Hlavní kouč ševců ale v lázeňském městě zůstává coby hráč i mentor.

„Chceme, aby Lukáš u nás pokračoval právě v jeho práci, moderním stylu. Chceme dál hrát kombinační fotbal, být na balonu, aby spíš soupeři běhali a nás to bavilo,“ říká s úsměvem hrající předseda FK Luhačovice Zdeněk Červenka mladší.

Pazdera přichází do lázeňského města pouze jako trenér. Že by ale v některém zápase i nastoupil, je víc než pravděpodobné. „Zatím jsme se o tom nebavili, ale je možné, že se někdy půjde i proběhnout,“ předpokládá také Červenka.

Zlínský odchovanec loni v létě rozvázal smlouvu v Příbrami, na podzim se připravoval se zlínským béčkem, kterému vypomohl i v pár zápasech MSFL. Na jaře už ale stejně jako mladíci Fastavu nehrál, nyní už dal FORTUNA:LIZE definitivní sbohem.

„Našel si zaměstnání, chce se věnovat trenéřině. Podle mě je to ideální start trenérské kariéry v mužském fotbale,“ míní Červenka.

V Luhačovicích ovšem nekončí ani Jan Jelínek. Známý kouč dostal na povel ligové ševce, ve volném čase ale bude vypomáhat i kamarádům.

Fotbalisté Napajedel (žlutozelení) ve svém první zápase po osmi měsících se v pátek doma v rámci přípravy rozešli smírně s rivalem z krajského přeboru Bystřicí pod Hostýnem 4:4.
Fotbalisté Napajedel si po osmi měsících opět zahráli a remizovali

Nadále zůstává součástí klubu i týmu. Počítáme s tím, že když nebudou kolidovat naše zápasy, nastoupí za nás coby hráč. Taky bude takový mentor či poradce,“ říká luhačovický šéf.

Vedení klubu, který skončil v poslední předčasně ukončené sezoně první, chce i v dalším ročníku krajského přeboru bojovat o přední příčky a uspět v poháru.

Cílem je rovněž udržet stávající kádr a mužstvo doplnit vhodnými posilami. „Něco je rozjednaného, ale že bychom udělali nějakou bombu, to ne,“ usmívá se Červenka.

Pokračovat by měl veterán David Hubáček i další opory.

Luhačovičtí fotbalisté začínají letní přípravu 29. června. Tým v létě odehraje pět přípravných zápasů a rovněž absolvuje tradiční Lázeňský pohár, který se letos koná v Železnici u Hradce Králové.

Poslední dvě porážky vedení klubu nijak neřeší. V Šumicích (0:2) i předtím v Nevšové (1:4) totiž nastoupil kombinovaný tým hráčů áčka, béčka a dorostu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...