Nepřítomnosti rivala a velkého favorita využili zejména Hanáci. Žáci ZŠ Slovan Kroměříž ve starší kategorii B neztratili ani bod a po čtyřech výhrách se těší na celorepublikové finále.

„Bude to pro nás velká událost, něco nového, protože krajské finále většinou vyhrává Uherského Hradiště. Na podobné turnaje se člověk dostane jednou za život, tak si to pokusíme užít a uhrát nějaký slušný výsledek,“ říká učitel a trenér mládeže v Hanácké Slavii Ondřej Mrázek.

Klíčovými postavami byli Adam Vejtasa s Dominikem Rýparem. „Kluci už hrají za žáky, v obraně to drželi,“ vyzdvihl Mrázek.

Důležitou roli paradoxně sehrál náhradní brankář Stanislav Juřena, jenž byl jakýmsi talismanem a družstvu přinesl štěstí hlavně v klíčové úvodní bitvě s domácím Zlínem.

Chlapci ze ZŠ Komenského II přišli o postup hned v zahajovacím utkání, porážku 1:4 s Hanáky už neměli možnost odčinit.

„Jsme zklamaní, mrzí nás to hodně, protože kluci na to měli, zasloužili si postoupit. Hráli fakt dobře, bohužel nezvládli úvodní zápas s Kroměříži. V zápase jsme nastřelili šestkrát břevno, nedařilo se nám v koncovce. Kvůli tomu jsme se nekvalifikovali na Svátek fotbalu,“ štve nejen trenérku Anetu Strachoňovou.

Zdroj: Kopl Libor

Její tým doplatil na absenci klasického gólmana, hráči se v brance museli střídat. „S ním bychom dopadli lépe,“ je přesvědčená.

K dispozici měli mladé fotbalisty Zlína z kategorií U10, U11 a U12. „Měli jsme to namixované,“ uvedla.

Ještě hůře v domácím prostředí dopadli mladší ročníky, bez jediné výhry obsadili poslední pátou příčku.

Krajské finále kategorie A překvapivě ovládly Velké Karlovice, které stejně jako Hluk na turnaji ani jednou neprohrály, díky lepšímu skóre se těší na dvoudenní akci do Uherského Hradiště.

„Pro naše družstvo i celou školu je to ohromný úspěch,“ uvědomuje si učitelka ze ZŠ Velké Karlovice Daniela Detriková.

Středeční krajské finále si s dětmi užila. „Bylo to emotivní, napínavé, perfektní. Pro všechny z nás je to velké překvapení, ale kluci tvoří skvělý tým. Má sílu,“ oceňuje Detriková.

„Sice jsme neznali kvalitu soupeřů, ale nakonec jsme to zvládli a těšíme se do Uherského Hradiště,“ prohlásila.

I v celostátním finále bude družstvo z Valašska spoléhat na Ellen Bambuchovou. Šikovná fotbalistka se s jedenácti brankami stala nejlepší střelkyní turnaje, Jan Augusta ze vsetínské školy Sychrov vystřílel svému týmu bronz ve starší kategorii.

Zdroj: Kopl Libor

Součástí středečního krajského finále McDonald’s Cupu ve Zlíně byla i autogramiáda fotbalistů ligového týmu FC Trinity. Chlapcům a dívkám se podepisovali Stanislav Dostál, Jan Šiška, Tom Slončík, David Tkáč, Martin Cedidla a Jan Hellebrand. Šestice ševců pak při závěrečném ceremoniálu předávala poháry, medaile a diplomy.

„Musím říct, že atmosféra byla stejně jako organizace dobrá. Zahrál si každý s každým, zápasy byly zajímavé. Pro děti je to něco jiného než klasický turnaj než v klubu. Odměnou jim je, že nejdou do školy,“ dodává Mrázek.

Celostátní finále 24. ročníku McDonald’s Cupu se uskuteční 29. a 30. května v Uherském Hradišti. Hrát se bude na stadionu ligového Slovácka.

McDonald’s Cup 2023, krajské finále Zlín
Starší kategorie B (žáci 4.–5. tříd)
Konečné pořadí: 1. ZŠ Slovan Kroměříž, 2. ZŠ Komenského II, Zlín, 3. ZŠ Sychrov Vsetín, 4. ZŠ Brumov – Bylnice 5. ZŠ Tupesy.
Nejlepší střelec: Jan Augusta (ZŠ Sychrov Vsetín) – 10 branek
Nejrychlejší střelec: Tobiáš Hořák (ZŠ Brumov – Bylnice) – 13 sekund

Mladší kategorie A (žáci 1.–3. tříd)
Konečné pořadí: 1. ZŠ Velké Karlovice, 2. ZŠ Hluk, 3. ZŠ Brumov – Bylnice, 4. ZŠ Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem, 5. ZŠ Komenského II, Zlín.
Nejlepší střelec: Ellen Bambuchová (ZŠ Velké Karlovice) – 11 branek
Nejrychlejší střelec: Ondřej Strnka (ZŠ Brumov – Bylnice) - 20 sekund