Fotbalový útočník Pavel Krajča stejně jako jeho konkurent nastřílel jedenáct branek, které jeho mužstvu z Baťova vynesly první místo soutěže. Na jakou trefu tento devětadvacetiletý kanonýr nikdy nezapomene? Preferuje spíše Messiho, nebo Ronalda? A dokázal by se prosadit jako hvězdný forvard české fotbalové reprezentace Patrik Schick z poloviny hřiště?

Pavle, zkuste zavzpomínat na gól, na který nikdy nezapomenete…

Patřím k hráčům, kteří si pamatují hodně gólů. Určitě nezapomenu na svůj úplně první gól, kdy jsem začal hrát fotbal, ještě za žáčky. Jsem velký hlavičkář, takže v paměti mám jednu takovou branku hlavou, a to zde na Baťově proti Morkovicím. Tento gól nakonec pro nás znamenal vítězství. Tehdy to byla naše nejúspěšnější sezona.

Proti komu nejradši nastupujete a kde naopak nerad hrajete a proti komu nejradši nastupujete?

Jsou to vesměs týmy, který chtějí hrát fotbal – Luhačovice, Morkovice, Napajedla, potom to má kvalitu. Hůře se naopak hraje na Valašsku – Štítná nad Vláří, Nevšová, Nedašov a podobně. Fanoušci nás tam v podstatě nemají rádi od chvíle, co vystoupíme z autobusu. (s úsměvem)

Dokázal byste dát gól z poloviny hřiště jako Patrik Schick na uplynulém EURU do sítě Skotska?

Levačkou určitě ne, pravou možná jo, asi bych tam dokopl a brankáře přehodil. Určitě bych se s ním ale nerad srovnával.

Koho máte raději – Messiho, nebo Ronalda?

Tady bych se určitě nechtěl stranit ani na stranu jednoho hráče, protože oba jsou výjimeční a své přednosti mají každý úplně jiné.

Teď pojďme na rychlou střelbu bez přípravy:

Sparta, nebo Slavia?

Spíše je mi sympatičtější Slavia.

Pivo, nebo víno?

Pivo nepiju, takže bohužel víno.

Svíčková, nebo guláš?

Spíše svíčková.

Moře, nebo hory?

Hory u moře.

close info Zdroj: Deník zoom_in