Celkově má na svém kontě již 14 branek a v tabulce střelců mu patří třetí pozice. „Samozřejmě jsem spokojený! Upřímně jsem ani nečekal, že dám víc než deset branek. Do každého zápasu se ale snažím jít s tím, že musím dát alespoň jeden gól,“ směje se mladý fotbalista, jenž se v dresu Ludkovic také potkává se svými staršími bratry Petrem a Markem.

Fotbalisté Kelče (ve žlutém).
I. B třída – sk. A: Do Horní Bečvy přijelo pouze osm statečných z Prlova. Proč?

Zda by okusil vyšší soutěž se můžete dočíst v rozhovoru s talentovaným mladíkem z Ludkovic.

Duel s Kelčí se vám povedlo, ale hosté vás především v úvodu trošku zlobili…

Máte pravdu, skutečně nás Kelč velmi pozlobila. Upřímně: kdyby v úvodu náš gólman "Vařič" nevystihl špičkou nohy střelu soupeře, mohli bychom se zbytek zápasu dost trápit. Od jeho zákroku už ale soupeř nenabídl nic moc atraktivního směrem dopředu, tedy alespoň podle toho, jak jsem to viděl já. (smích)

Zaznamenal jste hattrick. Jak jste vaše tři góly viděl?

Při prvním – po rohu na zadní tyči číhal náš kapitán, který balon vrátil hlavičkou zpět na penaltu, kde jsem už já s klidem zakončil do levé části branky. U druhé branky se zahrávala standardka z poloviny hřiště, která dolétla na hlavu mého spoluhráče, jenž balon prodloužil hlavičkou na mou hlavu a já už jen zakončoval do protipohybu brankáře. A u třetí trefy jsem nastřelil ruku soupeře ve vápně a byla odpískána penalta. Tu jsem umístil na druhou stranu, než letěl brankář, kdy jsem mířil po zemi k tyči.

Ludkovice zatím v tabulce figurují na druhém místě. Jak jste spokojen s umístěním a hrou týmu?

Já jsem určitě výherní typ, takže bych nás raději viděl na prvním místě! (smích) Ale druhé místo výborně definuje naši hru, protože stále - všichni i já - děláme dost chyb, které nás stojí body a také právě to vedení v soutěži. Ale věřím, že se náš herní projev ještě o dost v příštích kolech zlepší.

Věkem jste ještě dorostenec. Nastupujete někdy i za dorostenecký tým?

No, za dorostence už hraju poslední tři roky jen zřídka, tak jeden dva zápasy za sezonu, jelikož za muže v Ludkovicích už nastupuju ze střídačky od patnácti let, tedy čtvrtým rokem. A od té doby už jsem se tak začlenil, že za dorost už ani chodit prakticky nemohu. (úsměv)

V týmu s vámi ještě hraje Petr a Marek Suchý. To jsou bratři?

Ano, oba dva jsou to moji starší bratři. (úsměv)

Myslíte si, že by I. A třída v případě postupu Ludkovicím slušela?

Asi na 1.A třídu ještě nejsme připravení. Přece jen náš kádr zažil mnoho změn za posledních pár let a spíše bychom se měli lépe sehrát, zapojit mladé hráče a pak by nám až slušela 1.A třída.

Ludkovice přešly do valašské skupiny až letos. Můžete porovnat výkonnostní rozdíl v I. B třídách?

Technicky je valašská soutěž určitě horší než ta zlínská, ale na druhou stranu tady nikdo nevynechá jediný souboj. A všichni jsou mnohem agresivnější, což se dá vypozorovat i u většiny zápasů, kde padá spousta žlutých karet. Takže mi zlínská přišla úrovní a kvalitou podstatně náročnější.

Kde jste začínal s fotbalem a kdo vás k němu přivedl?

S fotbalem jsem začínal tady v Ludkovicích za starší žáky a měl jsem také hostování na Provodově, takže jsem měl střídavý start mezi těmito dvěma kluby. Myslím si, že k fotbalu jsem našel cestu sám, i když určitě hrála roli skutečnost, že můj táta i moji bratři také hrají fotbal. (úsměv)

Chtěl byste si zkusit zahrát i vyšší soutěž?

Určitě bych chtěl. Vždy bylo mým snem, živit se fotbalem a hrát v "lize". Ale bohužel si myslím, že tento vlak už mi ujel. Takže se budu muset spokojit s naším krásným vesnickým fotbalem.

Co vás kromě fotbalu baví?

Kromě fotbalu, který zabírá většinu mého volného času, samozřejmě hraji počítačové hry, jako je například FIFA a rád trávím čas s přáteli.