„Cenné vítězství. Jsme rádi,“ uvedla zimní akvizice Luhačovic.

Zatímco hostům z Uherskohradišťska se nařízený pokutový kop nezamlouval, pode Nováka byla penalta jasná. „Já jsem si soupeře chtěl rukou trošku odstrčit a on mě za ni stáhl k zemi,“ popsal hlavní moment.

Slobodian nedovolený zákrok uvnitř pokutového území Osvětiman potrestal a přesnou střelou sobotní deštivý duel už ve 20. minutě rozhodl. Více branek ve vyrovnaném střetnutí nepadlo.

„Hosté nastoupili jen na tři stopery. My jsme chtěli být aktivní, napadat je, s čím měli velký problém. V prvním poločase jsme byli o dost lepší. Po přestávce ale Osvětimany přešly na čtyři obránce, zlepšily se a my se víceméně jenom bránili,“ hodnotil duel.

Luhačovice těsný náskok nepustily a na umělé trávě pro sebe urvaly první jarní body.

Po triumfu si mohly pochutnat na řízcích, které do kabiny přinesl právě Novák. Zlínský odchovanec a rodák totiž v neděli slavil dvacáté narozeniny.

Jinak významné životní jubileum oslavil doma s rodinou. „Taťka měl v sobotu akci, tak jsme to spojili dohromady,“ prozradil.

Šikovný mladík dorazil do Luhačovic na konci zimní přípravy. Ve zlínské juniorce by nedostal šanci, takže je rád, že může hrát jinde.

„Na začátku přípravy jsem byl zraněný. Měl jsme přetížené vazy v chodidle. Asi pěti nám řekli, že si máme hledat jinde angažmá. Trenér Jelínek se mě ptal, jestli nechci jít pomoct do Luhačovic, tak jsem souhlasil,“ říká.

Také na startu druhé poloviny sezony jej provází zdravotní problémy. „Minulý týden ve Štítné mě začalo tahat tříslo. V týdnu jsem normálně trénoval, šel jsem i hrát, ale bolest jsem cítil,“ přiznává.

I proto šel o přestávce dolů a zbytek utkání sledoval ze střídačky. S krajským přeborem se teprve sžívá. Poznává, že to ani pro fotbalistu, který prošel ligovým dorostem a má starty v MSFL, není jednoduchá soutěž.

„Není to tak hrozné, jak jsem čekal. Žádná sranda,“ přitakává. „Myslel jsem si, že budu mít na všechno více času, ale není tomu tak,“ přidává.

V Luhačovicích bez problémů zapadl. Pět spoluhráčů znal již z minulosti. Ostychem netrpěl, byť chvíli se i bál. „Nevěděl jsem, jaké to tady bude, ale kabina je super,“ pochvaluje si.

Novák i po přesunu do lázeňského města trénuje téměř každý den. Třikrát týdně se připravuje s Luhačovicemi, ve volnu chodí i se zlínskou juniorkou, takže trenér Jelínek jej má neustále na očích.

Ofenzivní záložník však nemyslí jenom na fotbal. Loni odmaturoval, nyní v Baťově městě studuje angličtinu a prodlužuje si mládí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...