„Když mi to v prosinci kolegové přenechali, nemyslel jsem si, že dojdeme až tak daleko a nakonec poletíme reprezentovat Českou republiku do Severního Irska,“ září funkcionář. „Nadšení je obrovské. Ani ve snu mě nenapadlo, že to dokážeme,“ radoval se.

Poslední výhru staví i nad největší klubové úspěchy, třeba postup s Holešovem do divize.

„I klukům v kabině jsem říkal, že je to nejvíc, co mohli jako amatérští fotbalisté dokázat. Kolik českých hráčů si může říct, že vyhrál Regions' Cupu?“ ptá se nahlas.

„Postup z jakékoliv soutěže je sice taky krásný, ale má ohlas jenom u nejbližšího okolí, v regionu, kdežto toto je úspěch v rámci celé republiky,“ upozorňuje.

Podle dvaapadesátiletého funkcionáře má na něm velkou zásluhu především trenér Lukáš Motal, který společně s kolegou Romanem Koleničem pečlivě vybíral hráče, skládal mančaft. Úspěch bezpochyby jde i za manažerem týmu Alešem Zlínským.

Hlavně Labancz po úvodní výhře v Holešově nad soupeřem ze severu Moravy věřil, že hráči budou mít na co vzpomínat. Teď se jeho slova naplnila.

Moravané na stadionu v Humpolci porazili Středočeský KFS po penaltovém rozstřelu. Zápas jinak skončil bez branek.

„Na střídačce to byly obrovské nervy, hlavně umocněné pokutovými kopy,“ uvedl Labancz.

Nevšední duel si díky šťastnému konci náramně užil. „Po organizační stránce to bylo skvěle zvládnuté. Poděkovat musíme lidem z FAČR i z Humpolce, hlavně jejich šéfovi Václavu Dubnovi, který se o nás hezky staral. Všechno bylo nachystané, do minuty naplánované. Opravdu to mělo hlavu a patu,“ vysekl Labancz pochvalu organizátorům.

Před zápasem se hrála česká hymna, v hledišti byli činovníci v čele s místopředsedou FAČR za Moravu Jiřím Šidliákem, předsedou KFS Zlín Františkem Hubáčkem nebo zástupci Zlínského kraje v čele s hejtmanem Radimem Holišem či radním pro oblast digitalizace a mládeže a sportu Jiří Jarošem. „Jsem rád, že si všichni našli čas a přijeli nás podpořit,“ těší Labancze.

Všichni si triumf na hrací ploše užili, společně se s pohárem a medailemi vyfotili. Na hlavě měli žluté klobouky, což byl nápad Pavla Krajči. Jinak ale Zlíňané nechtěli nic zakřiknout, takže moravská výprava s sebou do Humpolce z pověrčivosti nevzala víno ani šampaňské.

| Video: Youtube

Alkohol nakonec vítězům ani nechyběl. „Oslavy skoro žádné nebyly. Přece jenom jsme amatérský výběr a většina z nás jde ve čtvrtek do práce,“ připomíná s úsměvem Labancz.

Výběr Zlínského KFS se může pomalu začít balit do Severního Irska, kde se v říjnu uskuteční jedna z evropských kvalifikací UEFA Regions' Cupu. Zřejmě v Belfastu se vedle zástupců domácí země a zástupců České republiky představí ještě také týmy z Walesu a Švédska.

Vítěz kvalifikační skupiny pak postoupí na finálový turnaj. Ten proběhne v druhé polovině června roku 2023.