„Věřím, že od všech aktérů mistrovských zápasů bude k vidění velká chuť do fotbalu a co nejdříve se vrátíme do normálu, času před covidem. Současně si ale musíme přiznat, že úroveň a kvalita bude o něco nižší. Tréninková příprava nebyla ideální, ve většině případů spíše složitá. A to se v této sezoně projeví na výkonnosti,“ očekává Hubáček. „I proto si přeji hlavně co nejméně zraněných a nabádám k obezřetnosti a ohleduplnosti. Jen tak v klidu můžeme zapomenout na covidové starosti a užít si vesnický fotbal,“ nabádá Hubáček.

Opravdu věříte, že se soutěže dohrají?
Ano, hlavně v to, že na tom budeme lépe než před rokem. Aktuálně je nějakých 5,5 milionu proočkovaných, snad i mladí v případě nakažení zůstanou doma, nebudou to dál šířit a nebudou plné nemocnice.

Sudí budou v nové sezoně přísnější...
Fotbaloví sudí v kraji budou přísnější. Na co se zaměří? Podívejte se

Na co se tedy v souvislosti s covidovými opatřeními musí hráči, rozhodčí, pořadatelé a fanoušci připravit na prahu nové sezony?
Protože musíme respektovat všechna nařízení vlády, aktuálně všichni musejí prokazovat svou bezinfekčnost. Prakticky nelze uznávat žádná čestná prohlášení. Všichni aktéři, příchozí mistrovského zápasu musejí být buď očkováni nebo testováni. Zde v režimu týden platného PCR testu, dva dny antigenního nebo testování na místě, kdy si test musí zajistit každý sám. A to zásadní – nově od čtvrtku za bezinfekčnost sudích a delegátů zodpovídá hlavní rozhodčí, za tým jeho vedoucí týmu a za pořadatele, respektive příchozí diváky pak pořadatel zápasu.

Jak náročné bude plnit opatření spojená s covidem?
Bude to v tomto směru chtít důkladnější administrativní přípravu na zápas, určitě to všem vezme pár desítek minut navíc, ale podle mne to nebude nic zásadního. V této nelehké covidové situaci musíme být rádi, že vůbec opět můžeme hrát naplno fotbal. A to je hlavní.

Nebude tedy potřeba chodit na utkání dříve?
V případě krajských soutěží je běžné, že aktéři jsou na místě hodinu před zápasem. Ano, čím nižší soutěž, tím později, aktéři se scházejí na poslední chvíli. Věřím však, že si fotbalisté na změny brzy zvyknou, nebude to zásadní problém.

Fanoušci v Ostrožské Nové Vsi si na start nové sezony musí minimálně týden počkat.
KRAJSKÝ FOTBAL ONLINE: Osvětimany mají nového střelce. Zýbala nahradil Čevelík

Na co se v nové sezoně nejvíce těšíte?
Na fotbalovou normálnost, že se vůbec bude hrát. Snad budou všichni odpovědní nejen vůči sobě, ale i soupeřům. Na naší úrovni jde pořád o to si fotbal užít, udělat si žízeň a radost fanouškům.

Jak se zatím daří novému vedení KFS? Co již jste udělali, zavedli?
Protože jsme nastoupili v těžkém covidovém útlumu, kdy se soutěže ani nerozběhly, byla veškerá naše práce směřována k přípravě na novou sezonu. Protože se na svaz a do komisí dostalo dost nových tváří, hledá se nová forma spolupráce.

Platí i v krajských a okresních soutěžích, že všichni fotbalisté jdou do soutěže s čistým štítem?
Ano, všechny tresty byly před sezonou zrušeny. Ovšem proběhla již úvodní dvě krajská pohárová kola, která již zaměstnala naši disciplinární komisi. Problém s fanoušky a jejich vniknutím na hřiště řešíme v případě pohárového duelu Starého Města s Baťovem.

Fotbal v Kašavě v sobotu oslavil 80. výročí od založení klubu.
Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Může předseda KFS někomu v krajských soutěžích fandit?
Má fotbalová minulost je spojená s Petrůvkou, Luhačovicemi a Újezdcem. Ale nejsem žádný skalní fanda. V regionu přeji prvoligovým Zlínu a Slovácku, neboť udržet v regionu nejvyšší soutěž není vůbec jednoduché. Každopádně se vždy rád podívám na dobrý fotbal, přičemž nyní preferuji anglickou ligu, kde jsou opravdu nejlepší hráči světa hrající ve vysokém nasazení. Navíc zde působí i naše hvězdy Souček s Coufalem.