Výběr kraje v čele s bývalým stoperem Slavie Praha a Zlína Jakubem Jugasem v tradičním charitativním přátelském utkání podlehl domácímu diviznímu nováčkovi 3:4, nevšední duel v příjemném zimním počasí sledovaly na Boží hod čtyři stovky diváků.

„I když výsledek byl opět druhořadý, prohrát jsme nechtěli. Bohužel jsme soupeře podcenili a zapomněli, že už nehraje krajský přebor, ale divizi. Domácí jsou na tom lépe než v minulosti, my jsme ale neproměnili moře vyložených šancí, což nás stálo vítězství,“ uvedl hlavní organizátor vánoční benefice Jakub Jugas.

Benefiční utkání v Otrokovicích
SK BAŤOV 1930 – VÝBĚR KRAJE 4:3 (2:0), hráno na umělé trávě Baťov v Otrokovicích
Branky:
Zdeněk Ondráš, Jiří Sotolář, Pavel Krajča, vlastní – Tomáš Poznar, Stanislav Dostál, Adam Houser. Diváci: 400.

Snaživí domácí tým se v prvním poločase dostal do dvoubrankového trháku, po změně stran už vedení i přes tři inkasované góly uhlídal.

O branky Baťova se postarali Ondráš, Sotolář a Krajča, jeden gól si vstřelil soupeř sám. „Benefiční utkání jsem si opět velmi užil. Přálo nám počasí, přišla spoustu lidí a vybrala se slušná finanční částka pro nemocné děti,“ pochvaloval si fotbalista Baťova Pavel Krajča.

Opora divizního mužstva si výhry nad Výběrem kraje právem považovala. „Soupeř byl opět silný, v sestavě měl velmi zajímavá jména. Nám se ale konečně podařilo tento celek pokořit a zvítězit,“ radoval se Krajča.

V brance výběru se opět objevil útočník Tomáš Poznar. „Těchto akcí se rád zúčastním. Musíme si pomáhat. Když mám čas, vždycky rád přijdu,“ tvrdí bývalý kanonýr Zlína.

Dres týmu složený z fotbalových osobností kromě Jugase navlékli i ligoví brankáři Nguyen s Dostálem a Šiškou či Novákem, v poli hráli třeba plzeňský Libor Holík, ex-zlínští Lukáš Holík a Bartolomeu, kroměřížský Houser a další známé tváře.

Fotbalový trenér David Hubáček při florbalové benefici v Otrokovicích.
Hubáček chce spojit trenéřinu s normální prací. Cestovat po republice nemíní

Naopak reprezentanti Doležal s Chorým a Michalem Sadílkem se na poslední chvíli omluvili. „Michal přiletěl ze soustředění v Kostarice a někde ztratil kopačky, takže nakonec dal přednost rodině, ale vůbec se na něj nezlobím. Je na něj spolehnutí a vím, že příště zase dorazí,“ omluvil parťáka Jugas.

Fanoušci se tak na Boží hod skvěle bavili. Oproti loňsku přálo i počasí. Sníh roztál, vyšlo sluníčko a bylo nádherně.

Návštěvníci akce byli znovu štědří, v součtu s úterní florbalovou beneficí se vybralo 405 tisíc korun, což je rekord. „Jsem moc rád, že se nám zase povedlo posunout laťku o kousek výš. Vybraná částka byla znovu nadstandardní, na podobné akce ojedinělá,“ těší Jugase.

Třicetiletému fotbalistovi se společně s přáteli v součtu všech pěti ročníků povedlo vybrat více než 1,3 milionu korun. Tato suma pomohla nemocným dětem při rehabilitacích, nadacím nebo nemocnicím k zakoupení zdravotnického vybavení.

„Letošní finanční výtěžek z obou akcí bude věnován nemocným dětem, kterým pomáhá spolek Srdce na pravém místě. Konkrétně se jedná o chlapce Samíka, a dvě holčičky Pavlínku a Berunku,“ informuje Jugas.

Součástí obou benefičních akcí byla také bohatá tombola i internetová dražba vzácných dresů či prodej virtuálních vstupenek pro ty, kteří se nemohli ostavit přímo na utkání.

„Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem sponzorům a lidem, kteří přispěli na dobrou věc a podílejí se na finanční pomoci pro děti,“ dodává Jugas.