Hrdinou bláznivé přestřelky byl hostující útočník Tomáš Zádilský, který se blýskl pěti brankami. „V mužích jsem tolik branek nikdy nedal. Bude to asi hodně drahé,“ usmívá se zkušený třicetiletý kanonýr.

Podobný zápas v kariéře nepamatuje. A stejně na tom byli i další účastníci nedělní pohárové bitvy.

„Nikdy jsem to nezažil. Pro diváky to muselo být něco neuvěřitelného,“ uvedl Zádilský.

Halenkov přitom odjel do Veselé v oslabené sestavě a bál se debaklu.

„Mysleli jsme si, že dostaneme latu, protože sestava byla fakt béčková. Spousta kluků byla na dovolených, proto jsme zápas brali hlavně jako přípravu před sezonou. Hráči, co dostali šanci, ovšem ukázali, že se umí porvat o výsledek a nakonec to vyšlo. Postoupili jsme ale se štěstím,“ přiznává Zádilský.

Domácím, kteří si o víkendu připomínali výročí pětapadesáti let od založení oddílu, vyřazení nakonec ani nevadilo. „Utkání se neslo v přátelském duchu. Po zápase nás pozvali na jídlo. Říkali, že to tam ještě nezažili. V 77. minutě si fotili světelnou tabuli, na které bylo skóre 7:7,“ usmívá se Zádilský.

Do další fáze soutěže postoupily také Těšnovice, které přehrály Malenovice jasně 5:1. Stejným výsledkem skončil i duel ve Slavkově, který si překvapivě snadno poradil s Březolupy.

„Ani jeden z týmů nebyl kompletní, což se projevilo na výsledku, který odpovídá dění na hřišti. Zápas jsme rozhodli v první půli, po přestávce už se utkání pouze dohrávalo,“ uvedl předseda Sokola Slavkov Jaroslav Habarta.

Nováček krajské I. B třídy se musí po mimořádném postupu vyrovnat s odchodem nejlepších střelců. Janků zamířil do Strání a Bukvic kývl na nabídku Hluku.

„I když jsme Březolupům nastříleli pět branek, v útoku budeme mít asi trochu problémy,“ tuší Habarta. Jedinou letní posilou Slavkova je totiž záložník Michal Machala z Drslavic.

Kostelec zdolal Mladcovou 1:0, stejně skončil také duel v Jankovicích, kde se radovali hráči Louk. Březnice doma zdolala Jaroslavice 3:2 a Lidečko přehrálo Choryni 4:1. Zápas v Horní Lidči, kam se fotbalisté Lidečka přesunuli kvůli instalaci umělého zavlažování, poznamenala bouřka, která přerušila utkání v závěru první půle. Zbytek duelu se dohrál na neregulérním terénu.

„My jsme se s podmínkami vypořádali lépe. Zatímco první poločas byl ještě vyrovnaný, po přestávce už jsme byli lepší a zápas zvládli,“ uvedl kapitán Lidečka Radek Číž.

Druhé kolo Poháru Zlínského KFS je na programu v neděli.

I.kolo Poháru Zlínského KFS

Výsledky: Jankovice – Louky 0:1 (0:0), 81. Milan Bača. 150 diváků. Slavkov – Březolupy 5:1 (4:1), 6. a 35. Marek Husták, 8. Martin Chovanec, 33. Michal Machala, 57. Roman Stojaspal - 40. Dušan Hrabec, 50 diváků. Těšnovice – Malenovice 5:1 (2:0), 11. Michal Brázdil, 45. a 55. Jiří Malát, 70. Václav Šojdr, 87. Kamil Chalupa - 66. David Paták, 100 diváků. Kostelec – Mladcová 1:0 (0:0), 74. Petr Dočkal, 100 diváků. Březnice – Jaroslavice 3:2 (2:2), 36. a 37. David Vávra, 79. Adam Běhula - 8. a 17. Marek Zikmund, 110 diváků. Lidečko – Choryně 4:1 (1:1), 29. Vojtěch Ryza, 59. Aleš Číž, 71. Pavel Číž, 81. Dominik Ryza - 45. Tomáš Táborský, 87. Lukáš Plesník, 85. diváků. Veselá – Halenkov 7:8 na penalty (5:4), 3. a 31. Jan Žaludek, 4. a 35. Michal Bodlák, 25. a 47. Roman Dobeš, 73. David Dlabaja - 13., 22., 67., 69. a 76. Tomáš Zádilský, 2. Ondřej Ondryáš, 45. Jiří Pastorek, 100 diváků.