Předchozí
1 z 7
Další

STARÉ MĚSTO – PRAKŠICE 4:3 (2:0)

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „Pro diváky to byl výborný zápas. Nám patřil hlavně první poločas, ve kterém jsme byli jednoznačně lepší a utkání v něml měli rozhodnout. Dali jsme dva góly a mohli přidat další, ale šance jsme nevyužili a Hastík z druhého pokutového kopu překopl branku. Bohužel hned po přestávce asi ve dvacáté sekundě jsme dostali branku. Soupeř se nastartoval a výsledek otočil na 2:3. My jsme to ale nevzdali a skóre dvěma hlavičkami Brázdili obrátili v náš prospěch, čehož si nesmírně vážím, protože jsme to neměli vůbec jednoduché. Zaplaťpánbůh, že jsme to zvládli, ale za mě to byly zbytečné nervy. Klobouk dolů před hostujícím týmem, který hrál opravdu dobře. Nám chybí Petek, jenž má urvané lýtko a dlouhodobě také Houdek.“

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Je to škoda, protože jsme byli velmi blízko bodům. Do utkání jsme šli s defenzivní taktikou, což se nám vymstilo. Byla to špatná varianta. Měli jsme ze soupeře respekt a prohrávali 0:2. Domácí navíc neproměnili penaltu. Kdyby ji dali, bylo by asi hotovo. O přestávce jsme změnili rozestavení, hráli na dva útočníky a hned to bylo jiné. Asi třicet vteřin po rozehrání jsme dali kontaktní gól na 2:1 a dostali na koně. Druhý poločas jsme opravdu odehráli výborně a v 78. minutě výsledek otočili na 3:2. V tu chvíli to vypadalo, že bychom si odsud mohli odvést nějaký bod, ale dvoumetrový Brázdil nám dvěma hlavičkami sebral náskok i naději. Hráče i přes prohru chválím, druhý poločas jsme odehráli fantasticky a ostudu proti jednomu z aspirantů na postup rozhodně neudělali. Jsem rád, že jsme i bez tří hráčů základní sestavy ukázalo, že můžeme hrát vyrovnanou partii i s takto kvalitními týmy. Pro nás je to povzbuzení do dalších kol.“

Branky: 82. a 83. Vladimír Brázdil, 13. Filip Štaubert z penalty, 24. Ondřej Hastík - 59. a 78. Radim Sukup, 46. Jakub Dynka. Rozhodčí: Kotačka. Diváci: 180.

VELKÝ OŘECHOV – OŘECHOV 1:9 (1:4)

Pavel Kopl, trenér Velkého Ořechova: „První poločas nebyl z naší strany vůbec špatný. Dokonce jsme si vypracovali i nějaké, Vyorálek navíc neproměnil penaltu. Bohužel na druhé straně jsme dostávali poměrně snadné góly, nakonec to skončilo debaklem. Výkony naší defenzivy jsou ovlivněné absencí kapitána Lukáše Svízely. Je to pro nás obrovská ztráta, naše hra v obraně tím strašně trpí. Ve druhém poločase už nám došel dech, soupeř nás rozložil. Z porážky ale těžkou hlavu nemáme. Je to fotbal a my určitě zvedneme hlavu a ještě se vzepřeme k nějakým lepším výkonům. Gratulace Ořechovu i jejich trenérovi panu Hastíkovi.“

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Hrát proti předloňskému nováčkovi na jeho domácí "Atacamě" není žádná slast, obzvláště pak nyní uprostřed léta. Svatý Petr nás však vyslyšel a my tak mohli doufat, že Warriors na čele s exligovým Martinem Bačou nám tentokrát už nenaloží obligátní čtyři góly, jako v obou předchozích hektických kláních. Navzdory houstnoucímu deštíku domácí "Bojovníci" začali ve velkém stylu a už během úvodní pětiminutovky si vytvořili tři gólové příležitosti. Bomba kapitána Minaříka po precizně sehraném signálu z rohu ve 2. minutě se otřela o břevno, překvapivou pumelici Martina Bači z rohu pokutového území pozorný Stanislav Kuchař konečky prstů naštěstí vyškrábl ze šibenice a hlavička Roberta Štěpánka z následného rohového kopu minula horní růžek naší svatyně na opačné straně jen o fous. Až poté jsme se probudili a také zahrozili, Adam Červinka však s výstavním sklepnutím Romana Trlidy dobře nenaložil. Ve 13. minutě se na křídle skvěle uvolnil Hynčica, ukázkovým centrem našel hlavu nabíhajícího Romana Trlidy a ten zavěsil fungl novou Rihlu poprvé pod víko. Neutekla ani minuta a náš kapitán vypálil i z dálky. Gólman Lukáš Hanáček kluzký míč neudržel pod kontrolou, dotírající Tomáš Durna jej opětovně vydoloval zpátky a nabil našemu kanonýrovi na repete do prázdné brány. Mezi tyče by pak ve 22. minutě zajisté směřoval i povedený volej Jakuba Koláříka po dalším Hynčicově přesném centru, domácí obránce však ránu zblokoval. O tři minuty později se na delší výlet až do šestnáctky soupeře zezadu vypravil i náš mladý bek Radim Petřvalský, z dobré pozice ale slibnou akci Davida Hynčici zakončil střelou přímo do brankáře. Hned poté z ideálně kopnutého rohového kopu Jakuba Koláříka zcela volný Roman Trlida prudkou hlavičkou vymetl ve vinklu pavučinu a zkompletoval svůj druhý hattrick v sotva započaté sezóně. Ve 33. minutě Stanislav Kuchař rychle vyhodil míč na Davida Hynčicu, který jej okamžitě do běhu posunul Lukáši Ošívkovi, jehož odvážný sólový únik pak stoper Michal Minařík přerušil až ve vápně penaltovým faulem. U pokutového kopu pak Adam Červinka zachoval klid i nezbytnou rozvahu. Stejně jako začátek, tak i závěr první půle ale patřil borcům v barvách Aston Villy. Ve 38. minutě se nebojácně naší obranou protáhl domácí štírek Jaromír Mikel a náš brankář na hranici velkého vápna raději zatáhl za záchrannou brzdu. Exekuce pokutového kopu se ujal dlouhán Josef Vyorálek, jindy brankář, nyní v roli útočníka, jeho úmysl ovšem náš gólman přečetl a míč vyrazil. Tři minuty před přestávkou však na mokrém trávníku nakopávaný balón propadl až za naši obranu a našlápnutý Denis Kadlčík našeho brankáře pohodlně přeloboval. Domácím tak svitla jiskřička naděje…

Ta ale po změně stran mohla rychle pohasnout po dlouhém průniku Stanislava Malůše až z obrany a jeho exportní nabídce Tomáši Durnovi, který však odkrytou branku zblízka překopl. Ten ale svoji minelu záhy napravil, když po spolupráci s Davidem Hynčicou z ostrého úhlu rozvlnil síť angličákem od vzdálenější tyče - 1:5! Ani za tohoto stavu to domácí "Bojovníci" nikterak nezabalili a hrou vabank, když v podstatě rezignovali na jakoukoliv mezihru v poli, zejména dlouhými nákopy na své dva stožáry v útoku vytrvale zaměstnávali naši defenzívu. Toto snad částečně pominulo až po odehrané hodině, kdy Jakub Kolářík získal míč a připravil druhou gólovou parketu Tomáši Durnovi - 1:6! V 70. minutě se po kiksu domácího obránce s míčem u nohy sám před prázdnou brankou ocitl Jakub Kolářík, ovšem do sítě jej za kuriózních okolností nedopravil. Poté však míč vybojoval znovu a celou akci završil přesným centrem na hlavu Tomáše Durny, aby si také on připsal hattrick. Ten mohl během pár minut zaznamenat i střídající Roman Špendlík, jemuž zejména David Hynčica připravil několik tutovek. Ke gólu však v 82. minutě měli znovu blízko i domácí po až příliš riskantní rozehrávce v naší obraně a jedovaté střele Jaromíra Mikela. Míč však od spodní části břevna dopadl těsně před brankovou čáru. O dvě minuty později se na opačné straně agilní David Hynčica neohroženě proháčkoval celou domácí obranou a uklidil míč k tyči. Dvě minuty před koncem pak hezkým gólem Jiřího Kowalíka ještě skončila i naše poslední vydařená kombinace po ose Roman Špendlík - Adam Červinka - David Hynčica - 1:9! Pro domácí je konečný výsledek možná až příliš krutý, neboť poctivě bojovali po celý zápas a nedali nám nic zadarmo. Navíc si také oni připravili nejméně čtyři další velké příležitosti, které klidně mohly skončit gólem. Našemu obávanému soupeři z Velkého Ořechova přeji hodně zdaru a štěstí ve zbývajících podzimních zápasech. Zdravotně indisponovanému kolegovi Pavlu Koplovi pak přeji brzký a bezproblémový návrat na trenérskou lavičku. Našim hráčům musím za to, jak náročný venkovní zápas zvládli, poděkovat a k zasloužené výhře rád i pogratulovat.“

Branky: 42. Denis Kadlčík – 11., 12. a 25. Roman Trlida, 52., 61. a 70. Tomáš Durna, 33. Adam Červinka z penalty, 84. David Hynčica, 88. Jiří Kowalík. Rozhodčí: Toman. Diváci: 88.

ZDOUNKY – VLČNOV 2:3 (1:3)

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Totálně jsme pokazili začátek utkání, když soupeř trestal naše chyby v rozehrávce při velmi aktivním napadání a mohlo být i hůř. Do poločasu jsme sice dokázali snížit Syručkou, ale hra byla stále těžkopádná. Po obrátce jsme riskantně všechny síly vrhli do útoku a Bondarenko po chybě brankáře snížil kontaktní brankou. Gólman hostí vše napravil v poslední minutě, kdy dvakrát po sobě začaroval a uhájil pro hosty tříbodový zisk. Dnes bylo to srdíčko u hráčů Vlčnova.“

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „Začátek byl z naší strany famózní, ve dvacáté minutě jsme vedli 3:0 a měli další šance k navýšení náskoku. Bohužel jsme čtvrtou branku nepřidali a po triviální chybě uprostřed hřiště, když náš brankář vyběhl, obránce mu míč přenechal, ale domácí útočník byl u balonu dříve, obešel našeho gólmana a trefou do prázdné snížil na 3:1. Poločas jsme dohráli celkem v poklidu. Zdounky se ve druhé půli zlepšily, vypracovaly si příležitosti, zato my už jsme toho moc neměli. V 71. minutě přišla stejná chyba jako v prvním poločase. Náš brankář vyběhl na dlouhý balon, u kterého byl ale pozdě a domácí hráč jej zase obešel a snížil na 3:2. Naproti tomu brankář nás podržel v závěru, kdy bravurně vytáhl dvě tutovky soupeře. S výhrou jsme samozřejmě spokojení, mrzí nás jenom laciné inkasované branky. Dva góly dal David Sagula, který se k fotbalu vrátil snad po třech letech. Je ale šikovný, rychlý, umí s balonem.“

Branky: 29. Milan Syručka, 71. Yevhenii Bondarenko - 3. a 18. David Sagula, 14. Adam Moštěk. Rozhodčí: Fridrich. Diváci: 88.

SLAVKOV – ZLECHOV 2:3 (1:2)

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „Tato porážka se kouše velmi těžce. Dva góly jsme soupeři nabídli sami vlastními chybami, třetí branku jsme inkasovali v poslední minutě z penalty. Takovéto individuální chyby nemůžeme dělat. Přitom hosté žádné jiné šance neměli. Snad třikrát se dostali na naši půlku. Kluky i přes prohru musím za výkon pochválit, opravdu zahráli výborně. Hosté to ale zabetonovali, výborně jim zachytal gólman. Mrzí mě, že jsme doma dvakrát po sobě prohráli, což se nám předtím dlouho nestalo. Nyní nás doma čeká Ořechov, příští víkend nehrajeme, duel v Prakšicích jsme kvůli svatbě po vzájemné dohodě odložili až na konec podzimu.“

Pavel Cigoš, trenér Zlechova: „Jde o utrápené, ale cenné vítězství. Nám už v pátek vypadl klíčový muž do ofenzivy Tomáš Vaněk, který si na tréninku natrhl tříslo tak, že nemohl chodit ani spát. I proto jsem z utkání měl docela obavy. Jsem rád, že celý zápas vydržel Vít Trubačík. Jeho přítomnost byla na trávníku okamžitě znát. Dal tomu trošku rozumu, podržel balon. Cigiho (Cigoš ml.) jsem se Salingerem vysunul na hrot. Oba dva jsou rychlí, ofenzivní hráči, taky utkání rozhodli. Cigi se konečně trefil, dokonce dal tři branky. Vyzdvihnout musím také výkon gólmana Vanda, který nás neskutečně podržel. Jenom mě mrzí, že rozhodčí hru pustil a k vidění byly až příliš tvrdé zákroky. Náš stoper Vaverka má zlomený nos. Za stavu 2:1 jsme to ale měli uhrát lépe a klidněji. Nakonec to byli velmi vypjaté utkání. Myslím, že i za předcházející zápasy si vítězství zasloužíme. Ve Slavkově jsme to měli obrovsky těžké, klonouk dolů před kluky. Doufám, že nás výhra nakopne že to už bude jenom lepší a lepší.“

Branky: 11. Martin Chovanec, 90. Marek Mančík – 23., 27. a 90. z penalty Michal Cigoš. Rozhodčí: Večeřa. Červená karta: 90. Maštalíř (Slavkov). Diváci: 70.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – LHOTA 5:4 (3:0)

Martin Voráč, trenér Ostrožské Nové Vsi: „Jsem rád za výhru, ale jednoduché to vůbec nebylo. První poločas byl od nás celkem solidní. My jsme měli tři šance, které jsme proměnili, hosté zahrozili jenom jednou, takže poločasový výsledek asi odpovídal. Na začátku druhé půle jsme dali na 4:0. Bohužel jsme vzápětí dostali gól a sesypali se. I když jsme vedli 5:2, měli jsme problémy to ustát. Hosté snížili na 5:4 a my se třepali až do konce. Musím pochválit soupeře, který u nás hrál výborně. Moc se mi hosté líbili. Nás doběhla červená karta. Hrát v deseti sedmdesát minut bylo pro kluky velmi těžké. V závěru jsme mohli ještě výhru pojistit, ale Doruška za stavu 5:4 v 90. minutě neproměnil pokutový kop. Je to pátá penaltě v řadě, kterou jsme nedali.“

Stanislav Vávra, hrající trenér Lhoty: „První poločas nemůžu hodnotit nijak dobře, protože jsme ho prohráli 0:3. Výsledek ale úplně nekorespondoval s děním na trávníku. Domácí skórovali ze tří brejků, my jsme měli jednu nebo dvě šance. O poločase jsme si v šatně něco řekli, ale nebyla to nijak vyhrocená debata. Nám moc nevyhovoval tvrdý styl Ostrožské Nové Vsi. Domácí tam měli pár ostřejších zákroků, docela nás řezali. Moc nám tato hra nevoní, ale každý hraje jinak a museli jsme se s tím na těžším terénu poprat. Hned v úvodu druhé půle jsme dostali branku na 4:0. Potom jsme ale začali hrát. Domácím naopak v šedesáté minutě došly síly a my je zbývající půlhodinu mačkali jako citron, na body to už ale nestačilo. Když dáme venku čtyři góly, neměli bychom prohrát. Kluky jsem i tak pochválil. Sice jsme udělali nějaké chyby, ale zápas odmakali. Soupeř nás nepřehrál, za druhý poločas jsme si remízu zasloužili. Nyní jedeme do Uherského Ostrohu, kde chceme vyhrát. Domácí mají vpředu Zálešáka, který je výborný fotbalista. Klobouk dolů před ním, ale špatně jsme jej bránili. Nám chyběl gólman, takže musel zaskočit Velščovský, ale za góly nemohl. Dokonce předvedl i nějaké těžší zákroky. Celkem nám chybělo asi sedm lidí, příští týden snad už budeme stejně jako s Malenovicemi kompletní.“

Branky: 18. a 47. Martin Zálešák, 37. a 65. Matěj Pšurný, 3. Daniel Kreisl - 59. a 80. David Bartoň, 55. Jakub Králík, 81. Marek Bartoň. Rozhodčí: Fojtů. Červená karta: 22. Marek Szabo (Ostrožská Nová Ves). Diváci: 90.

MALENOVICE – TOPOLNÁ 0:0

Miroslav Šenkeřík, vedoucí mužsta Malenovic: „V zápase jsme trefili čtyři břevna a jednu tyčku. Bohužel jsme tentokrát neměli potřebné štěstí a balon do branky nedostali. Jinak soupeř byl kvalitní, hrál dobře. Taky si vypracoval nějaké šance. Celkově hra byla taková tvrdší, což bylo ale zapříčiněno nejen terénem, ale i rozhodčím Turečkem, který prostě hru pouští. Nebýt hostující gólmana, který zachytal výborně, tak jsme vyhráli. Pro nás je remíza ztráta.“

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší. Drželi jsme balon, kombinovali a měli i nějaké šance. Ve druhé půli už se hra vyrovnala. Malenovice byly aktivnější, začaly hrát lépe. Vypracovaly si i nějaké příležitosti, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nakonec je dělba bodů asi spravedlá, byť jsme po prvním poločase rozhodně pomýšleli na výhru. Musím vyzdvihnout výkon náhradního gólmana Lukáše Poláška, který zachytal výborně. Kuba Mikel byl v práci, ale Polášek jej dokázal nahradit. Pochvalu ale zaslouží celé mužstvo. Na těžkém terénu se vydalo, opravdu bojovalo. Jelikož vyhrát mohly oba týmy, bod bereme. Celkově to bylo otevřené a vyhrocené utkání.“

Rozhodčí: Tureček. Diváci: 90.

POLEŠOVICE – UHERSKÝ OSTROH 3:1 (2:0)

Miroslav Hlahůlek, trenér Polešovic: „Měli jsme dobrý vstup do utkání a už v sedmé minutě vedli 2:0. Hosté postupem času hru trochu srovnali a do přestávky výsledek snížili. Zápas rozhodl třetí gól, který jsme dali hned zkraje druhého poločasu. Celkově ale bylo vidět, že se střetla mužstva, která asi budou hrát na spodku tabulky. Utkání za deště nemělo nějakou valnou úroveň, přesto jsme vyhráli zaslouženě. Bylo to průměrné, ale férové utkání.“

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Zápas rozhodl začátek zápasu, kdy jsme v páté a sedmé minutě po hrubých chybách našeho levé obránce a předstopera inkasovali dvě branky. V kabině si řekneme, že nesmíme dostat brzy gól a v 7. minutě prohráváme 0:2 … Začátek byl od nás velmi špatný, ale pak jsme se trošku zvedli a po standardní situaci před přestávkou snížili na 2:1. V kabině se bavíme o tom, že musíme chytit začátek druhé půle a nesmíme v prvních deseti minutách dostat gól a my hned v první minutě propadneme a prohráváme 1:3. Polešovice mají zkušený mančaft a v čele se stoperem Machalou už si vedení bez větších problémů pohlídali. Nám chybělo šest hráčů, teď nevím, koho postavím proti Lhotě.“

Branky: 5. Petr Kundrt, 7. Matěj Kubiš, 46. Matyáš Ficek - 45. Tomáš Fantura. Rozhodčí: Martinák. Diváci: 50.