„Zápasy ovlivnily absence našich ofenzivních hráčů. Bylo nás málo, neměli jsme nikoho na střídání, což byl rozdíl oproti Březnici, která protočila snad dvacet hráčů a nastoupil za ni i Petr Jiráček,“ říká trenér Lhoty Jaroslav Kuna.

„Proti Pasekám jsme byli poprvé na velkém hřišti. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali o dvě branky,“ přidává.

Přípravný fotbal -
Výsledky: Březnice - Lhota 2:0, SK Zlín - Lhota 2:1 (2:1), branka Lhoty: Červenka

Lhotu v zimní pauze sužuje marodka, absence. Týmu schází hlavně David Bartoň. Jeden z klíčových borců laboruje se zraněním, vůbec nezačal přípravu. Zda stihne začátek jara, není vůbec jisté. „Uvidíme, jak na tom bude dál, ale snad nám pomůže,“ doufá kouč.

Mimo je také další ofenzivní opora Milan Knedla, který odcestoval pracovně do Holandska, na Moravu se tak brzy nevrátí. „Začátek jara pravděpodobně nestihne,“ tuší Kuna.

Stále zraněný je Radim Střelec, o víkendu proti Březnici nehrál ani Jakub Bartoň, takže Lhota byla téměř bez útoku. „Nemáme žádnou náhradu,“ poznamenal smutně.

„U nás bude vždycky záležet na tom, jak se sejdeme. Pro soupeře budeme v tomto nečitelní,“ ví dobře Kuna. „Když budou kluci zdraví, pohromadě, nebudeme mít problémy, v případě absencí to pro nás bude složitější, protože zastupitelnost je menší a rozdíl mezi hráči ze základní sestavy a náhradníky je velký,“ vnímá.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Jediným nováčkem v mančaftu je Lukáš Fuksa. Sedmadvacetiletý záložník se k fotbalu vrátil po půlroční pauze. „Měl by naši hru ve středu hřiště povýšit,“ doufá Kuna.

Jinak žádná nová tvář se ve Lhotě neobjevila. Kádr zůstal po podzimu stejný.

Jedenáctý tým krajské I. B třídy skupiny C začal s přípravou v polovině ledna, schází se jednou týdně. Někteří hráči jsou přes týden v Brně, kde studují, další mají pracovní povinnosti.

„Trénujeme většinou jenom v pátek. Zaběháme si, nebo jsme na malé umělce. Samozřejmě docházka není ideální, chtělo by trénovat víc,“ uvědomuje si Kuna.

Fotbalisté Lhoty sehrají další přípravný zápas v neděli 10. března od čtrnácti hodin na umělé trávě v Napajedlech proti domácímu béčku.

V generálce se pak utkají s Louky.

Fotbalisté Nedašova se chystají na jarní odvety.
Nedašov sužuje obrovská marodka, ve dvou zápasech inkasoval osm branek

Do jarní části sezony vstoupí na hřišti Uherského Ostrohu, kterému na konci podzimu na neutrální půdě v Kunovicích podlehli 1:4.

Lhota je po polovině sezony jedenáctá, před posledními Traplicemi devítibodový náskok. Úplně v klidu ale není.

„Tříbodový systém je zrádný,“ ví dobře Kuna.

„Záležet bude hlavně na začátku. Když se nám podaří první dva nebo tři zápasy, budeme v klidu, v opačném případě se můžeme dostat do problémů, což samozřejmě nechceme,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...