„Louky přijely s mladším kádrem, dorostenci. Kluky jsem nabádal, ať se nedívají na tabulku,“ upozorňoval trenér Fryštáku Jiří Málek.

„Do zápasu nastoupilo pět hráčů z B-týmu, kteří nemají takový trénink, během utkání se navíc zranili dva stopeři, ti právě ani nejsou z áčka,“ potvrdil kouč hostů Petr Štolba.

Málek proti jistému sestupujícímu nechtěl zbytečné problémy. Jak se ukázalo, jeho slova nevyšla vniveč.

Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

„První šanci měli právě hosté, mohli vést 0:1. Pak jsme ale dali gól, postupně jsme navyšovali skóre, Louky v některých fázích hrály naivně, chvílemi mi jich bylo i líto. Měly dobré pasáže, pak chybovaly a dostaly branky. Nestíhali hlavně rychlostně proti Křenkovi a Hřebačkovi. Mohli jsme vstřelit i více branek, jen Hřebačka dával třikrát pod sebe, nikoho však nenašel,“ analyzoval trenér Fryštáku úspěšný zápas.

„Ve druhém poločase se to úplně rozsypalo, došly nám fyzické síly. Nedalo se s tím nic dělat. Fryšták má silného útočníka Hřebačku, široké hřiště, na kterém si to dával, rozdával balony, my jsme nestíhali zachytávat útoky, zakončovali do prázdné,“ uznal Štolba velkou sílu protivníka.

Domácí borce tak trochu mohl mrzet závěr, kdy až v poslední minutě řádné hrací doby inkasovali.

„Gól v poslední minutě mě neštval, spíše brankáře Martina Mikela, který mohl mít třetí nulu v řadě. Nedalo se to však chytat, hosté to krásně vykombinovali, jejich hráč se do toho pěkně položil polonůžkami, o tyčku to šlo do šibenice,“ smekl Jiří Málek před gólem Hercika.

Fryšták jede v sobotu na Veselou, Louky I. B třídu zakončí už ve středu proti Březnici.

„Chtěli bychom zmobilizovat síly a úspěšně se rozloučit s diváky,“ má jasno Petr Štolba.

I. B třída, skupina B, 25. kolo

Fryšták – Louky 9:1 (3:0)

Branky: 38., 50., 70. a 89. Kolář, 29., 62. a 77. Hřebačka, 4. Křenek, 73. Valášek.