„Samozřejmě jsme za to rádi, protože se můžeme těšit na další výbornou konfrontaci s mezinárodním fotbalem a pro kluky je to ta nejlepší odměna za poctivou práci v obou odehraných zápasech,“ uvedl pro klubový web zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

VÝSLEDEK: FC TRINITY ZLÍN U19 – WEST BROMWICH ALBION U19 2:0 (0:0). Branky: 55. Průcha, 84. Hamalčík.

Jeho tým musel ve středečním zápase proti West Bromwich Albion zvítězit, naopak Angličanům stačila k postupu do finálového klání remíza.

Od toho se odvíjelo i úvodní dějství. Soupeř pozorně bránil, vzadu hrál na nulu. Zlíňané byli aktivnější, snažili se tvořit hru, jenomže ve vápně protivníka se prosadit nedokázali.

„Soupeř byl velmi silný v osobních soubojích, uměl se prosadit při hře jeden na jednoho, nicméně defenziva nám fungovala a Bromwich jsme v první půli do ničeho nepustili. Na druhé straně svoje pološance jsme také nedokázali zužitkovat,“ uvedl Matějíček.

Branky přišly až po změně stran. Deset minut po přestávce zahrávali mladí ševci volný přímý kop a odražený míč poslal parádní střelou do šibenice Průcha.

Známý trenér Jan Somberg dlouho působil ve Zlíně, kde vedl mládež i ligový tým. Foto: FC TRINITY Zlín
Trenér Somberg vypomůže Mladcové, kde žije: Všechny hráče zatím neznám

Angličané přidali a protivníka zmáčkli. Ševce podržel skvělý gólman, v jeden moment mu po špatné rozehrávce šest minut před koncem dokonce pomohla tyčka, nicméně z následujícího protiútoku po výborném presinku zlínských hráčů přehodil Hamalčík anglického gólmana střelou ze čtyřiceti metrů a bylo hotovo.

V závěru pak ještě Hamalčík neproměnil sólový nájezd ani další gólovou příležitost, to už ovšem na radosti celé žlutomodré lavičky nic změnit nemohlo.

„Kluci si hrábli na dno svých sil a předvedli opět velmi dobrý, bojovný výkon. Po přestávce jsme prostřídali sedm hráčů, zlepšili jsme finální fázi a stejně jako proti Górniku i teď jsme se ve druhé půli brankově prosadili,“ těší Matějíčka.

V sobotu se mladí ševci představí ve finálové skupině proti ukrajinskému mistrovi ze Lvova a hned potom vyzvou anglický West Ham United. Duely hrané v Havířově začínají v deset a dvanáct hodin.

Závěr středečního zápasu mezi dorostenci Zlína (žluté dresy) a anglického West Bromwich Albion poznamenaly strkanice.Závěr středečního zápasu mezi dorostenci Zlína (žluté dresy) a anglického West Bromwich Albion poznamenaly strkanice.Zdroj: FC Zlín