Coby kapitán dovedl starší dorostence FC TRINITY k triumfu na Zlatém kahanu, po výhře nad slavným West Hamem United 4:2 jako první zvedl nad hlavu pohár pro vítěze prestižního klání, se spoluhráči se radoval z největšího úspěchu kariéry, opíjel se euforií.

„Je to pro mě obrovský zážitek a zkušenost,“ přiznává mladý obránce.

Závěrečný duel s West Hamem si stejně jako celé prestižní mezinárodní klání skvěle užil. Hlavně konec byl pořádně emotivní, strhující. „Každý zápas se zahraničními týmy je pro nás speciální, atmosféra byla výborná,“ zářil.

Ševci se na severu Moravy utkali také s West Bromwich Albion nebo polským týmem Górnik Zabrze. Ve finálové skupině sice podlehli Lvovu, ale závěrečným strhujícím finišem nad West Hamem dali na jedinou porážku rychle zapomenout.

Borci z Baťova města si duely nad zahraničními soupeři náramně vychutnali. Poznali nejen jiný styl fotbalu, ale i kulturu. „Rozdíl je určitě v síle a rychlosti hry,“ vypozoroval Hönig.

Starší dorostenci Zlína (bílé dresy) ovládli prestižní Zlatý kahan v Ostravě.
Podívejte se: Parádní výkon! Mladí ševci přehráli West Ham a ovládli Zlatý kahan

Letní turnaj hodnotí i díky výsledkům jenom pozitivně. „Kahan se mi líbil z hlediska dobře upravených hřišť a taky týmů, které se jej zúčastnily. Jsem rád, že jsme ho vyhráli, protože jsme ukázali, že i Zlín může být konkurenceschopný a může se rovnat i s takovými celky,“ prohlásil.

Ševcům nevadilo ani neustálé pendlování. V Ostravě totiž nespali, na každý zápas jezdili. Horší než pobyt v autobuse ale byl náročný finálový program. „Na cestování jsme zvyklí ze sezony, takže to nebyl takový problém, ale hrát dva zápasy po sobě bylo náročné. Navíc ještě s takovými týmy, jako jsou West Ham a Ruh Lvov,“ říká šikovný zadák.

„Myslím, že v závěrečných zápasech bylo i vidět, že už s kluky tahali nohy, ale i tak jsme se nevzdali a vyplatilo se,“ usmívá se.

Zlínská devatenáctka se tak naladila na blížící se start dalšího ročníku celostátní ligy, kterou zahájí v sobotu 6. srpna doma na Vršavě proti Plzni.

Zdroj: Libor Kopl

„Na novou sezonu se hodně těším, protože máme skvělý tým. Někteří máme zkušenosti z minulého ročníku. Víme, jak je liga náročná a co od ní čekat,“ říká Hönig.

Zatímco loni se devatenáctka Zlína pohybovala v dolních patrech tabulky a chvílemi se strachovala o udržení v nejvyšší soutěži, v nadcházejícím ročníku by mohli být cíle Matějíčkovy party daleko vyšší.

„Všichni myslíme na nejvyšší příčky. Jdeme si zatím a byli bychom rádi, kdyby se nám to vyplnilo,“ přiznává kapitán ševců, který by společně s kamarády přilákal na Vršavu více fanoušků, nejenom z řad rodičů a dalších příbuzných.

„Byli bychom moc rádi, kdyby na nás chodilo více diváků, protože lidem máme co nabídnout. Opravdu budeme rádi za každou podporu,“ dodává.