„Pro nás to byla dobrá příprava, zajímavá konfrontace se soupeřem ze špičky slovenské ligy. Dunajská Streda měla ve svém středu tři nebo čtyři silovější hráče, my jsme ale byli lepší v kombinaci a vypracovali si více brankových příležitostí. Nakonec jsme vyhráli zcela zaslouženě. Všichni věříme, že podobné výsledky budou pokračovat dál v přípravě a hlavně v mistrovských zápasech,“ přeje si kouč zlínské devatenáctky Jaroslav Matějíček.

Kouč ševců v sobotním utkání prostřídal až na jednoho hráče dvě jedenáctky. „Každý s kluků odehrál poločas,“ hlásí Matějíček.

Přípravný fotbal -
FC ZLÍN U19 – DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA U19 4:0 (2:0)
Branky: Štefan, Grygera, Žabčík, Branecký

K dispozici má podobný kádr jako na podzim. Z juniorky zpátky do dorostu se přesunul Martin Frolek, jinak mladší kluci trénují s osmnáctkou.

„Připravujeme se každý sólo, ale vzájemně si vypomáháme. My máme v kádru osmnáct nebo devatenáct hráčů, na základně práce v tréninku pak tým různě skládáme,“ líčí Matějíček.

Zkušený trenér vyhlíží návrat dlouhodobých marodů Tomaštíka, Průchy a Navrátila.

„Věřím, že kádr bude na jaře dostatečně silný na to, abychom se udrželi v Celostátní lize. Jak na tom jsme ale ukážou až mistrovské zápasy,“ ví dobře.

Fotbalisté Zlína se připravují na herním soustředění v Turecku.
I když ráno fouká, ševci se chystají na soupeře z Íránu i do moře. Dorazil Pidro

Mladí ševci se v lednu scházejí každý den, týdenní tréninkový cyklus vždy zakončí přípravným zápasem. Zimní dril si v únoru zpestří pobytem v Brumově, kde absolvují krátký herní kemp spojený se stmelením party. „V rámci soustředění pak přejedeme k utkání do Trenčína a ve středu 21. února nás čeká dohrávka se Spartou,“ informuje Matějíček.

Zlíňané se na druhou polovinu sezony pečlivě chystají. Víkendový duel naznačil, že jdou správnou cestou.

Proti Dunajské Stredě zahrozili hned v 1. minutě, ale Ondroušek ve slibné pozici selhal, když jeho ránu brankář vyrazil.

Domácí měli dál navrch. Skóre otevřel Štefan. Za stavu 1:0 si ale kolem dvacáté minuty si vybrali hlušší pasáž, čehož ale soupeř nevyužil. Naopak Grygera po centru Marcaníka parádně uklidil balon pod břevno a dodal ševcům větší klid.

„Ve druhém poločase jsme navázali na závěr úvodní části, kdy jsme byli lepší než soupeř. Vypracovali jsme si další šance, branky ale přišly až později,“ říká Matějíček.

Na 3:0 upravil po rohu Žabčík a výhru zlínské devatenáctky završil hlavou Branecký.

Fotbalisté Zlína B (žluté dresy) v prvním přípravném duelu v zimním období porazili lídra MSFL Zlínsko 3:1.
Juniorka Zlína podlehla Brnu. Kulíšek se vrátil z Prostějova, hrál i Chibuike

Zlíňané si tak proti Dunajské Stredě zvedli sebevědomí a dodali chuť do další práce. Před týdnem remizovali s Petržalkou 1:1. Gól vstřelil Štefan.

„V prvním poločase jsme tam měli hluché pasáže. Domácí byli lepší, důraznější. Po změně stran jsme však hru srovnali a měli navrch. Výsledek se nám podařilo nakonec srovnat, i když jsme měli možnosti i na to, abychom skóre otočili a vyhráli. Celkově však bylo vidět, že jsme v hrubé fázi přípravy a zatím nabíráme spíše kondici,“ uvedl Matějíček.

Se zimní přípravou je zatím spokojený. „Kluci všechno zvládají bez nemocí i zranění, což je pro mě v tomto období to hlavní,“ dodal Matějíček.

Jeho tým se v pátek dopoledne utká na Vršavě se Slovanem Bratislava.