přečíslení, kdy jsme chodili do otevřené obrany, ale nedokázali jsme to vyřešit, takže až do konce utkání to bylo jenom o gól, takové nervózní. Vůle vyhrát byla ve druhém poločase jednoznačně na naší straně. Měli jsme problém s brankáři. Už v týdnu jsme věděli, že jsou oba zranění, takže jsme museli do brány nasadit Lukáše Lysoňka, který hrává v poli, ale už v minulé sezoně odchytal jeden zápas a do dorostu se v brance nějak vyskytoval, takže nám velmi pomohl, ale pochvala nepatří jenom jemu, ale celému mužstvu za nasazení a bojovnost. V základní sestavě nastoupili i dva dorostenci, opět podali dobrý výkon. Helísek dal i gól.“

Branky: 36. Jiří Mikoška - 61. Jakub Dynka z penalty, 69. Matěj Helísek. Rozhodčí: Janoš. Diváci: 142.

SLAVKOV – UHERSKÝ OSTROH 5:2 (4:1)

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „Kluky musím pochválit. I když nás bylo málo, utkání jsme zvládli velice dobře. Hráli jsme výborně, fakt jsem byl spokojený. Do vedení jsme šli ve 3. minutě gólem z penalty. I když pak hosté výsledek vyrovnali, k žádné jiné velké šanci se v první půli nedostali. My jsme je naopak přehráli. Do přestávky jsme přidali další tři branky a zápas rozhodli. Hosté byli s porážkou smíření, moc nás nezlobili. Dali jsme si pozor na útočníka Zálešáka, který nám dal sice gól, ale jinak byli hosté neškodní. Mně mrzí, že jsme přišli o Romana Sládečka, který si natrhl sval. Místo něj musel do útoku kluk, který už nehrává, ale taky přispěl k výhře. Soupeř nám v úterý volal, zda bychom utkání nepřeložili, že jich bude málo. Nakonec se sešli ve větší počtu než my. Ale po všech směrech jsme byli lepší.“

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Zápas se rozhodl už v prvním poločase, kdy jsme udělali tři individuální chyby. Navíc za stavu 3:1 jsme inkasovali další smolný gól, takže bylo po zápase. Ve Slavkově se nám na jejich velkém hřišti nehraje dobře. Sestavu jsme nakonec měli slušnou, i když v úterý to vypadalo, že mančaft neposkládáme. Herně jsme vyloženě nepropadli, ale domácí byli lepší. Pomohla jim jasná penalta ve 2. minutě. Sice jsme brzy vyrovnali Jurčekou, kterému předložil míč Zálešák, ale po slušné dvacetiminutovce nás položily na zem hrubé individuální chyby.“

Branky: 2. z penalty a 33. Marek Mančík, 25. Petr Zimčík, 30. Roman Sládeček, 70. Aleš Sedlář - 15. Jiří Jurčeka, 82. Martin Zálešák. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 40.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – POLEŠOVICE 2:3 (1:1)

Martin Voráč, trenér Ostrožské Nové Vsi: „První poločas byl takový rozháraný, se spoustou nepřesností. Hosté byli na začátku lepší, šli celkem brzy do vedení, ale my jsme výsledek rychle vyrovnali a zbytek první půle už byl vyrovnaný. Hráčem zápasu byl hostující Kundrt, který se dostal třikrát k zakončení a hattrickem rozhodl celé utkání. Navíc ještě z přímého kopu trefil tyč. Byl to rozdílový hráč. I když šli hosté krátce po vyrovnávací brance do desíti, z převahy jsme nic nevytěžili. Tlak byl z naší strany jenom platonický. Hosté naopak v závěru využili svoji šanci a neurovnané utkání rozhodli. My jsme opět měli problémy se sestavou, museli jsme povolat i dva dorostence. Bez nich bychom museli hrát v deseti. Uvidíme, co bude příště.“

Alexandr Machala, hrající trenér Polešovic: „Z výhry máme samozřejmě radost, ale zápasu by spíše slušela remíza. Dali jsme ale o jeden gól víc a celkově byli šťastnější. Začátek nám vyšel. Prvních dvacet minut jsme byli suverénně lepší, bohužel naše aktivita po vyrovnávací trefě soupeře ochabla a nechali jsme hrát domácí, kteří byli ve zbytku první půle herně lepší. Ostrožská Nová Ves nastřelila břevno, měla i nějaké další šance. My jsme šli hned na začátku druhé půle do vedení, ale pak jsme si dali vlastní gól na 2:2. Za chvíli jsme přišli o vyloučeného Šafránka. V deseti jsme se bránili, hrozili z brejků. Z ojedinělého útoku jsme pak dali na 3:2. Všechny naše branky vstřelil Kundrt, kterého jsem po dvou zápasech na pozici stopera vysunul na hrot útoku, kde potvrdil, že je gólový. Byl u všech situací, které rozhodly zápas. Já jsem do utkání nezasáhl, protože jsem se v pátek zranil při dělání vína. Pořezal jsem se o demižon, mám asi osm stehů, takže jsem se na utkání mohl podívat z lavičky, ale moc příjemné to nebylo, radši bych hrál. Roli hrajícího trenéra jsem si ale krátce vyzkoušel už v Hluku. Kluky jsem po zápase pochválil. Utkání odbojovali, odedřeli.“

Branky: 22. David Jurásek, 64. Daniel Kreisl – 11., 46. a 85. Petr Kundrt. Rozhodčí: Hrubý. Červená karta: 66. Štěpán Šafránek (Polešovice). Diváci: 120.

MALENOVICE – VELKÝ OŘECHOV 7:1 (2:1)

Leoš Válek, trenér Malenovic: „Věděli jsme, že to bude těžké, protože Velký Ořechov u nás neměl co ztratit. Hosté se od začátku soustředili na bránění. Už v prvním poločase se hrálo na jednu branku. Bohužel jsme nechali vyniknout hostujícího gólmana, který pochytal několik šancí a střel. První gól jsme dali po krásné střele z vápna pod břevno. Místo toho, abychom vedení navýšili, nechali jsme soupeře z penalty vyrovnat. Pokutovému kopu předcházela naše chyba na půlce hřiště, kde jsme nezpracovali balon a po protiútoku faulovali. Naštěstí jsme ještě před poločasem dali na 2:1 a uklidnili se. O přestávce v kabině jsem trochu zvýšil hlas. Říkal jsem klukům, že musí začít proměňovat šance. Pomohlo nám vyloučení hostujícího hráče. Brzy na to jsme dali dva rychlo góly a zápas rozhodli. Vyloučení možná bylo přísné, ale hostující útočník s naším obráncem po sobě celý zápas šli. Byla jen otázka času, kdy sudí některého z nich vyloučí. Já jsem našeho hráče raději vystřídal, hostující trenér to nestihl. Ale jinak to byl klidný zápas. V závěru jsme přidali další tři branky a nakonec jasně vyhráli. Jsme spokojení, teď nás ale čeká utkání ve Starém Městě, kde to budeme mít daleko těžší.“

Michal Minařík, hrající manažer Velkého Ořechova: „Zápas rozhodl moment ve druhém poločase za stavu 2:1, kdy rozhodčí udělil Jirkovi Maňáskovi druhou žlutou kartu a vyloučil ho. Za mě to bylo zcela zbytečné. Také kluci z Malenovic se tomu divili. Bylo jim nás líto. Pro nás to byl v tu chvíli konec fotbalu. Přitom do té doby jsme byli stále ve hře, drželi se na dostřel. Bohužel po vyloučení jsme přišli ještě o zraněného Kubu Taláška, takže jsme dohrávali v devíti. Výsledek je hrozivý, ale pokud bychom dohrávali v jedenácti, vypadal by závěr jinak. Mrzí mě, že nám rozhodčí svým verdiktem zkazil celou neděli.“

Branky: 44., 62. a 66. Martin Bartek, 22. Ihor Kornieiko, 60. Dominik Torma, 77. Lukáš Otrusina, 88. Ivan Kovalenko z penalty - 41. Josef Vyorálek z penalty. Rozhodčí: Toman. Červená karta: 57. Jiří Maňásek (Velký Ořechov). Diváci: 90.

VLČNOV – ZLECHOV 5:1 (1:0)

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Jsem spokojený s tým, jak kluci zápas zvládli. Byl to úplně odlišný výkon od toho v Uherském Ostrohu, kde jsme propadli v obranné činnosti a tentokrát jsme žádnou fatální chybu neudělali. Hosté nebyli herně špatní, ale brzy se jim při zákroku zranil gólman. Sice zabránil jistému gólu, ale vykloubil si rameno, takže do branky musel náhradník, což Zlechov poznamenalo. Zápas zlomil druhý gól Fibichra ve 49. minutě. První půle totiž byla herně vyrovnaná. Zlechov si v ní vypracoval taky nějaké šance, ale gól nedal. Po druhé inkasované brance se ale hosté zlomili. Já jsem za rozhodnutého stavu vystřídal Fibichra, který má natažený sval. Pomohl nám brankou, dál to ale nešlo, a tak šel dolů.“

Jiří Daněk, trenér Zlechova: „Hrůza, děs. K té naší tragédii není potřeba žádný velký komentář. Bohužel jsme už v prvním poločase přišli o zraněného gólmana Vandu. Má vyhozené rameno, do konce podzimu nám bude chybět. Místo něj šel chytat druhý brankář Hrdina. První půlka byla ještě celkem vyrovnaná, po druhé inkasované brance se ale naše hra sesypala. Jsem velmi zklamaný. Byl to můj první zápas v nové roli, ale dopadlo to velmi špatně. Nepomohl nám ani přesun Tomáše Vaňka ze stopera do útoku. Jinak jsme byli kompletní.“

Branky: 65. a 88. Michal Mikulec, 31. Přemysl Hanák, 49. Jan Fibichr, 73. Jakub Šobáň - 79. Hynek Vaněk. Rozhodčí: Hykl. Diváci: 80.