V turnaji se představila šestice týmů, která byla rozdělena do dvou skupin. Zaplněná hala měla možnost sledovat velmi kvalitní souboje s řadou fotbalových osobností.

V turnaji se představil například útočník FC Trinity Zlín Radim Hamalčík, kapitán rezervy 1. FC Slovácko Tomáš Vincour, vsetínský Jiří Vítek, brankář Frýdku-Místku Michal Gergela, opavský gólman Lumír Číž či bývalý hráč moskevského Spartaku Aleš Urbánek.

Konečné pořadí turnaje: 
1. Závada Hrádek
2. TVD Rokytnice
3. TJ Paneláky
Nejlepší střelec: Radim Hamalčík (Závada Hrádek)
Nejlepší brankář: Aleš Ocelík (Kovaříci)
Nejlepší hráč: Michal Švach ml. (TVD Rokytnice)

Samozřejmě zde nechyběli fotbalisté místního FC TVD Slavičín, kteří nakonec v barvách hrádecké Závady pod vedením kapitána Ondřeje Školníka celý turnaj vyhráli. Na druhém místě skončili poměrně překvapivě hráči TVD.

Třetí místo bral obhájce prvenství TJ Paneláky v sestavě s bývalými hráči Jerevanu a českými reprezentanty Ivo Světlíkem, Tomášem Hnilem a Milanem Bothem.

Na čtvrtém místě skončilo mužstvo Kovaříků, kterému citelně chyběl Martin Holek, který si již plní povinnosti v ostravském Baníku.

„Po covidové pauze se v turnaji změnila pravidla a byl uvolněn počet hráčů hrající vyšší soutěže. Turnaji je to jenom pomohlo a diváci tak mohli v akci sledovat odchovance slavičínské kopané působících o patro výše. Turnaj vyhrála hrádecká Závada, která měla nabitou sestavu. Překvapením byly výkony hráčů TVD. Paneláky doplatily na absenci Petra Švacha a Filipa Macka. Stejně podobně na tom byl celek Kovaříků, který turnaj odehrál jen v pěti lidech. Blízko postupu do semifinále byl celek HOPA, o výhru nad Kovaříky přišel v závěrečných minutách.

Celkově se turnaj vydařil a diváci mohli domů odcházet spokojeni. Otázkou zůstává, jakou cestou se bude Štěpánský turnaj nadále ubírat, neboť ubývá hráčů ve všech týmech, možná by nebylo špatné otevřít turnaj i pro hráče z blízkého okolí," ohodnotil pondělní turnaj bývalý šéf slavičínského Jerevanu Petr Koseček.

Tým s názvem Závada Hrádek ovládla 38. ročník Štěpánského turnaje ve Slavičíně.Zdroj: Petr Koseček

Autor: Petr Koseček