„Na branku jsme se hodně nadřeli a časem na nás dopadla frustrace a měli jsme období, kdy se nám nedařilo. Naštěstí jsme se dokázali správně namotivovat na závěr podzimní části a zvládli jsme důležité zápasy, které nám zajistily klidnější zimní přestávku. Takže nakonec je zisk 15 bodů uspokojivý, ale všichni dobře víme, že jsme měli na to, aby těch bodů bylo více,“ je přesvědčen kouč, jenž věří v jarní zlepšení.

Jaké zápasy vám zůstaly v hlavě?

Nejhorší jsme si vybrali v derby s Hlukem, kdy musím uznat, že nás soupeř jednoznačně přehrál. Ale i z takových zápasů si jde vzít nějaké ponaučení a může nás posouvat dál. Zda bude sezona úspěšná či neúspěšná se uvidí na konci jarní části, teď jsme si udělali celkem slušný základ do jarních bojů. Moc dobře víme, co musíme zlepšit, aby jsme jich posbírali víc a věříme, že se na to dobře připravíme a budeme se jarní tabulkou zápas od zápasu posouvat směrem nahoru.“

V sobotu se v okolí Slušovic jel tradiční volný automobilový závod Mikuláš Rally, který v regionu ukončuje sezonu. Nejrychlejší byl i dotřetice Ondřej Bisaha.
VIDEO. Populární Mikuláš Rally objektivem Jiřího Hejtmánka

A kdy vám srdíčko zaplesalo?

Náš nejlepší zápas z hlediska předvedené hry byl asi v Hrachovci, kdy jsme domácí jednoznačně přehrávali, ale bohužel jsme promrhali řadu brankových příležitostí. Musím taky říct, že domácí podržel brankář a my to utkání nakonec po vydařené standardní situaci soupeře prohráli 0:1.

Který tým vás překvapil?

Právě týmy, které do krajského přeboru postoupily a nyní zaslouženě vládnou soutěži. Nikdo z týmů mě nezklamal, protože si každý vybere nějakou slabší chvilku. Navíc sezonu ovlivňuje spousta dalších faktorů, které jsou součástí amatérského fotbalu.

Jak trávíte nyní tréninkový čas?

Já osobně si rád chvilku odpočinu a budu vracet své manželce čas, který trávím na hřišti. A tuším, že i zbytek týmu to má podobně. Každopádně i teď máme jednou týdně dobrovolný trénink, minimálně do konce listopadu. Ale jak znám kluky, tak se to možná i protáhne. Začátek společné přípravy opět odstartuje 18. ledna, kdy nás čeká soustředění Pod Břesteckou skalou.

Chystáte nějaké zásadní změny v sestavě? Kde vás tlačí bota?

Kádr chceme udržet pohromadě a s největší pravděpodobností se žádné změny ani dít nebudou. Trošku nás tlačí bota vepředu, ale ne kvůli nedostatku hráčů, ale kvůli neproměňování šancí. V závěru podzimu jsme zarotovali sestavou a podle mě by to tak mohlo fungovat. Ale hlavním problémem u nás je, že máme poměrně mladý kádr! A je potřeba, aby tito mladíci nasbírali zkušenosti a získali více klidu v brankových příležitostech.

Rakouský tým RV Dornbirn ovládl sobotní finálový podnik Světového poháru v kolové ve Zlíně. Ve finále dvojice Patrick Schnetzer - Stefan Feurstein přetlačila německý RSC Schiefbahn 4:3.
Podívejte se. Kolová ve Zlíně se líbila, SP vyhráli Rakušané

Vzhledem k postavení v tabulce, bude příprava tvrdší než obvykle?

Ne. bude probíhat jako minulé roky. Takže budeme střídat halu a menší umělou trávu, kterou máme vedle kabin. Dále nás určitě neminou nějaké běžecké tréninky a určitě se párkrát dostaneme i na velké hřiště. Přípravné zápasy už máme domluvené a sháníme jen soupeře na generálku, což se nám zatím nedaří. Soupeři v přípravě budou Kunovice, Rohatec, Bojkovice a Nivnice.

Cíl do odvetné části je jasný?

Především chceme předvádět takové výkony, jaké nás zdobily na začátku sezony. A samozřejmě se budeme snažit posouvat tabulku vzhůru. Při vyrovnanosti nejen tabulky, ale i všech týmů, kdy může každý s každým vyhrát i prohrát, se i nadále chceme umístit v horní části tabulky.

Fotbalisté Slušovic (v černém) v 9. kole krajského přeboru v páteční předehrávce doma porazili Napajedla 3:0.
Rozpaky slušovických fotbalistů má ukončit nový kouč. Po jaké trofeji prahnou?
Fotbalisté Kvasic jsou pod trenérem Vlastimilem Chytrým úspěšní, ovládli první polovinu krajského přeboru. Podaří se jim dokráčet do vysněné divize?
Hodnocení: Kvasice chtějí do divize a získat pohár. Dál hledají posily! Jaké?
Fotbalisté Hluku jsou po podzimu třetí a spokojení. U týmu ale skončil trenér Aleš Zlínský.
Nováček z Hluku šokoval. Co po úspěšném podzimu změnil?
Fotbalisté Francovy Lhoty se na podzim trápím jsou v krajském přeboru poslední. Zbraně ale neskládají a myslí na záchranu.
Lepší hra, přesto poslední. Co fotbalová Francova Lhota změní?